Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Új helyen mennyi idő után...

Új helyen mennyi idő után engedhetem ki? 1

Figyelt kérdés
1,5 éves a macskám, tegnap új helyre költöztünk egy kertes házból, ahol sokat volt kint. Itt mennyi idő után engedhetem ki. Ngyon barátságos, és nagyon szeretjük egymást.:-)
2010. okt. 4. 00:22
 1/4 anonim ***** válasza:
akkor miért ne engednéd ki?
2010. okt. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 boborja ***** válasza:
veled menjen esetleg porázon viddd,ismerje meg akörnyezetét mindig egy kicsit aztán hivd be,mert akutya emberhez szokik a macska házhoz kötödik,vigyázz rá nagyon sok szerencsét.
2010. okt. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, hogy egy-két hétig bent kell ilyenkor tartani, hogy megszokja az új helyet és ne lógjon el.
2010. okt. 4. 08:54
 4/4 nagyontamas ***** válasza:

Az a mondás, hogy a macska a házhoz kötődik, részben igaz.

Főleg a vadászatból megélő macskákra áll.

Saját tapasztalataimból merítve: volt olyan macskánk akivel a Balatonra jártunk pecázni, és ott sem szökött el.

Több példám is van, a lényeg, hogy mindegyik ki-be járkálós volt, otthon kapott bőséges élelmet, és hozzánk volt szokva, és neki idegen helyen is hozzánk kötődött.

Azért nem árt, ha arra vigyázol valami meg ne ijessze, és úgy szoktatod a környékhez. Párzási időszakban is hajlamosabbak a csavargásra, és új helyen esetleg elveszik.

A kertes házból esetleg emeletesbe költöztél?

Ebben az esetben légy sokkal óvatosabb, mert ez nagy változást jelenthet neki.

2010. okt. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!