Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicasétáltatás?

Cicasétáltatás?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kiscicát tartani, mert mindig volt régen cicánk csak sajnos elpusztultak( méreg, autó) Jövöre egyedül elköltözöm egy 30 nm-es lakásba. Budapestre( nem panelba). Egy elég csinos viszonylag tágas uj lakás. Nagyon szeretem a cicákat és eléggé sokat tudnék vele törödni. Arra is gondoltam, hogy elviszem sétálni parkokba, mert pont a háznál van a Ferenc tér is. A Margit sziget is talán tetszene neki. Kis hámmal, nyakörvvel szerintetek ez mennyire jó ötlet? Nem szeretném ha állandóan lakásban lenne az olyan börtönszerü és ugye ha hazamegyek Balatonra oda is magammal kell vinni szoval eleg mozgalmas eletu cicus lenne. Mi a velemenyetek?

2023. ápr. 26. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Hámmal szokás sétáltatni őket igen. De a lakásban tartott, csak benti, ivartalanított cicák se boldogtalanok, ha van nekik egy testvérük vagy elég játék, foglalkozva van vele. A mai házi macskáknak már nem létszükséglet, hogy ki legyenek rakva (és ki legyenek téve autónak, kutyának, méregnek stb.)
2023. ápr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Macskafuggo, van amelyik szeret kint lenni, van amelyik nem. Mi például csak a kertbe szoktuk kivinni, esetleg a ház elé, a forgalmas helyektől fél, könnyen megijed autótól, embertől, kutyáktól. A Margit szigetet és hasonló helyeket azért nem ajánlanám, mert sok kutyás elengedi a kutyát, de kevesek tudják lehívni még másik kutyáról is, nemhogy macskáról (kutyám is van, tapasztalat). Ha meg zsákmányként tekint a macskara, az szívás.


Van olyan cica, aki kifejezetten szeret kint sétálni (mint pl. tiktokon Negró), szoktatás és személyiség kérdése.

2023. ápr. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A cicával a sétát ne úgy képzeld el, mint egy kutyával. Nem megy kilométereket, se arra, amerre te akarod. Kis felfedezők.
2023. ápr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Hámmal szokták őket sétáltatni, de nem élvezik. A macska önálló, független lény, utálja a korlátokat. Ők azt szeretik, ha szabadon mozoghatnak. Szerencsére nagyon jól elvannak a lakásban is, nem igénylik feltétlenül, hogy kint legyenek. Ha pici korától lakásban lesz, semmi gond nem lesz vele. Pont ahogy az 1-es írta.
2023. ápr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%
Én csak kinyitom neki a bejárati ajtót, aztán megy amerre kedve tartja. Vidéken élünk, ivartalanított kandúr.
2023. ápr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, épp most tanítom a macskámat, hogy le tudjam majd vinni :)


Mindenképp hám kell magához a sétához. Én két hetet tűztem ki a szoktatáshoz, de ezt majd a cica fogja eldönteni - csúszásra érdemes számítani, az is lehet hogy egy hónap kell majd a macseknak.


Minden nap ráteszem a hámot, közben extra finomságot kap (az enyém például akkor kapja meg a napi maláta-paszta adagját - egyrészt imádja, másrészt segíti a szőr áthaladását az emésztőrendszerében, nem lesznek szőrcsomói)


Eleinte nagyon utálta, nem is volt rajta sokáig. Aztán egyre jobb lett (kb. 1 hete csináljuk, már nem jár annyira hülyén benne), egyre tovább tűri meg magán.


Kapott egy gumis, fényvisszaverős nyakörvet is, a biztonság kedvéért. Ha esetleg kibújuk majd a hámból, akkor az rajta marad (ha nem akad fenn valamit, de a gumi miatt nem lesz baja, ki tud bújni belőle)

Van benne chip, de azért gyorsabb, ha papírtartó biléta van a nyakörvén. Úgy nem kell a megtalálónak állatorvoshoz cipelnie, hanem egyszerűen felhív.


Hamarosan kiviszem a lépcsőházba - egyrészt az is elég nagy élmény neki, így majd kevésbé lesz túlterhelő neki a kinti világ :D

Másrészt ha ott kibújik a hámból, az nem probléma. Nem tud kiszaladni, én meg látom, hogy mit és hogy kell állítani a hámján.

2023. ápr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#6 vagyok


Ahogy előttem is mondták, ez nem kutyasétáltatás :D


Az lesz majd a program, hogy a cica megy amerre szeretne, te pedig kíséred. (Ha van kedve őfelségének menni)

Te arra vigyázol, hogy ne menjen oda, ahova nem szabadna (ne hagyd fára mászni, max. ha olyan pici fajta, amiről tuti le tudod szedni, és nem gabalyodik bele)

2023. ápr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

#5:

Nyitogassad akkor csak az ajtócskádat, majd 1x soha többé nem jön haza és lesz majd sírás-rívás, de meg is fogod érdemelni.

2023. ápr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet sétálni vinni a cicát.A nagyon forgalmas helyeket viszont én nem ajánlom.Lehet a cica félni fog a zajoktól,kutyáktól és emberektől.Én inkább nyugisabb helyre vinném.Arra pedig készülj fel,hogy nem te fogod sétáltatni őt hanem fordítva.
2023. ápr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
"1 bike 1 world" a YT-on kb 4 éve a skót utazó aki cicát sétáltat városban, falun, muzeumban, étteremben esznek egyött. A cica hámmal közlekedik, nem huzza a gazdit, szófogadó!.Magyarul is megjelent a könyv róluk, a cime NALA, ez a cica neve! Nem amerikai, hanem angol-Skót.
2023. máj. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!