Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tartható a macska biztonságban...

Tartható a macska biztonságban az udvaron(kizárólagosan) ha úgy van kialakítva hogy ne tudja elszökni?

Figyelt kérdés

Szeretem a macskákat, de bent a házban nem tudnám elviselni a szöre miatt(hullik) és hogy az ürülékét mindig takarítanom kellene ki a házból. Tehát úgy gondolom hogy higéniai okokból nem való oda.


Elképzelésem szerint kint nagyon jó helye lenne, és nyilván úgy hogy egy idegen macska se tudjon bejönni az udvarra, és a macska se tudjon elszökni, mert gyerekként tapasztaltam hogy a teljesen szabadjára engedett macska nagyon rövid életü és nagy veszélyben van (út, megmérgezik, verekszik, megbetegszik, bántják stb)



2023. jan. 23. 18:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
45%
Sajnos nem tudom elképzelni, hogyan lehetne úgy kialakítani egy udvart, hogy ne tudjon egy macska kiszökni. 2 méter magas vaskerítésen talán nem tud felkapaszkodni, kivéve, ha átugrik a szomszéd fájáról, tehát még úgy sem.
2023. jan. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%
"az ürülékét mindig takarítanom kellene ki a házból" Ez alatt mit értesz? Macskák azonnal megtanulják használni az alomtálcát, amit a legkényesebb macskánál is napi 1x elég kitakarítani. Ha erre nem vagy hajlandó, nem való neked semmilyen állat. Udvaron maximum valami kifutóban tudnád tartani úgy hogy ne szökjön el, de az százezres nagyságú tétel.
2023. jan. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
79%
Lehet csinálni azt, hogy a kerítés tetejére végig csőhöz hasonló csúszós vagy gurulós rudat szereltettek, mert ugrás közben vissza esik a macska. De ezek okosak, fáról, épületről , szinte bárhogyan képesek átjutni a kerítésen , elég egy kis rés, kinn is van.
2023. jan. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem nagy fáradtság kétnaponta kitakarítani utána, de ahogy előttem is írták a legtöbb állat gyorsan szobatiszta lesz. De ha már az elején nem tudsz ennyit megtenni, nem biztos, hogy jó döntés befogadni egy állatot. Ez lemondásokkal, elköteleződéssel jár és ez nem mindenkinek megy. (mondom én 6 macskával)
2023. jan. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

nekunk van kinnti helye a cicamnak, ha gondolod keszithetek kepet


bar a mi cicaink csak neha mennek ki, amikor sirnak hogy unatkoznak vagy amikor munkaba megyunk es kinnt hagyjuk oket ha szep ido van


de volt mar hogy kinnt hagytuk oket estere is



mi ugy oldottuk eg hogy epitettunk egy hazat egy ajtoval ahova mi emberek beferunk, ott viszunk nekik enni innivalot, ott al alom meg meleg agy, jatekok


(a haz az alapbol szerintem kell ha esik az eso/hideg szel vagy barmi akkor el tudjanak bujni)



es a hazbol van egy kis "cicaajto" ami kivezet egy "kert" reszbe, az teljesen le van zarva korben keritessel, felul is van "tetonek" kerites/lemezek

a foldre is le kellett asni par teglat mert az egyik cicu kiasta magat mint egy kutya :D



teljesen megfelel a celra, ok is szeretik, tudjak nezni a madarakat, ingerek erik oket


a haz szerintem elengedhetetlen mert ha tenyleg esik az eso vagy barmi, az kell nekik



az egesz udvart szerintem nem kell "macskabiztositani" mert felesleges. nem kutyak hogy szaladgaljanak vagy barmi

nekunk a "kertjuk" kb 1,5mx3m

2023. jan. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

A házban nem tudom elfogadni a szört.

Illetve azt sem hogy folyamatosan takarítsak utána.

Míg udvaron eltudná intézni dolgát.

De ahogy írjátok hogy ez aligha megoldható akkor inkább nem vállalom a dolgot.

És inkább egy hüllőt vagy halat vállalok, mert azok kevésbé igényesek, és tisztán marad a házam

2023. jan. 23. 18:54
 7/31 A kérdező kommentje:
A házba sose engedném be
2023. jan. 23. 18:54
 8/31 anonim ***** válasza:
81%
#6 Azt ugye tudod, hogy az udvarról is fel kéne takarítani a sz*rt, ez az állattartás velejárója.
2023. jan. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%
De amúgy megértelek én sem tűrök meg házban állatot, sokat hullajtó kutyákra allergiás is vagyok, pedig egy tenyésztő családjában nőttem fel, és egész gyerekkoromban az udvaron kutyáztam. Takarítani persze ott is kellett minden nap.
2023. jan. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Mindegy, jobban belegondolva nem tudom vállalni.

Az hogy heti 1-szer igen, de hogy napi szinten, és hogy házamba mindent bejárjon nem.

2023. jan. 23. 19:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!