Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szegyelem, de borzasztoan...

Szegyelem, de borzasztoan kezd idegesiteni a macskam.. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy 3 eves kandurunk es lany tesoja. Kb 1,5 eve engedtuk ki oket (kertes haz, varos szelen)


Kb 11 honapos korukban kezdodott hogy vadultak. Megvartuk az osszes oltast, chipeztetest, ivarzalanitast majd utanna elkezdtuk oket kiengedni. Mindig haza jottek aludni, enni jol mukodott... Aztan a semmibol elkezdodott a terror a kandur reszerol.

Ejjeli nyivakolas hogy ki akar menni, fel ora mulva ugrik a kilincsre az ajton, felriasztva minket mer nagyon nagy zajt csap amikor megprobalja kinyitni az ajtot, ugye nemtudja hiszen zarva van.

Volt hogy mergemben nem engedt be... 40 percen at ugralt es szetment kb a kilincs. Nyari ejszaka volt 1ebkent...csak hogy ne azt gondoljatok azott vagy fagyott.


Mostanaban nem eszik meg semmit, a legdragabb jo kajakat vesszuk meg neki ott hagyja, olcso lidles kajat is probaltam mar hatha... Az sem. Egesz nap es este bekereckedik (felugrik az ajton) jar egy kort a lakasban, beleszagol a kajaba es 10 perc mulva nyivakolas hogy ki akar menni. Ezt 18.00-23.30kozott jatszuk vegig.


Macska ajto nem opcio... Ablakba sem mivel regi nagy ajto van a hazunkban oda nem lehet egy ilyet berakni. Nembeszelve rola hogy hordana be nekunk a madarakat, mokusokat allandoan.


Szegyelem ezt mondani de kezd nagyon az idegeimre menni. Nemtudom mit tegyek


Persze hogy nem adom oda senkinek. En vettem szeretem es az en felelossegem...


De volt vagy van valaki akinek szinten ilyen terrorista cicaja lett?



#macska #Ethology
2023. júl. 19. 21:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem eszik semmit az betegség jele is lehet. Vidd el állatorvoshoz.

Az meg hogy hozzá szoktattátok, hogy kimehessenek az már bocs de a ti hibátok. Nincs jól nevelve a cica

2023. júl. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%
Hogy ne szerencsére a szomszéd kutya meg szabadított...
2023. júl. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Kutya baja. Most voltak oltason.

Enne o... De pl parizsit meg cica kekszet. De azt nem adok neki... Mert egeszaegtelen. Csak volt par napja a hazban parizsi es kiprobaltam. Finnyas lett... De nem ertem miert

2023. júl. 19. 21:12
 4/24 anonim ***** válasza:
92%

Telezabálja magát madárral, hüllővel meg ami van, írtad, mókust is szokott hozni. Nem véletlenül kötelező a macskát is telken belül tartani, az állatvilág egyik legnagyobb kártevője.

Visszaszoktatni csak benti macskának nem fog menni, talán ha megoldjátok a macskabiztos kerítést és kiirtotta az összes általa megfogható állatot lenyugszik.

2023. júl. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Nem neveltétek, csak kicsaptátok utcamacskának, aztán nem értitek, miért neveletlen és vad. Tiszta vicc, komolyan, hogy hány ember él ennyi ésszel szabadlábon...

Én keresnék neki egy normális gazdát, mert te nem vagy az.

2023. júl. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%
Úgy van ez, mint a saját gyerekkel, "anyám nem ilyen lovat akartam"...Tudomásul kell venni, hogy minden "lelkes lénynek" megvannak a maga tulajdonságai, amivel előre kell számolni.
2023. júl. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
Csak a következetesség segít. A szabályokat be kell tartani, akármekkora is a hiszti. Neked kell kitartobbnak lenned. Kivéve az etetést. Ott azért nem elég az, hogy " Majd megehezik", bár a válogatást ott sem szabad engedni eldurvulni.
2023. júl. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
33%
Ivartalanitas esetleg? Mivel kijaros, siman lehet egesz nap a szomszedoknal, es ott tele is eszi magat.
2023. júl. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
19%
Szerintem vidd el másik orvoshoz.Bagzás idő alatt vagy a meleg miatt is megbolondulnak kicsit a cicusok.Próbálj pici sült csirkehúst vagy pici sonkával etettni.Bár a tej leköt vmilyen enzimeket de egyszeri kis forralt tej nemárt meg próbáld kínálni neki.Rendszeresen ne addj tejet neki mert lefogy tőle és menni fog a hasa.S eléggé megviseli.Csak pl egy héten egyszerfélpohárral.Remélem,hogy segítettem picit
2023. júl. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%

tegyük fel még 5 évig meglesz a macska. akkor 5 evig ez lenne. Ilyen hosszu távon azért csak neggondolandó egy macska ajtót bárhogy megoldani, pl nekem megérné ha penzbe jerül is h 5 evig en is nyugodtabb vagyok,macska meg boldog.


Macskának amúgy sok mindent logisztikáznia kell fejben, mindenfele igényei vannak, a legnehezebb minden egyes alkalommal kommunikalnia kell gazda felé és sokszor nem tudja mert epp mást csináltok/stb.


Étellel lapcs. érdemes néha nyers csirkehúst/pulykahúst/halat venni, felaprítani , melyhutobe porciozni es neha adni azt, szerintem a macskakajak nagyon unalmasak nekik, ill dragabb is. Másik h én macskam azert nem evett egy ideig pl ropogosat mert fajt a foga, es nem tudta szetragni

2023. júl. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!