Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egy macska...

Mennyibe kerül egy macska első orvosi látogatása?

Figyelt kérdés
Tudom, ez rendelőként eltérő, függ sok mindentől. De mégis mennyi pénzzel készüljek? Kisvárosban élek (Baja), itt egyik rendelőnek sincs honlapja árlistával. Akkor honnan tudjam, hogy mennyi pénzt vigyek? Pesti rendelők honlapján lévő árakat néztem és kicsit ledöbbentem, hogy milyen árak vannak. Találtunk egy kiscicát, kb. 8 hetes. Szeretném elvinni orvoshoz, hogy féregtelenítse, parazitamentesítse, esetleg oltást is. Az se teljesen világos, hogy pesti rendelőnél a listán ott van, hogy az oltás 11 000 Ft, de vizsgálati díjként van olyan is, hogy 10 500. Akkor ilyenkor mindkettőt kell fizetni? 21 500 + féregtelenítés, stb. Mert akkor szép kis vagyont lehet ott hagyni egy kismacskára, kutyánál meg gondolom még durvább.

2023. jún. 26. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Igen, az allatorvosnal vagyonokat lehet ott hagyni, sajnos az allattartas ezzel jar.

Mivel 8 hetes, ezert meg kell kezdeni az oltasi sorozatot, ugyhogy egyet biztosan ad neki, plusz fereghajto, illetve megvizsgalja. Talan egy 20-asnal tobbet nem fogsz fizetni.

2023. jún. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is egy huszast mondanék.
2023. jún. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézz a pestin kívül más rendelőt is, pl. itt egy pécsi.

[link]

Kétlem, hogy a bajai drágább lenne, a pesti és a pécsi árlistából vonj átlagot és azzal készülj. Inkább több pénzzel menj, mint kevesebbel.


Amúgy én pár éve Baján éltem, de azalatt az árak annyit változtak, hogy érdemlegeset már nem tudok mondani. Csak annyi, hogy körültekintően válassz orvost, mert sajnos a bajai állatorvosokkal nincs jó tapasztalatom..


Amúgy igen, az állattartás drága. Amúgy meg kitudja, hogy melyik orvos hogy számolja. Mindenkinél más. Van amikor pl. elmész vérvételre, 15 ezer. De ha kérsz a vérvétel mellé meg 3 másik dolgot, akkor valamivel olcsóbban fog kijönni, mintha mindenre rendesen felszámolná az árlistában szereplő árat. Pl. nálunk is, 1000 ft a vényköteles készítmény felírása, viszont ha nem csak emiatt megyünk, akkor erre már nem számolja fel azt az ezret.

2023. jún. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A határ a csillagos ég. Nálunk csak 8000 Ft az, hogy ránézett, de még nem csinált semmit.
2023. jún. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!