Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ugrál fel folyton a...

Miért ugrál fel folyton a macskám mindenhova? Hogy tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Erről nehezen fogd leszoktatni,mert ált. minden macska szeret magassan lenni és onnan szemlélődni:D Ez már csak igy megy..:)
2010. okt. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy. Az én macskám még a szekrénytetejére is felugrik, sőt képes az ajtó tetején üldögélni. Szegényt párszor már majdnem odacsuktam, mert nem vettem észre :(
2010. okt. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Miért ugrál fel folyton a macskám mindenhova?


Első sorban azért mert macska. Azért amiért a kutyák ugatnak és farkat csóválnak, a hörcsögök kerékben futkosnak a kakasok meg szemétdombon kapirgálnak. :)

A macskák vonzódnak a magas helyekhez, ennek van sok evolúciós oka (pl. onnan jól lát, stb), de a lényeg, hogy így van.



Hogy tudnám leszoktatni róla?


1.

Ha valamiről le akarod szoktatni, akkor módszeresen és rendszeresen abban a pillanatban (!!!) kell "büntetni" ahogy megtette. Ez macskáknál méginkább igaz mint kutyáknál - nem azért mert butábbak, hanem mert semmi késztetés nincs bennük, hogy kitalálják, hogy mit akarsz, ergó, ha már épp ugrik le az asztalról, ne szólj rá, mert azt hiszi, hogy leugrani nem szabad.


2.

Igyekezz úgy "büntetni", hogy ne tudja, hogy te vagy az. Lődd le vizipisztollyal, dobj mellé egy kulccsomót, ilyenek.

Különben téged is megutál, meg azt is megtanulja, hogy csak akkor nem szabad, ha ott vagy.


3.

Természetesen a fenti szabály alól kivétel, ha kifejezetten akarod, hogy veled kösse össze a dolgot (pl mikor esztek felmegy az asztalra, vagy megkarmol, nem hagy főzni, ilyesmi) ilyenkor jöhet a sicc, fújás, stb... amire hallgat.


+1.

Ha lehet ne szoktasd le minden magas helyről, mert mint fent írtam ez kb lételeme egy macskának (persze akad kivétel, az én cicám is az, de ez ritka.).

2010. okt. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!