Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szereti a cicám jobban...

Miért szereti a cicám jobban a silány eledelt, a prémiumnál?

Figyelt kérdés
A cicámat Hills-el etetem, de néha ha elfogy 1-2 napig kap whiskas alutasakost. Azt vettem észre, hogy azt jobban szereti, a Hills-ből csak csipeget. Állítólag a macskák tudják mi a jó nekik, ezek szerint az enyém nem.Most akkor mi a jobb neki, ha azt eszi amit szeret vagy ami egészséges?
2008. dec. 31. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy változatosságra vágyik a cicád.
2008. dec. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mert a Whiskas tápokba kevernek olyan anyagot ami függőséget alakít ki a cicában.
2008. dec. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mert illat- és ízfokozó adalékokat tartalmaz. Nekem kutyám van, ö is jobban szerette a Pedigret, de amióta az állatorvosunk is szólt, hogy mi a helyzet, azóta messziröl kerülöm ezeket a vackokat.


Az állatok sokszor valóban tudják, mi jó nekik, de egy kis kémiával és fondorlattal könnyen becsaphatók az érzékszerveik. Gondolj bele. Ha nem lehetne átverni öket, az egérméreg pl. nem is létezhetne.:)

2009. jan. 1. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Igen, sajnos ez így van, ahogy az előző írta. :( Telenyomják mindenféle finom szarral. XD Az én kutyám érdekes módon a jobb minőségűt szerette, de nálunk rá van szoktatva, hogy azt eszi, amit kap. Ha nem eszi meg a cicád, leöntheted pörköltszafttal vagy hasonlóval, akkor biztos megeszi.
2009. jan. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A prémium tápok sokkal több hasznos anyagot tatalmaznak, mint a kommerszek, tehát tartalmasabbak is, így kevesebb is elég belőlük.
2009. jan. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia.


Egyet értek a többiekkel,és előttem közvetlen íróval is,a prémium tápok összetettebbek,így kevesebb kell belőlük,az én cicám is,ha néha napján elfogy a Royal Canin,és nincs más,Whiskas szárazat kap,abból ha hagynám,dupla annyit enne meg,mint Royalból.

A mesterséges ízfokozók,és adalékanyagok csapják be szegénykéket.

Ha a cicát megfelelően táplált benyomást kelt(gömbölyű termetű,nem úgy néz ki,mint aki egy hete nem evett),akkor ne foglalkozz azzal,hogy mennyit eszik meg belőle,mert bőven elég az a mennyiség neki a prémiumból,nem kell aggódni.Egy a lényeg,hogy éhes ne maradjon.


Egy tenyésztő

2009. jan. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát nem úgy néz ki mint aki egy hete nem evett, sőt többek szerint kövér is:)
2009. jan. 3. 21:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vedd el tőle azt, amit jobban szeret. Te sem örülnél neki, ha mindig olyan kaját kéne enned, amit utálsz, még ha az egészséges is. Persze kell az egészéségesebb kaja is, de szüksége van a jóízűre is.
2009. jan. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha már finomítani akarunk, ízesíthetjük az egészségeset is házilag, sült olajjal, levesekkel. Nem kell feltétlenül ragaszkodni a különféle ízfokozókhoz.
2009. jan. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

És mi van akkor, ha házit is kap és whiskast is, és nemkap whiskast?

akkor milesz a rászokással? nem fogja megenni a házit?


Mert ugye házikoszt csak akkor van ha marad,óhatatlanul pótolni kell^^

2009. jún. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!