Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mekkora higiéniai kockázatot...

Mekkora higiéniai kockázatot jelent, ha valaki a kijárós macskájával rendszeresen egy ágyban alszik? A macskában bolhák is vannak.

Figyelt kérdés
A haverom minden nap a macskájával alszik, amely kinti-benti macska. Bolhák is vannak a macskában, amelyek kihullhatnak az ágyban és az egész házban is, bár a haverom minden hopnapban ad a nyakára bolhairtót. Egy alkalommal macskaürülék is volt az ágyában.
2023. szept. 3. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem kisseb a kockázata mintha valaki szénakazalban kefélne, és lásd mégsem halt ki az emberiség, pedig voltak olyan idők is.
2023. szept. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
96%
Az ő dolga felengedi-e a macskát az ágyra.
2023. szept. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

"Egy alkalommal macskaürülék is volt az ágyában."


A haverod egy igénytelen proli, a helyedben nem mennék többet hozzá, mondd meg neki, hogy nem szereted az emberi disznóólakat.

2023. szept. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Én aludtam egy ágyban a kijárós cicámmal, soha semmi betegséget nem kaptam tőle. Bolhásodni sikerült néha, de már gyakorlott voltam az irtásban, meg ahhoz nem kellett együtt aludni, sőt, szerintem egy kizárólag kinti cicáról is összeszedtem volna, engem imádnak a vérszívók :/

A dolgát viszont általában kint végezte, néha a benti alomban, de az ágyunkban soha...

Ellenben az anyukám szomszédjában (panel) lakó kislány, akiknek semmilyen állatuk nincs, gilisztás lett, vélhetően az utcán szedte össze játék közben. Tehát az állattartás és a betegségek nem járnak mindig kéz a kézben :)

2023. szept. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

A kinti-benti macskakkal az a baj, hogy sajnalatos modon Magyarorszagon a macskak oltasa nem kotelezo, es a kinti-benti macskaval egyuttalvo szemely akar veszettseget is kaphat a macskajatol, mivel oltatlan. Kicsi az esely, de megis komoly fenyegetest jelent.

A fergesseg, a bolhak, a toxoplazmozis a legkisebb veszelyt jelenti.

Megjegyzem, a bolhairto nyakorv egyaltalan nem jelent vedelmet, viszont allergias reakciot okozhat a nyakorv egyes emberek boren. Bolhak ellen hatasosabb a boron at felszivodo cseppek, vagy a tablettak pl. trifexis.

2023. szept. 4. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
96%
Mit lehet erre mondani, minden embernek joga úgy élni az állatai között ahogy akar ebbe másnak nem igen lehet beleszólása ha amúgy tesz törvénybe ütköző és másokra is veszélyes dolgokat. Én nem tenném, mások meg igen, ez van. Láttam én már ennél furcsább állattartási szokásokat is és nem csak igénytelen, szűk látókörű emberektől.
2023. szept. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
" nem tesz" így akartam írni.:D
2023. szept. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
3-as buta.
2023. szept. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!