Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tartható a macska biztonságban...

Tartható a macska biztonságban az udvaron(kizárólagosan) ha úgy van kialakítva hogy ne tudja elszökni?

Figyelt kérdés

Szeretem a macskákat, de bent a házban nem tudnám elviselni a szöre miatt(hullik) és hogy az ürülékét mindig takarítanom kellene ki a házból. Tehát úgy gondolom hogy higéniai okokból nem való oda.


Elképzelésem szerint kint nagyon jó helye lenne, és nyilván úgy hogy egy idegen macska se tudjon bejönni az udvarra, és a macska se tudjon elszökni, mert gyerekként tapasztaltam hogy a teljesen szabadjára engedett macska nagyon rövid életü és nagy veszélyben van (út, megmérgezik, verekszik, megbetegszik, bántják stb)



2023. jan. 23. 18:22
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
82%
Kifutót tudsz neki kiépíteni és oda kis házikót puha fekvőhellyel vagy ha van előtered a házban akkor oda beengeded és átrakod a fekvőhelyét éjszakára mikor nagyon hideg van télen.Én így oldanám meg.
2023. jan. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
14%
Vidéken megszokott és elfogadott dolog hogy a macskák kóborolnak,átjárnak egyik udvarból a másikba.Hagyd hogy a tied is elmászkáljon.Ha visszajön,akkor hozzád tartozik,ha nem-szerzel másikat.
2023. jan. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
27%
Az én macskám teljesen kinti cica, most lesz 14 éves. Másik macskám 19 évet élt. Hülyeség, hogy a kinti macska nem tud magára vigyázni, nem is nagyon mászkálnak el a telekröl.
2023. jan. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim válasza:
82%
Ha ezekkel gondod van, akkor te nem vagy macskás. Én is utálom a sok szőrt meg a kakiszedést, de elviselem mert szeretem a macskámat.
2023. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
82%

13 de buta vagy

nem a macskak nem igyaznak magukra hanem az emberek nem vigyaznak a macskakra.


nekem elso cicam elutottek, a masodikat megmergeztek, a harmadik meg egyszer csak nem jott haza

nem veletlen hogy bennti cicaim lettek utana, kis kifutoval. (5-os vagyok)



kerdezo: igen, nem vagy macskas. A cicaknak kinnt is ki kell takaritani az almukat, es a kinnti cicaagyrol is le kell szedni a szort


mellesleg, a hullok is uritenek. csak gondoltam szolok

2023. jan. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Tudom hogy üritenek, de nincs ször és nem tudnak a helyükön kivül semmit se összepiszkítani. Lassabb anyagcseréjük van az emlösökhöz képest és így ritkábban kell takarítani.
2023. jan. 23. 20:26
 17/31 anonim ***** válasza:
72%
Egy macskát nem tudom hogyan tudod bezárni az udvarba,mert az nem kutya,hogy ott maradjon.Kiszökik,felmászik a fára stb. Esélytelen,hogy úgy meg lehet csinálni egy udvart,hogy ott maradjon a cica max akkor, ha nagyon sok pénzt költesz az udvarra ami alapból nem éri meg.
2023. jan. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
75%

16 a cica is csak az almot piszkitana ossze, semmi mast

na mindegy

2023. jan. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
53%

Milyen furák az emberek. Ha valaki olyan kérdést tesz fel, amiben az szerepel, hogy a kijárós macskája bajba jutott, akkor mindenki szétszedi, hogy miért nem tartotta bent vagy csinált macskabiztos kerítést/kifutót.


Erre itt van egy tök korrekt kérdés, a kérdező szeretné biztonságban tudni a macskát, erre most meg azért van szétszedve, mert nem akarja kiengedni az utcára.


Ti, akik arra biztatjátok, hogy engedje ki, falun is így szokáy, hol vagytok egy elütött/elveszett/megkínzott macskás kérdésnél?


Kérdező! Természetesen lehet macskabiztos kerítést építeni, erre több ötlet is van, de ha nem kivitelezhető egyik sem, akkor ott van a zárt kifutó, mint opció.

2023. jan. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
38%
Egyébként azt is tegyük hozzá, hogy a kiengedett macska ritkábban lesz elütve/megmérgezve/kutya által megkergetve, mint ahányszor illemhelyként vagy ellőhelyként használja a szomszédság portáit. Faluhelyen meg tanyán azért volt szokás kiengedni a macskát, mert akkor nem kellett neki enni adni, amelyik macska nem vadászik magának elég kaját, az haszontalan, nem is kell a portára. Ahogyan a parasztember száz éve simán fel is akasztotta azt a kutyát, amelyik bántotta a jószágot vagy nem voltak elég jó ösztönei. Nem a legjobb példák a kedvtelésből való állattartásra ugyebár.
2023. jan. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!