Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítást miért nem...

Ivartalanítást miért nem szerveznek olcsón macskáknál? És mikor fognak? Gyíkok, hasznos madarak pusztulnak ki lassan. Amikor majd halomra kell lőni őket? Nen kéne megvárni.

Figyelt kérdés
2023. febr. 18. 06:14
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Igen eddig. Amíg az ember korlátozás nélkül szaporítja a macskákat. Látni már most hogy tűnnek el egyes madár fajok, a macskák pusztításának hála.


Nem a macskák a "ludasak" hanem az ember aki ezt hagyja. Kevesebb a kutya a háznál, nincs ellenségük. Régen volt sok helyen macska, de ami nem kívánatos szaporulat volt, azt a háziak lefojtották.

Nem a macska hibája de végülis azok nyírják ki a madarakat, védett gyíkokat.

És az ember lesz végül aki kényszer mészárlást fog csinálni ha már visszafordíthatatlan.

2023. febr. 19. 06:20
 22/32 anonim ***** válasza:
24%

#13: "Meglehet, hogy jobban keresnek, mint egy gyári munkás"

Sok minden bizonytalan van ezen a világon, de ez teljesen biztos.

"mert nem kevés munkát, időt és pénzt fektettek a szakmájuk megszerzéséhez, végzéséhez."

Ez más diplomásokról is elmondható, pl. rólam is, és mégsem keresek egyből 12 ezret csak azért, mert ránézek egy állatra, vagy 500-900 ft-ot egy recept megírásáért.

Ami az ivartalanítást illeti, olykor-olykor elvégezhetnének ha nem is ingyen, de anyagköltség áron is egyet-egyet a macskás szervezeteknek. Attól még nem mennének csődbe.

"kb. 1-2 évvel ezelőtt lehetett olvasni egy ceglédi szakemberről, aki pont anyagi okok miatt lett öngyilkos"

Attól mgé ez nem fordul elő tömegesen közöttük, bár én is hallottam ilyenről, de ott nagyösszegű adózás nem teljesítéséről volt szó, hogy finoman fogalmazzak.

2023. febr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

22:


az állatorvosi szakma benne van a top10 öngyilkos szakmák listájában, tehát ha tömegesnek nem is, de gyakorinak nevezhetjük.


"és mégsem keresek egyből 12 ezret csak azért, mert ránézek egy állatra, vagy 500-900 ft-ot egy recept megírásáért."


Talán rossz szakmát választottál? Sok ember keres tízezreket, mert "csak ránéz" valamire, vagy éppen csak aláír valamit. Fizikális vizsgálat során az orvos rengeteg mindent megvizsgál és számbavesz, hogy kialakíthassa az anamnesist. Ha ezt elrontja, borulhat az egész terápia, tehát nem csak egy pillantásról van szó.



Meg ugye azt értjük, hogy amit fizetünk az állatorvosnak, az nem egyből a zsebébe megy? Az a vállalkozás bevétele, aminek vannak kiadásai is bőven. Az orvosi műszerek drágák, pótolni kell őket, rezsit ugyanúgy fizetni kell (hogy meg tudna "nézni" a macskádat), meg neki is kell egy fizetés.


Az állatorvosi pedig egy orvosi, osztatlan képzés, nem egy 3-4 éves egyetemi végzettség. Nen érdemes ilyen lapon említeni a kettőt, mert minden jó szakember tudása és munkája megéri az árát, függetlenül attól, hogy csempéz vagy műt.


De senki nincs eltiltva az egyetemtől, meg kell szerezni a diplomát, és akkor lehet ingyen, saját költségre műteni.

2023. febr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
34%

#23: Boritékolni tudtam a választ: "miért nem vagy te is állatorvos?" (Megnyugtatásként: nem választottam rossz szakmát, informatikus vagyok, nincsenek anyagi gondjaim.)

"Sok ember keres tízezreket, mert "csak ránéz" valamire, vagy éppen csak aláír valamit."

Igen, sajnos rengeteg az ún. bullshit munka, ami semmi hozzáadott értéket nem termel, csak beiktatódik a pénz forrása és célja közé, megcsapolva azt.

Habár az állatorvosokra ez nem vonatkozik, de sokat tudnék mesélni a látszatkezelésekről, a téves diagnózisokról, az állat halálát okozó rutin ivartalanításról 20+ éves tapasztalataim alapján (5 macskám volt ezalatt, számos betegséggel: diabetes, pajzsmirigytúltengés, alsóhugyúti gyulladás, bélelzáródás, stb.), de nem ez volt a kérdés témája.

2023. febr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

22, csak a ceglédi állatorvoshoz: Semmi adózás nem fizetésről nem volt szó, hanem arról, hogy még a pannon puma megdöglése elött devizakölcsönt vett fel a rendelő fejlesztésére, csak aztán az elszálló részleteket nem tudta már fizetni, és hiába próbált meg mindent, hogy megmaradjon a rendelő és a praxis, végül elárvereztek mindent egy ingatlan spekulánsnak.

Szóval egy élet munkája ment a levesbe.

Szóval bocsánat a kiegészítésért, csak pont ismertem azt a embert. Jó ember, és jó állatorvos volt (például pont ivartalanított macskát ingyen ha.) :/

2023. febr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

#23: "Meg ugye azt értjük, hogy amit fizetünk az állatorvosnak, az nem egyből a zsebébe megy?"

Értjük (nem vagyunk hülyék), de a környékemen lévő egyik legjobban elismert állatkórháztól még sosem kaptam számlát. Nem nagyon izgatott, mert pont ott csináltak egyik macskámmal értelmes dolgot: bélelzáródás műtéti kezelését nagyon profi módon, miután egy másik orvosnál már kifizettem majdnem ugyanannyit, aki teljesen másra kezelte (hiába mondtam, hogy szerintem bélelzáródása van, mert étkezés után pár órával sugárban hányt, és ez arra utal).

2023. febr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Mutassatok legalább 10 állatorvost az országban aki 1x is olcsón végzett macska ivartalanitást. Na ugye. Az elhivatottság mi? Ha több kismacska születik, több a páciens is.

Aztán higy mi a sok kismacska sorsa az aztán nem érdekel senkit ebben a pénzhajszolós világban.

2023. febr. 20. 08:04
 28/32 anonim ***** válasza:
84%

Ami elérhető és odafigyeléssel megtehető. Csak fel kéne ébredni. Mielőtt késő lesz. - alapvető dolgokat NEM értesz meg, pl hogy sokan magasról szrnak a kinti macskájukra.


Innentől kezdve teljesen értelmetlen a kérdésed, és parttalan a vita.

2023. febr. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, definiáljuk már a olcsón-t, mert ez eléggé szubjektiv kifejezésnek tűnik.
2023. febr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Mutassatok legalább 10 állatorvost az országban aki 1x is olcsón végzett macska ivartalanitást. Na ugye.


Nekem erre nincs időm, de pechedre az országban pont ezidőben hirdet majdnem minden rendelő ivartalanítási akciót. Az, hogy neked mi az olcsó nem releváns, mert sajnos mostmár az akciós ár is 15-20.000 forintot jelent (pl 30-40.000 helyett). Ha valahol 15.000 ivartalanítanak macskát, ott valami nem okés... (mivel ez a minimum anyagköltsége, amikor már nagyon lespóroltak róla mindent). Szóval írd be a keresődbe (amivel a gyakorira is idetaláltál), hogy ivartalanítás akció, nem hiszem hogy "a keresésedre nem találtunk semmit" rendszerüzenet fog érkezni.


Amúgy ennyi erővel a pék is adjon napi 10 kenyeret ingyen, vagy a taxis is vigyen el napi 10 hajléktalant ingyen stb- stb.


Egyébként az ilyen utcacicák nem növelik a paciensek számát, hiszen ezeknek a 90%-a gazdátlan. Állatorvoshoz meg csak gazdás állatok jutnak el. Sőt mondok olyat is, hogy sok állatorvos van bizonyos fajták tenyésztése ellen, pont az elhivatottságuk miatt, mivel úgy vélik, hogy ezeknek a fajtáknak a tenyésztése erkölcstelen az életminőség garantált romlása miatt. Pedig, milyen jól járnának, ha a szív- és érrendszer beteg boxerek hada járná a rendelőket... - irónia.

2023. febr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!