Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja van a macskáim Szemének?

Mi baja van a macskáim Szemének?

Figyelt kérdés
6 macskám van, mindegyiket az utcáról fogadtam be, kinti-benti macskák. Konkrétan mindegyiknek van valami baj a szemével, csipás, váladékozik, alig tudják kinyitni, hunyoritanak. Egyik nap az egyik, már a másik nap megint kettőnek, és így folytatódik. Törölgetem nekik langyos vízzel, de nem tudom mi a fenétől lehet ez. Valakinek valami ötlet?

2023. jún. 1. 00:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kötőhártya-gyulladás?

Langyos víztől nem fog elmúlni. Orvoshoz kellene vinni őket, mert egymást fertőzik oda meg vissza. (Ha vírus/baktérium/gomba/...) okozza. És mivel mindegyik hordozza a tüneteket, valószínűleg nem mechanikai sérülés történt.

A látásuk és a szemük elveszítésével járhat, ha nem kapnak megfelelő kezelést)

2023. jún. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Valószínűleg macskanáthájuk van.

Állatorvossal nézed meg őket, ő pontosabbat tud mondani.

Langyos víz, kamilla, ilyesmi mit sem ér sajnos. Amíg eljutsz velük orvoshoz (mielőbb!), inkább bórvizet vegyél patikában, és azzal törölted nekik. Minden törléshez használj külön vattát, különben te fertőzöd vissza őket...

2023. jún. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Langyos víz, kamilla, ilyesmi mit sem ér sajnos."


Macskának tilos! Orvoshoz vidd el.

2023. jún. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!