Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tartható a macska biztonságban...

Tartható a macska biztonságban az udvaron(kizárólagosan) ha úgy van kialakítva hogy ne tudja elszökni?

Figyelt kérdés

Szeretem a macskákat, de bent a házban nem tudnám elviselni a szöre miatt(hullik) és hogy az ürülékét mindig takarítanom kellene ki a házból. Tehát úgy gondolom hogy higéniai okokból nem való oda.


Elképzelésem szerint kint nagyon jó helye lenne, és nyilván úgy hogy egy idegen macska se tudjon bejönni az udvarra, és a macska se tudjon elszökni, mert gyerekként tapasztaltam hogy a teljesen szabadjára engedett macska nagyon rövid életü és nagy veszélyben van (út, megmérgezik, verekszik, megbetegszik, bántják stb)



2023. jan. 23. 18:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
16%

utolso

gondolkozz el mit irtal..

2023. jan. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
67%
#21 Min? Hogy hülyeség azt mondani, hogy menjen a macska, amerre lát, csak azért, mert 100 éve ez volt a felfogás?
2023. jan. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
93%
Én is arra szavazok, hogy inkább hagyd ezt az állat témát. Anyám ilyen, csak ő kutyával csinálja. Kell neki, mert ő szereti, de minden baja van ha foglalkozni kell vele, ha takarítani kell utána, és isten ments, hogy hozzáérjen, vagy bemenjen a házba, mert a szőr. Csak így meg minek? Az állat nem boldog, és igazából te sem. Fogadd el, hogy nem vagy te annyira állatbarát, és nézd őket messziről inkább.
2023. jan. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
4%
15 Szerintem inkább az a buta, aki ki sem lát a saját abnormálissá alakított környezetéből. Bp. kertvárosban lakok, szinte minden háznál van macska és az összes ki van engedve. Csak te csinálsz fedett kifutót a macskának, szerencsétlen meg próbál kijutni onnan, mivel a macskát nem lehet így tartani, szerencsétlen még látja is, hogy más macskák nyugodtan futkoshatnak a kertekben. Nálunk az állatorvos meg szokta kérdezni, hogy kinti, vagy benti-e a macska és nem néz furán ha megmondom, hogy kinti. Sőt kérdeztem, hogy télen nem kell-e neki fűtött szoba azt mondta, hogy nem, csak bélelt legyen a háza, ennyi. Szomorú, ha elutnek egy macskát, ebben egyetértek, de nem lehet őket fogságban tartani, a macska öntörvényű állat, megszokja persze ha bezarod, de igazából ez csak neked jó, mert van kit vakargatni, önző dolog.
2023. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
85%

24 onzo dolog felteni az allatomat? onzo dolog hogy en nem szeretnem megint vegignezni ahogy s´hazajon habzo szajjal mert megmergeztek es a kezeimben hal meg hosszu szenvedes utan??

hat akkor en inkabb leszek onzo. de en szeretem annyira a cicaimat hogy vigyazzak rajuk ha mar mas emberek nem tudnak.

2023. jan. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon örülök, hogy lakásom van, nagyvárosban, soha nem volt probléma pld. egy cica. A macskát mindig bent kellene tartani, tiszta állat, van cica vc-je,állandóan mosakszik. Soha nem voltunk ilyen finnyásak a szőrre, nézem a falusi porták videóit, elképesztó kupleráj az udvarukban, nemhogy rend.Inkább nézzék meg, milyen egy külföldi udvar, de itt a szar is jó!
2023. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
41%
#26 Volt egy exem, aki szintén ezt vallotta, kutya csak kint, macska csak bent, mert tisztogatja magát. Szerintem is guszta, ahogy körbenyalja a seggét, aztán körbenyalja a laptopot, miközben az ember dolgozna.
2023. jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
90%
Ne legyen semmilyen állatod, hogyha arra sem vagy képes, hogy naponta 2x fél percben kitakarítsd az alomját.
2023. jan. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
62%

Nem tartható biztonságosan, mert mindent megöl ami él és mozog!


Lepkéket, szöcskéket, madarakat, egereket, még a legyeket is!


A macskákat be kell zárni!

2023. jan. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
82%
Ha társállatot akarok, akkor természetes hogy vállalom nemcsak a szép kis pofiját, hanem a szőrikéjét is. Édekesnek tartom, falun mennyien odavannak a szőr miatt, de a falusi udvarokon olyan kuplerájt látok, hogy csak na, régi szerszámok, megmaradt használati tárgyak, rendetlenség, etc.De a macskaszőr az más, régi felfogás, meg fognak tőle halni.Majd ha ugy tartanak állatot, ahogy a világ többi kulturált részén,akkor majd lesz állattartás. A macskát rugdossák, a kutyát is, akkor miről beszélünk?
2023. jan. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!