Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő amíg egy kandúr...

Mennyi idő amíg egy kandúr cica hazatalál?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki kezdi, nem, nem fogom a macskámat házba bezárni, és ott tartani, mert szeretnek kinti-benti cicák lenni és nem veszem el a szabadságukat.

Van egy egy éves kandúr cicám, és eddig soha nem ment el hosszu időre, de most mégis valahogy elment. Mennyi idő múlva kerülnek elő, illetve eddig mi volt a leghosszabb idő amíg nem került elő egy macska?



2023. aug. 30. 12:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
1 nap/hét/hónap/év, vagy soha, mert pl.: elgázolta egy autó.
2023. aug. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
95%
A macskád elmondta neked, hogy szeret kint lenni, tud vigyázni magára az autók között, és nem fogja levadászni a környék madarait? Ha nem, akkor bölcsebb lettél volna, ha bent tartod. Csak remélem, hogy legalább ivartalanítva volt. (Ha nem, akkor még kisebb az esély, hogy visszajön.)
2023. aug. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

A Kérdező valószínűleg épp most fogja megtanulni a leckét, miért kell a macskákat csak bent tartani.


Ha szerencséd van, napok-hónapok múlva visszajön, ha nincs, akkor már nem él, vagy épp haldoklik valami mérgezéstől vagy belső sérüléstől. Folyamatosan ennek a lehetőségnek teszed ki a macskáidat, úgyhogy mindig felkészültnek kell lenned, hogy egyszer nem jönnek haza.

2023. aug. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Az autókkal nincs gond, mivel eléggé eldugott helyen lakunk. :)) Vadászni meg ezek nem szoktak, szóval nincs baj azzal a részével. A házba állat nem való, én ezen az elven vagyok, mármint én nem fogom az ürülékét takarítani napokig, ha dolga akad kimegy. És látszik a macskán, hogy szereti a természetben. Okosabb állatok mint itt a válasz adók többsége, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy még jártak- e így emberek, és kb mennyi ideig volt elmenve.
2023. aug. 30. 13:38
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

"házba állat nem való"

"én nem fogom az ürüléket takarítani"


De a macska azért kell. Újabb magyar felelős állattartó ékes példáját láthatjuk.

Nem tudod, szoktak-e vadászni vagy nem, minden macska vadászik. "Eldugott" helyen akármilyen nála nagyobb vadászó állat meg simán elkapja és megeszi a macskáidat.

Megmondtuk, mennyi ideig "volt elmenve", ilyenkor lehetnek napok, hónapok, egy év, meg az esetek felében örökre. Be is fogadhatta valaki más, aki meg felelős, és bent tartja.


Chip van benne? Ivartalanított?

2023. aug. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Hazajött, köszönöm a sok leckét, lóf*szt nem értem veletek
2023. aug. 30. 14:22
 7/22 anonim ***** válasza:
85%
Mindenki megmondta, mire lehet számítani, meg javasolta, hogy tartsd csak bent. Egyébként nézd meg, az összes válasz 100%-on van, ugye nem gondolod, hogy amikor mindenki szembejön veled az autópályán, te vagy a jó oldalon?
2023. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%

#6:

Ezzel a stílussal is csak magadat minősíted.

2023. aug. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
47%

Ha olyan helyre udvarol, ahol kint etetik a cicákat, és neki is jut belőle, hetekig elmaradhat. Tapasztalat.

Amúgy teljesen egyetértek veled, még ha itt kisebbségben is vagyunk. A macskának a lakás önmagában nem az ideális élettér. Oké, ha valakinek nincs más lehetősége, de nekem sem lenne szívem megfosztani őket a kinti világtól. Jönnek-mennek, amikor akarnak.

2023. aug. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%
Falusi tirpák.
2023. aug. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!