Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elég ,ha száraz tápot és főtt...

Elég ,ha száraz tápot és főtt csirkemellet adok a kiscicának?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos cicám ,akinek hasmenése van a nedves táptól.

Ezért jelenleg csak szarazat (purina one) és csirkemellet kap.illetve multivitamin tablettát.

Elég neki a rendes fejlődéshez?


2023. jan. 23. 11:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

Hát, ha a nedves táp is hasonló jó minőség, mint a száraz, akkor nem csoda, hogy megy tőle a hasa.


Kezdetnek normális minőségű száraztápra lenne szükség, minden más csak utána jöhet.

2023. jan. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
Ha purina one a száraztapod, képzelem milyen ótvar minőség a nedves. Nem csoda, hogy fosik tőle. Rendes minőségi száraztáp, nasinak mehet néha más. Ennyi.
2023. jan. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%

Nalam is szarazat kap a macska, meg fott hust melle, heti 3 napon.

Tokeletesen elvan igy, de a szaraz is normal minosegu (purizon) meg husbol se csak csirket kap, hanem probalom valtozatosan adni.

Egy macska nem zabal ki a vagyonodbol, nem nonek meg 20-30 kilosra. Boven bele kene fernie a normalis kajanak havonta, mert kijon max egy 10-esbol, de akkor mar tenyleg valtozatosan es jo minoseggel eteted.

2023. jan. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem tudtam , hogy a purina ennyire rossz.

Premiere szaraztapot adjak inkább ?

Nekem a whiskasra mondták,hogy soha. Purinat pedig az üzletben javasolták..

2023. jan. 23. 11:34
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem a pénzel van a baj , csak nem tudtam , hogy a purina szar
2023. jan. 23. 11:36
 6/19 A kérdező kommentje:
Megköszönném , ha ajánlanátok tényleg elfogadhatót
2023. jan. 23. 11:45
 7/19 A kérdező kommentje:
Nedvesnek egyébként a gourmetet próbáltuk
2023. jan. 23. 11:48
 8/19 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem nyugodtan adhatod neki. Ha a tápot megeszi, nem megy tőle a hasa.
2023. jan. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

A Premiere erős középkategória. Vannak nála sokkal jobb tápok is (pl. nem teljesen gabonamentes, csak búzamentes), de ár-érték arányban kifejezetten jó - a Purinánál és a többi vacaknál pedig egészen biztosan fényévekkel jobb.


Csak nézd meg az összetevőket. Most a kittenre néztem rá, nem tudom, mit adsz neki, de úgy kezdi a listát, hogy a hústartalomba a csontot, bőrt és az egyéb szemét darálékát is beleérti... aztán búza, szója, kukorica változatos állagokban - pedig ragadozó cicád van...

(Félreértés ne essék, a whiskasnál ez is jobb, ott még csak nem is a húsféle áll az első helyen az összetevők között.)


Mindenképp olyan tápot keress, ami vagy gabonamentes, vagy ha nem is az, maximum rizs van benne. Első helyen az összetevők között mindenképp valamilyen állati fehérje legyen, a legjobb a hús (az állati melléktermék felejtős), vagy a hidrolizált fehérje, a húsliszt már határeset - nem baj, ha van benne, de ne *csak* az legyen.

Cukor, ízfokozó ne legyen benne semmiképp (ez főleg a nedvestápnál fontos).


A Premiere nem egy rossz alternatíva, ahogy írtam, az egy erős középkategória. Hasonló minőség még a Zooplusos Concept for life, ha ebben az árkategóriában gondolkodsz.

A fentebb említett Purizon az egy baromi erős prémium táp, az már jóval drágább is, kategóriájában az sem rossz egyébként.

2023. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
(Visszaolvasva félreérthető, a kitten táp összetevőit a purina juniorjára értem, nem a premiere-re természetesen.)
2023. jan. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!