Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elég ,ha száraz tápot és főtt...

Elég ,ha száraz tápot és főtt csirkemellet adok a kiscicának?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos cicám ,akinek hasmenése van a nedves táptól.

Ezért jelenleg csak szarazat (purina one) és csirkemellet kap.illetve multivitamin tablettát.

Elég neki a rendes fejlődéshez?


2023. jan. 23. 11:04
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod ! Hasznos volt :)
2023. jan. 23. 12:08
 12/19 anonim ***** válasza:
53%
Josera vagy Smilla szerintem korrekt, ha fontos hogy olcsó legyen. Vagy ha tudsz rászánni, Applaws, Orijen, Wild Freedom, végülis ezek sem egy nagy összegek ha lebontod, havi 5000ből megvan a macsek és prémium.
2023. jan. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Ezek a premium tápok kiteszik a cicának a teljes étkezését? Tehát nem kell mellé nedves ? Vagy bármi más eledel ?
2023. jan. 23. 12:47
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezö nedvest adni, a legtöbbje nagyon fos minőség, ami meg ok lenne, az 6000 ft/kg. Nasinak mehet, nálam szárazat kap csak, plusz nasi néha amit szeret.
2023. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen Köszönöm a segítséged! Mindenképp prémiumot szeretnék neki adni. Mégis csak egy kis családtag lett.
2023. jan. 23. 13:00
 16/19 anonim ***** válasza:

Nedvesből ami jó minőség és vállalható árban van szerintem, az a cosma vagy a greenwoods.


Persze, az sem mindegy, hogy milyet adtál a cicának, érdemes kipróbálni több félét.


- Vannak a pástétom/vagdalthús jellegűek: ez állagra olyan, mint a löncshús, összetevőkben, ha jó minőség, akkor ez a legjobb, hiszen ebben nem csak falatkák vannak, hanem színhús is. Viszont elég lutri, hogy a cica szereti-e, a mieink pl bele sem szagolnak, még s porszívómacska se, amelyik mindent csukott szemmel habzsol. :D

(Most hirtelen a Real Nature ugrik be, akiknek ilyen a konzervük.)


- Falatkák aszpikban vagy szaftban/raguban - ez a legtipikusabb, macskafüggő, hogy a zselé vagy a szaft jön be jobban, kísérletezni kell. Viszont itt könnyebb gagyiba futni, mert a préselt falatkák olyanok, mint az emberi kajában a formázott csibefalatok, kb bármit bele lehet darálni, tehát figyelni kell az összetevőlistát.


- Filé aszpikban/szaftban - Ez egy ritkább típus, bevallom, amíg kezdő macskásként bele nem mélyedtem, nem is tudtam, hogy van ilyen, csak őfinnyássága kedvéért vettem millió félét. :D Ez a típusú nedvestáp szó szerint színhús (meg a hozzá tartozó lé) meg zöldségek, nálunk ez lett az ultimate szottyos, még nem láttam macskát, aki ne ette volna meg. Nyilván drágább, mint a falatkás verzió - ilyen a fent említett Cosma pl.


Simán lehet, hogy a cicádnak a zselétől megy a hasa, és a pástétom bejönne neki, vagy fordítva (nem írtad, milyet kapott), vagy az olcsóbb tápba beledarált mindenféle a gond - ezt ki kell tapasztalni.

Én azt mondom, érdemes neki szottyosat is adni időnként. Persze a jó minőségű száraz a lényeg, de nem érdemes teljesen megvonni a nedveset.


(És még egy, ami eszembe jutott, nézd, hogy milyen hús van az adott tápban. Tipikus pl. a szárnyasallergia, akár ilyesmi is okozhat hasmenést. Nem mondom, hogy nálatok ez van - pláne, ha a csirkemell jó neki -, csak tudj róla.)

2023. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Előtte írtam, hogy gourmet konzervet kapott :)

Köszönöm az infókat

2023. jan. 23. 16:42
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Gourmet-ből is van pástétom is, szószos is, így értettem, hogy más típusban is érdemes lehet gondolkodni, hogy mit tolerál a cicapocak :)
2023. jan. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A gourmet tele van cukorral. Kozepkategoria alja.


Bozita, Applaws, Almo nature, wild freedom, royal canin, iams, Leonardo, esetleg még Miamor, Animonda..

Csak nézd meg a csomagoláson mennyi a fehérje/hús benne.

Ezek 40-50-60% , de akad 80-90% (pl Bozita) vagy akár 100%-os hústartalmu is. Színhús van benne. Cosma filé, Applaws filé...stb.


Hasmenésre, a méreganyagok lekötésére, nagyon jó a Diarsanyl paszta. Mindig tartok itthon. Nem tudok pici cicának adható-e, súly alapján vannak rajta a beosztások. Jó még a synbiotic kapszula (a kapszulát szétszedve kis vízben feloldhato es tű nélküli fecskendővel beadható szépen lassan finoman- orvosi ajánlatra adtuk ilyen módon.

2023. máj. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!