Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon harap a macskám, hogy...

Nagyon harap a macskám, hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
4 hónapos a macskám. Kb másfél hónapja nagyon nagyon harap amikor játszanék vele. Általába fel is pörög előtte és utána, eszeveszetten rohangál a lakásba. Többféle képpen próbáltuk leszoktatni. Próbáltuk vizes sprével, kizárni, hogy lenyugodjon, de ezekről olvastam, hogy nem szabad mert elveszti a macska a bizalmat felénk és félni fog. Kinövi? Ti hogy szoktattátok le a macskát? Minden reggel 6-kor már arra lehet számítani, hogy arra kelek, hogy harapja a kezemet lábamat, sokszor az arcomat is. Ahol ér igazából. Köszi a válaszokat.

2023. aug. 5. 13:26
 1/10 A kérdező kommentje:
És még annyi, hogy ha harap mindig rászolunk, ellökjük, ledobjuk az ágyról (persze nem erőszakosan) de nem hallgat rá csak a kb 4. Alkalom után. De kb 20perc múlva újra jön. Emellett nem szokott karmolni csak rákapaszkodik a kezünkre, lábunkra.
2023. aug. 5. 13:35
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ilyen volt, amikor kizártam a hálószobából, akkor egész éjszaka rongyosra tépte az ajtót. Napközben a legváratlanabb pillanatokban támadott, és úgy csimpaszkodott, hogy a sérülések nagyja akkor keletkezett, amikor megpróbáltam lefejteni magamról. Világ életemben macskát tartottam, de ehhez még csak hasonlót sem láttam előtte. Féléves korában lett ivartalanítva, addig bent volt végig a házban, és sosem tudtam, hogy melyik pillanatban harap meg újra, vagy mit tör össze, cincál szét megint. Volt, hogy bent ültem a vízzel teli kádban, ő pedig beugrott mellém, utána pedig annyiszor akart bemászni, ahányszor megnyitottam a vizet. El lehet képzelni, hogy a spricni mennyire hatotta meg.

Ja, semmit nem ért a többórás játék sem, amikor vége lett, folytatta a műsort, mintha mi sem történt volna.

A helyzetet az oldotta meg, hogy 7 hónap után kimehetett a kertbe. Az első napot végig azzal töltötte, hogy minden egyes fűszálat lepofozott és megharapott. Az alaptemperamentum azóta sem változott, pedig már három éves, némi túlzással ez a macsek vagy alszik, vagy rohan valahova, nyugodtan sétálni én még nem láttam. Viszont az összes energiáját leadja a szabadban így enni és pihenni jár haza. Nagyon ragaszkodó, ha a kertben vagy kint a mezőn van dolgom, mindig kísérget (lapul-fut-lapul-fut). Ha bent van, akkor lehet simogatni is, persze a fejét csak szigorúan, sosem lesz belőle ölcica.

Szóval nálam a kintlét oldotta meg csak a gondot, ha a házban marad kizárólag, akkor teljesen tehetetlen lettem volna.

2023. aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Azt próbáltátok már, hogy ilyenkor ráfújtok az orrára? Attól általában visszavesznek. Mintha egy másik macska lennél. Aztán fordulj sarkon és hagyd ott. Persze ezt nagyon sokszor kell megcsinálni, mire összeköti.

Esetleg egy játszópajtás? Ki tudnák élni magukat egymással.


Én nem merném kiengedni, bármi érheti odakinn. A felnőttet is, főleg az ilyen picit, még egy nyugodt környéken is.


Amúgy nekem az a tapasztalatom, hogy az ivartalanítás és a kor nyugissabbá teszi őket.


Esetleg olvasgass macskákról szóló könyveket. Pl: Macskákkal suttogó vagy Gondolkodj macskául. Sok hasznosság van bennük.

2023. aug. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3-mas vagyok

Nem játszotattok esetleg vele a kezezekkel? Mert azt nem szabad, mert azt fogja gondolni, hogy az is játék, és menni fog rá. Mindig valamilyen plüssel kell, labdával, játékegérrel. Vegyetek neki minél többet, és szórjátok szét a lakásban, hogy jövet-menet megtaláljon egyet, és pofozhassa. Nálunk is így van, kicsit káoszos, és para, mikor éjszaka kimegyek wc-re, és rálépek egyre egérre, mert mindig azt hiszem, macskára léptem. :D

2023. aug. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3-as!


Hát, amikor kisebb volt hagytuk neki, hogy a kezünket harapja, igen igy visszagondolva már nem tenném. De mentségünkre szóljon ez az első macskánk :(

2023. aug. 5. 16:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok meg, amiket írtam. A lényeg a következetesség. Még nem túl idős, könnyebben megtanulja, mint egy felnőtt. Meg olvasgasd el azokat a könyveket. Én is ott olvastam ezeket.
2023. aug. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Az Emma skamis harap. Olyankor mikor a bolhákat szedném ki belőle. Hiába benti cica van bolhaja. Míg csak nézem a szőrét addig nincs baj de a bolhákat csak úgy tudom kivenni ha kijön egy kis szőr mert ugrálnak és a cicám harap. Ha az első lábait lefogom az se ér semmit mert hátsó lábai olyan hosszúak hogy a fejeig elérnek. Csak 4 hónapos.

Bolhásztam már a kutyámat meg anyunál a macskákat és azok örültek neki.

2023. aug. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én macskám is
2023. aug. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
7! Bolhairtás nem merült fel? Nem vagy te csimpánz,hogy bolházz..
2023. aug. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szedegeted a bolhákat a macskáról, ezt komolyan mondod? Ne már.:D A kérdéssel kapcsolatban elég nehéz jó választ adni mert minden macska más-más egyéniség, nekem még két hasonló mentalitású sem volt. Ami az egyiknél működött az a másiknál nem. Azt hiszem neked kell rájönnöd a tiédnél működő módszerre. Én általában azt csináltam amit az anyamacskámtól lestem el, kivéve a visszaharapást.:D Aki Teheti az bízza az anyamacskára a cicák nevelését az-az ne siettesse az elválasztást. Kaptál pár tippet, próbáld ki mindet valami csak segít előbb utóbb. Azt ne tűrd el, hogy kaparófának nézze a lábadat, inkább vegyél neki egyet.:D A miénk egy öreg méretesre nőt Yukka törzsét használja e célra, ez is megoldás lehet macskamászóka és kaparófa helyett.
2023. aug. 6. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!