Kezdőoldal » Otthon » Kert » Medence tisztán tartás, kinek...

Medence tisztán tartás, kinek van bevált praktikája?

Figyelt kérdés
Klór és alga ölő van benne. PH-t nem szoktam mérni mert 6900l-es medencéről van szó. A 3 év alatt egyszer sem volt algás. Tavaly kettő papírszűrős vízforgató is leégett pedig nem ment folyamatosan. Az idén már nem vettem hozzá. Egy homokszűrősre pedig 50.000ft-ot nem fogok kiadni. Tele van mindenféle rovarral, így 3 hét után cserélem a vizet. Só+klór+algaölő használata megoldás lehet?

2021. júl. 4. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:

A víz tetejéről jól bevált megoldás a hálóval történő lehalászás.

Pelyhesítőt kell még a vízhez hozzáadni, az kicsapja azokat a dolgokat, amik zavarossá tehetik a vizet, például oldott fehérjéket, zsírokat, amiket a napolajos bőrrel bevisznek a medencébe és aztán lesüllyednek a fenékre, ahonnan simán össze lehet őket 'porszívózni', ha nem akarsz szűrőt, így kristálytiszta lesz a víz.

Arra vigyázni kell, hogy ne keverd a vegyszereket összevissza, ha ugyanazt a márkát használod, akkor nem lehet baj, feltéve ha nem cseréled össze a klóros, meg a klórmentes fertőtlenítő pakettet.

Azért a ph elég fontos, egyrészt a vegyszerek optimális hatásához szükséges beállítani, másrészt elég kicsi a sáv, ahol még nem irritálja a szemet a savas, vagy a lúgos víz magában is.

Egy ekkora medencéhez szerintem kell szűrő, megtérül az ára a vízdíjon, amit megspórolhatsz.

Nekem ugyan nincs medencém, de egy barátomnak van, neki is volt gondja a szűrővel, de tettek elé egy kis ülepítő tartályt, az kiszedi a rovarok, meg a nagyobb szennyeződések nagy részét és semmit nem kell vele csinálni, csak időnként kiszedni belőle a kis tartályt és kiönteni a trutymót. Esetleg ezt csináltasd meg külön, talán ennyi is elég, ha 'porszívózol' is időnként.

2021. júl. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
95%

"Egy homokszűrősre pedig 50.000ft-ot nem fogok kiadni."


Akkor további kellemes szórakozást a hülyébbnél hülyébb házibakács ötletekkel. Hét köbméter vízhez már kell egy normális vízforgató szűrő. A homokszűrős vizforgató is homok helyett a szűrőgolyókkal a leghatékonyabb.


Kell még a medencére egy szolár takaró. Abból is vagy megveszed a szar kínait mert te nem fizetsz sokat - szétesik két szezon alatt, vagy veszel normálisat drágábban több szezonra.

2021. júl. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!