Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám mindig a lépcsőre...

A cicám mindig a lépcsőre pisil. Valakinek van esetleg valami bevált praktikája ez ellen?

Figyelt kérdés
Napi szinten pisi szagra érünk haza, nem győzünk fáradtan takarítani utána. Alomból a legdrágább szilikátosat vesszük, hetente cserélem, naponta kiszedem belőle a cica piszkot és mégis…Nem csak hogy büdös, de az egészségre is veszélyes.

#cicapisi
2023. júl. 31. 00:10
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Ivaros? Erte valami stressz mostanaban?

Lehet az alom is a baj. Nekunk konkretan csak az aldisat fogadja el, barmi massal probalkoztam, azonnal elkezdett mashova pisilni.


Mi van a lepcson? Szonyeg?

2023. júl. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kedves első! Bocsi félre pontoztalak, első kérdésem. :D Köszi a gyors választ! :) Ivartalanított. Nekünk is csak az Aldisat fogadja el (szerintem az is a legjobb). Nem érte stressz, egyszer csak gondol egyet és már csak azt halljuk, hogy kaparja a fa lépcsőt és utána ott a pisi. :/
2023. júl. 31. 00:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig nem véletlenül pisil oda, hanem jelzi, hogy valami nem oké. Stressz, de betegség jele is lehet, hogy máshova pisil. A macskák nagyon tiszta állatok, a változást sem szeretik, így nem valószínű, hogy jókedvében pisil máshova.

Érdemes visszagondolni, mióta pisil oda, milyen változás történt azóta. Vagy orvoshoz vinni, ha semmi.

2023. júl. 31. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a hármas is írja, ez vagy betegség vagy stressz. Ez sajnos nem olyan, hogy te meg tudd állapítani, hogy a macskának van-e oka stresszelni. Van macska, amelyik attól FIC-es lesz, hogy veszel egy új fotelt, vagy új szagokat hozol be a lakásba (pl új párod van vagy olyan szagok kerülnek a ruhádra, amik eddig nem).

Először orvoshoz érdemes menni, hogy kizárjátok a szervi okokat, aztán visszakutatni, mi változhatott.

2023. júl. 31. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor első körben elviszem orvoshoz. Addig is valakinek valami bevált trükkje? Hiába mostuk, sikáltuk át a fa lépcsőt 100 soron, szerintem nagyon be ivódott a pisi.
2023. júl. 31. 11:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Ecet és/vagy domestos elég jól eltünteti a felületről, de ha be tudott ivódni a fába, akkor az ott marad.
2023. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Domestossal is próbálkoztunk, de sajnos nem jó az sem, csak amíg megszárad. :/ Régebbi típusú, nem nagyon tömör fából van a lépcső, így kipróbáltuk azt is, hogy egy vödör Domestosos vizet is rá öntöttünk, mert alul ki tud folyni, hátha át mossa a be ivódott pisit, de az is csak egy napig tartott. Ahogy kiszárad, már érződik is. Ecettel még nem próbáltam, de kipróbálom.
2023. júl. 31. 12:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Kisállatkereskedésekben lehet kapni leszoktató sprayket. Azt érdemes lehet kipróbálni amíg meg nem lesz a probléma forrása.
2023. júl. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Semmi baja a cicának, vettem 7 ezerért leszoktató, illetve szagtalanito, fertőtlenítő univerzális sprayt kisallat boltban, bele kellett dörzsölni a fába, és meg is szűnt ez a szag! :) Azóta sem pisil oda!
2023. aug. 4. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!