Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon sok átjáró macska...

Nagyon sok átjáró macska (főképp kanok) van a kertünkben, és van most két kiscicám a lakásunkban, mikor engedhetem őket ki biztonságban?

Figyelt kérdés

Van két cicám, 7-8 hetes nőstény és hím kiscicám. Most a lakásban tartjuk őket, nem merem őket kiengedni, mert igen macskás környéken lakunk.

Persze hibáztam én is (a sok macska végett), mert mindig sajnálom a kóbor állatokat és a megmaradt ételünket mindig kitettem a kert hátsó végébe. Most ezt megszüntettem, talán jobb lett egy picit a helyzet.

Van egy kan nagymacskám - amely amúgy nem az enyém - de foglalkozom vele, etetem, mert magára hagyták, akinek szabad bejárása van a kertünkbe, és nem kergetem el. Az ablakon keresztül látta a kiscicákat és oda is kapott az ablakra a karmaival, és rájuk fújt. Nagy vadász. Ivartalanítva van. Emiatt aggódom egy kicsit, hogy nem viselné el a piciket.

A piciket mostanában akarom majd vinni állatorvoshoz, de még nem tudom hogy ivartalanítsam-e őket.

Hogyan lehet összeszoktatni egy nagymacskát kismacskával vagy fordítv? Mennyi időt kell várni, mire biztonságban kiengedhetem. Biztos lesz harc?

A másik baj az, hogy papagájunk is van a lakásban, jelen pillanatban még nem tudnak felugrani a cicák hozzájuk, de már nagyon nézik őket. Próbálom eltántorítani őket egy sicc-el meg hogy arrébb rakom őket mikor látom hogy felkelti az érdeklődésüket. (ezt persze megoldom majd máshova viszem a madaraimat) De jó lenne ha nem lenne semmi bántó szándék bennük.

Szeretném kérni a segítségeteket, először tartok macskát, most már kezdenek szobatiszták lenni, szóval ügyesek és fogékonyak.


2010. jún. 16. 17:56
 1/4 anonim válasza:
ha kinyílik a szemük várj két napot és az anyjukkal kell kiengedni őket de biztonság kedvéért maradj te is kint velük
2010. jún. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már kinyílt a szemük. Lehet egy picit idősebbek 8 hetesnél, nem tudom pontosan. Az anyjuk már nincs velük, úgy hoztuk el őket!
2010. jún. 17. 08:45
 3/4 anonim válasza:
szerintem még ne engedd ki a kiscicákat mert lehet hogy vad a kan cica. nekem is van egy 1,5 hónapos cicám de én nem engedem ki. ha ki engeded akkor legyél ott vele.
2010. jún. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
egyetértek vele
2010. jún. 30. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!