Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hányt a cicám, kell aggódni?

Hányt a cicám, kell aggódni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Első cicám, 1 hónapja van velünk, 9 hónapos.


Tegnap este elmentem a mosdóba, és mire kijöttem, ott volt a "csomag" a földön. Először észre se vettem - a cica nem mutatta semmi jelét annak, hogy gond lenne, ugyanúgy kuporgott az előszoba ülőkéjén, ahogy szokott.


A tápját hányta ki - ahogy láttam, eléggé egyben voltak, nem voltak szétrágva. Ez probléma? A cica 9 hónapos, már elég nagy.

Itt egy kép, hogy mekkorák a szemek:

[link]


Ez csak egyszeri eset volt, utána ugyanolyan energikus és játékos volt, mint máskor - ezért is kérdezek először itt, és nem a dokinál, mert a cica nem bágyadt, nem levert, reggel ugyanúgy dorombolva jött a konzervért.


Tápcsere nem történt, 1 hónapja eszi a mostanit. Stressz sem igazán volt, egy kicsit rá lett szólva, mert levert valamit, de nem borítottuk rá az asztalt :D

FeliWay párologtató is megy, ami az esetleges stresszt csökkenti.


Mindig figyelem a viselkedését, aktivitását, végtermékét - minden oké. Rendszeresen fésülöm, kap minden nap malátapasztát, nem is volt szőr a cuccban.


Ez csak ilyen random hányás lehetett (túlette magát?) vagy lehet valami a háttérben?


Köszönöm!


2023. márc. 16. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor a szőr miatt hiánynak, mivel sokat mosakodnak és lenyelik a szőrt.
2023. márc. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Időnként előfordul az enyémeknél is. Jellemzően akkor, ha habzsolva esznek.

Ha nincs más tünet, akkor ne aggódj.

Picit figyelgesd, aztán lépj tovább. Lesz még ilyen :)

2023. márc. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha más tünet nincs és jobban lett utána nem kell aggódni. Ahogy írták a szőrtől is lehet, vagy habzsolt, vagy valamit megrágcsált amit nem kéne. Az enyém egy növényt szokott (nem mérgező rá), havonta egyszer eszébe jut hogy ott van, megrágcsálja a levelét aztán ki is jön belőle, utána meg mintha mi sem történt volna.
2023. márc. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A miénk is gyakran behabzsolja, aztán pár percen belül már jön is vissza.

Asszem létezik spéci tál, amiből nehezebben tudja felszedni, de ha ritkán fordul elő, akkor még azon se érdemes gondolkozni.


Olyan tapasztaltam még, hogy a bontott konzerv valószínűleg megromlott a spejzban, aztán az is visszajött.

2023. márc. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Macskáknál úgymond gyakori a hányás. Ha nincs más tünet, nincsen semmi baja. Előfordul az ilyen.
2023. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám másfél éves, és ő is szokott hányni. Kapja a maláta pasztát rendszeresen+ macskafüve is van, ennek ellenére menetrendszerűen havonta 1x szokott hányni egyet. Semmi baja, utána fut tovább, éli a maga kis életét🙂 Állatorvosnak már említettem, azt mondta, amíg a cica nem tűnik betegnek, nincs hasmenése,és a hányások nem gyakoriak (max havi 1-2), nem véres, nincs benne féreg, addig ez normális,előfordul.
2023. márc. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, megnyugodtam :)
2023. márc. 16. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!