Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszéd macskája nálunk...

A szomszéd macskája nálunk ellett meg, pár hétig itt is voltak a kicsik, de most az egyiket elvitte, a másikat viszont itt hagyta. Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
Biztonságos és nyugodt körülményeket biztosítottunk a kicsiknek, nem zavartuk őket, hozzájuk sem értünk (olvastam, hogy nem szabad az újszülött macskákat “gyomrozgatni”), raktunk ki nekik (vagy az anyjuknak) tejet, tehát nem gondolom hogy miattunk vitte volna el. El fogja vinni tőlünk az itt maradt cicát is, vagy lehetséges lenne, hogy magára hagyta? Csak mert olvastam, hogy vannak állatok, amelyek kiválasztanak a kölykeik közül egy “kedvencet”, a többit viszont magára hagyják. Mit csináljak vele? Nagyon kicsi még, pár hetes lehet. Szeretném megtartani, holnap elugrok egy állatboltba, veszek neki valamilyen anyatejpótlót. Van esély, hogy túlélje az anyja nélkül? Bocsi a sok kérdésért, de laikus vagyok, még nem volt macskám. Előre is köszi a válaszokat.

2023. jún. 7. 22:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! Több dologban is tévedtem. Az első dolog: nem vitte el az anyacica az egyik kölyköt. Másnap reggel kimentem ránézni a kicsire, és békésen aludt a testvére mellett, csak előző nap jól elbújt előlem. Örömömben rögtön hívtam egy állatorvost, hogy nézze meg őket, és adjon tanácsokat. Kiderült a másik tévedésem: a koruk (írtam fentebb, hogy teljesen laikus vagyok macskatémában). A két cica már 5 hetes lehet. Amiben viszont igazam volt, az anyjuk valóban magára hagyta őket. Elmentem egy állatpatikába és vettem nekik féregtelenítőt, immunerősítőt és tápszert. Az állatboltban pedig egy cicaházat, almot, sampont és alutasakos eledelt kismacskáknak. Meleg, száraz és tiszta helyen vannak, a cicaházon pedig alig száradt meg a festék, már használatba is vették, most is abban alszanak összebújva. Raktam bele egy puha plédet. Az almot is rendeltetésszerűen használják. A mai napon meg lettek fürdetve, amit meglepő módon, nagyon élveztek. Önállóan táplálkoznak, a tápszer nem is nagyon eszik, az alutasakos eledelt viszont imádják, ebben csepegtetem nekik a vitamint. Miután az egyik fiú, a másik kislány, érdeklődtem az ivartalanításról is. Augusztus végén, szeptember elején már el végezni rajtuk. Akkor elég erősek lesznek egy ilyen beavatkozáshoz, de még nem ivarérettek. Tudom hogy megosztó téma, de hosszas mérlegelés után arra jutottam, hogy több érv szól mellette, mint ellene. A ma kint kertészkedtem, füvet nyírtam, virágot ültettem, és kiengedtem őket erre az időre. Nagy, füves, virágos, fás kertem van, nagyon jól elszórakoztak mialatt én kint tevékenykedtem. Azt hiszem, jól érzik magukat nálunk. Köszönöm nektek a válaszokat, tanácsokat, és köszönet az anyamacskának is, hogy minket választott, és szín hozott a szürke mindennapjaimba. Legyen szép estétek!
2023. jún. 10. 21:30
 12/13 A kérdező kommentje:
U.i. Bocsi a helyesírási hibákért, csak hullafáradt vagyok.
2023. jún. 10. 21:33
 13/13 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ember vagy!🙏🏻
2023. jún. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!