Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az evolúció nagy nyertesei a...

Az evolúció nagy nyertesei a macskák?

Figyelt kérdés

Ha megnézzük honnan indultak ezek az állatok:

Egyszerű vadászó életmódot folytattak, mint nagyjából bármi más ragadozó.


Aztán az egyik ősük beédesgette magát az emberhez, azok megtűrték őket, cserébe azért ha elfogják a termést dézsmáló kártevőket.


Most már gyakorlatilag világuralomra törtek.


A videómegosztó és a social media oldalak tele vannak macskákkal, az otthonainkban élnek rent free, kaját kapnak, alszanak. Védve vannak a hidegtől, melegtől, és a létbizonytalanságtól.


Az ókori egyiptomban ráadásul odáig jutottak, hogy istenként tisztelték a macskákat, hatalmas kultuszuk volt.

Sőt manapság is nagy kultuszuk van, pl. az angol miniszterelnöki hivatalban külön rangja van egy macskának (főegerész), akiről még a sajtó is cikkezik, pl. pár éve összeveszett a pénzügyminisztérium macskájával.


Van még egy ilyen élőlény, ami ennyire szanaszét manipulálta az embert?


Kézenfekvő válasz lenne a kutya, ők is komoly sikernek örvendenek, de szerintem kultuszban a macskák nyertek.


2023. ápr. 19. 10:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
meg is érdemlik
2023. ápr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Hát alapból az evolúció egyik kitűnő predátorai csak a házimacska az nem eléggé nagy, hogy megöljön meghát azért mégiscsak mi emberek etetjük őket ők meg dorombolnak cserébe.Szeretem a cicusokat bár egy kicsit túlzásnak érzem én is ezt a dolgot.Kicsit olyan komolytalan.
2023. ápr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
A macskák menőbbek bárminél, szóval igen.
2023. ápr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Van egy nagy evolúciós hátránya annak, ha egy faj hosszú időn keresztül védve van a létbizonytalanságtól: ha bármilyen okból megszűnik a biztonságot adó hálózat, az elkényelmesedett faj ott áll kiszolgáltatva a környezeti hatásoknak, hiszen a természetben túlélni már nem tud önállóan.
2023. ápr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

" manapság is nagy kultuszuk van, pl. az angol miniszterelnöki hivatalban"

Ja. Az 100millióból 1 macska. Nagyon jó példa. Minden macska úgy él, mint ez az angol cica.

Magyarországon 99%ban bio egérfogó rangban vannak, amik a bevükre se hallgatnak, mert szökőévente egyszer ha hozzájuk szól a gazdi. A ragsor csúcsa a "szomszéd kertjébe fialógép", vagy a "leukózis király".

Az is az evolúció csúcsa, hogy a sz4ros wc kefét rágcsálják (van most itt kiírva 1 ilyen kérdés)

2023. ápr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5.


Kultuszról beszélek, és nem arról, hogy hány macska él a miniszterelnöki hivatalban, mintha egyébként nem lenne mindegy egy macskának, hogy mely ingatlanban éli az életét, macska szempontból ugye...


Mégegyszer, kultusz és evolúció. Amihez lövésem nincs hogyan jön a WC kefe.

2023. ápr. 19. 11:38
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is ők a legszupibbak😇
2023. ápr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Minden faj ami még nem halt ki “evolúciós nyertesnek” tekinthető. Így a macskák is. S igen, ők egy alapjáraton is igen sikeres ragadozók akik nagyot szóltak az emberi kultúra folyamán. S igaz az is ,hogy ha egyszer csak megszűnne a mostani mesterséges környezetük akkor a szobacicák közt nagy lenne az elhalálozás. De ez nem macska-specifikus dolog, minden faj először pusztulásba kezd ha az addig megszokott körülmények borulnak.

Viszont szerintem ha mindenképp szeretnénk kiválasztani “az evolúció koronázatlan királyát” akkor sokkal jobb induló mondjuk a medveállatka. Esetleg még toplistás lehetne a szúnyogok, medúzák, esetleg a szivacsok is.

2023. ápr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ember a legnagyobb nyertese az evolúciónak!
2023. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolod? Akkor járj utána, hogy mekkora százaléka a csirkék mint faj a összes jelenleg élő madárnak, darabszámban.
2023. ápr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!