Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen száraz táp válogatós...

Milyen száraz táp válogatós cicának?

Figyelt kérdés

Nem kell prémium minőség, elég lenne egy középkategóriás.


Nagymamám cicája, a bolti silány minőségű száraz tápot egyáltalán nem eszi, inkább mindig tasakosat kunyerál.


Én régen a saját cicáimnak Purina One szárazat vettem, és nagyon szerették (bár ők nem válogattak sose). Ezért ez talán nem releváns.


Úgyhogy akinek van tapasztalata válogatós ciccel, mi az ami be szokott válni, száraz de mégis nagyon szeretik?

Olyan kéne amit nem online lehet csak rendelni, hanem boltban vagy állatos boltban is meg lehet venni (fressnapf sajnos nincs a közelben)



2023. febr. 17. 23:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mi a kinalat abban az allatos boltban, ami nalatok van, csak te tudhatod, mivel ezek a kis boltok eltero arukeszlettel dolgoznak. Alapvetoen a magasabb hustartalomra kene torekedni, kerj segitseget az eladotol, de mindig olvasd el az adott tap osszetevoit, amit ajanl, ellenorizd, amit mond, mert pl en mar jartam ugy, hogy magas hustartalmu tap cimszoval pedigreet tukmaltak volna ram. Nyilvan en ennek nem doltem be, de mas siman beleeshet a csapdaba, ha nem ert hozza.


Alapvetoen ami elelmiszerboltban kaphato eledel, nem egy csucsminoseg. De meg csak kozepes se, amit te keresnel.

Talan meg lehetne probalni a lidlben kaphato coshida pure taste vonalat, ez egy fokkal jobb, mint a tobbi. De pontos osszetevoket nem tudok, olvasd el, ha arra jarsz. Arra emlelszem, hogy tenyleg jobb, mint a sima coshida vagy orlando, tobb hus van bennuk.


Ja es az, hogy mit eszik meg a macska, lutri. Annyi biztos, hogyha kunyeral es kap is alusat, teljesul a kivansaga,akkor az eletben nem szokik ra a szarazra. Nyilvan az alus finomabb, de nem elhet csak azon.

2023. febr. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne megfontolni az online rendelést, ár szempontjából sem mindegy.

Én néha veszek tápot "állatos boltban" a környéken, nagyon jó fej a srác és nem is tukmálja a pedigrét, de max kóstoló. Szoktam kérdezni nála a nagyobb kiszereléseket, mert kényelmes lenne innen felhozni, de olyan árrést tesz rá, hogy néha elnyílik a szemem. Persze, megértem, kiskereskedő, a bolt fenntartása... de kb. bármilyen szállítási költséggel is jobban kijövök, ha neten rendelek.

És akkor a kínálat változatosságát még nem tettem hozzá. :)


Egyébként nálunk a Purizont tolja válogatós őkényessége, illetve mostanában anyagi megfontolásból Concept for life-ot kapnak (csakis új receptúra szerintit, a régire finnyáztak).

2023. febr. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

én 16 éves macskám màr semmilyen szàraz/tasakos cicakajàt nem eszik meg, pedig 30 félét tesztképp, otthagyja, inkább kb inkàbb éhenhal mint h beleegyen pedig joràbbi években ezeket kapta 90%ban.

Most ami működik : csirkemell, pulykamell, csirkeszív, pontyszelet. Macskakajànàl olcsóbb , lefagyasztom és felmikrózom az adagokat

2023. febr. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez jó lesz!

[link]

Prémium amerikai katonákból készült! Igaz, kutyaeledel, de jobb ízlésű macsekok is megehetik. Bár lehet, kicsit zsíros lesz.

2023. febr. 18. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
63%
XDddd
2023. febr. 18. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
+1 Scottynak. Kicsit ugyan keserű, de valódi alapanyagokból készült!
2023. febr. 18. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát szupermarketekben nem igazán kapsz normális minőséget, de gondolom, a nagyidnak fontos, hogy könnyen be tudja szerezni. Talán az Aldi Shah márkája egész normális és sok cica szereti.

Állateledel boltokban nyilván attól függ, mi kapható, de ha esetleg van Smilla vagy Happy Cat, azok szintén elfogadhatóak.

Egyébként nem tud valaki segíteni a nagyidnak rendelni? Sokkal nagyobb választék van, nagyobb kiszerelésben az ár is jobb és futárok hozzák, nem neki kell cipekednie. Értem, ha ő már nem mer vele próbálkozni, de senki nem tud neki segíteni?

2023. febr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Ma megpróbáltuk a Coshida Pure Taste-et, belekóstolt de aztán ott hagyta, nem tudom, hogy azért mert annyira nem ízlett neki, vagy csak simán nem volt elég éhes.


Rendelni csak nagyobb kiszerelésben érné meg, de addig nem érdemes nagy zsákot venni olyan kajából, amit talán nem is fog szeretni úgysem.


Kipróbáljuk ezeket a boltos jobbféléket, aztán ha tényleg egyik se kell neki, akkor marad a rendelés.


A Coshida Pure Taste leírása amúgy nagyon jó (gabonamentes is), úgyhogy örülnék, ha ezt megenné végül. :)

2023. febr. 19. 00:12
 9/10 A kérdező kommentje:

A Coshidát megeszi, bár még mindig inkább a nedves kaja a sztár, ha az van, inkább azt eszi, mint a szárazat.


Most ugyanitt jutalomfalat ajánlásokat szeretnék kérni, ugyanis rendszeresen mindenféle emberi kajából kunyerál és sajnos kap is, hiába mondom, hogy rossz neki (felvágottak, pattogatott kukorica, stb...)


Arra gondoltam, oda kéne készíteni cicának való jutalomfalatot mikor esznek, és ha kunyerál, akkor abból adni neki.

Úgyhogy valami olyan kellene, ami puha, és elég erős az illata, és elfogadja azt is a humán kaja helyett amiből eredetileg kapni akar.

2023. márc. 8. 19:55
 10/10 NTBS ***** válasza:
Szerintem előtte kell hagyni és bármit megeszik.
2023. márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!