Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hoznak be ennyi egeret?

Miért hoznak be ennyi egeret?

Figyelt kérdés
Van 6 macskám. Egy 6honapos meg egy idősebb kandur és 4nősténycicám. Mindegyik ivartalanítva lett és mióta ívartalanítottuk őket azóta 2 nőstény folyamatosan hozza be az egereket(kinti-benti macskák)persze már holtan találunk rájuk nem eszik meg őket. Nagy erdő előtt lakunk szóval van hol vadászniuk. Katasztrófa amennyit behoznak. Ma is volt a nappaliba 2 az én ágyam mellett 4 meg a konyhába 1. Na meg kint az utcán a ház előtt 5db. Nem értem ameddig nem voltak kiívartalanítva egyet se hoztak be. Most meg tucat számra hordják őket be.
2023. szept. 12. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem is elkezdett érdekelni a téma amire rákérdeztél rákerestem és ez egy elég releváns, rövid, tartalmas, könnyen emészthető eszmefuttatás arra nézve, hogy ki, miért vadászik a macskák közül és arra is választ ad, hogy miért hozza a gazdinak haza.


[link]

2023. szept. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Egyébként ha hosszúorra van a zsákmány állatoknak amit fognak a macskáitok akkor azok nem egerek hanem cickányok amik védett állatok Magyarországon. Tudom nehéz ellene tenni mert nem tudjátok a macskákat pórázon tartani.

Valahogy meg kéne oldani, hogy ne tudjanak kiszokni a magánterületetekről az erdőbe, nem jó ha ennyire sokat ölnek. Így más erdei állatok kihal6nak főleg télen is ezt fogják csinálni.


6 !!MACSKA!??


Én NAGYON nem örülnék ha napi akár csak egy egeret/cickányt elfogna a macskám. Ez borzalmas, hogy mennyi ölnek a macskáid.

nem tudnék ezzel együtt élni eladnám a macskáimat a fenébe mert a természet, ökológia fontosabb a nagy egészt nézve mint a saját örömöm.

2023. szept. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
62%
Jelentéktelen mennyiség ökológiai szempontból a ragadozók, köztük a házi macskák által zsákmányolt cickány és egér, (nálunk legalábbis nem kell aggódni értük, több van belőlük mint amennyi kellene). A fő csapást a mezőgazdasági területek térnyerése és vegyszerezése méri ezekre a kis rágcsálókra ott ahol veszélyesen megfogyatkoztak. Védett ugyan de a nálunk honosak egyáltalán nem minősülnek veszélyeztetettnek. A macska ragadozó, ha kint lehet zsákmányt is fog ösztöni késztetése okán. Mondhatni, hogy a ház körül tartott macskának ez a dolga. Aki ezt nem tolerálja az szobacicát tart.
2023. szept. 13. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

#3

És természetesen az ember meg a macska nem része a természetnek... Hát, voltak ilyen elképzelések, az '50-es években az volt a jelszó, hogy "leigázzuk a természetet". Most meg a vegánok gondolják, hogy kivonhatják magukat évmilliók törzsfejlődése alól, egyik napról a másikra eldöntik, hogy ők nem részei a természetnek, nem esznek húst.

Elképesztő, mennyi baromságot összehordtál.

Mitől lennének ezek cickányok?

Ha nem panelből lennél természetvédő, hanem kimennél néha a nagyvilágba szétnézni, akkor tudnád, hogy idén elképesztő módon megugrott a mezei pockok száma, szerintem minimum 20x, de inkább 50x annyian vannak, mint tavaly ilyenkor. Ha most egy adott területről a macskák kifogják a pockok egy ezrelékét, abból még nem lesz természeti katasztrófa. A gazdi számára viszont hasznos, hiszen ezeknek a pockoknak jelentős része télre bemenne a házba, melléképületekbe, a védett helyre, ahol szintén irtani kellene őket.

2023. szept. 13. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

A házimacskák által összefogdosott zsákmány száma kifejezetten jelentős (madarak, rágcsálók, gyíkok, stb). A Magyar Madártani Egyesület szerint akár 2 millió kóbor macska is vadászhat az országban.


A macskafélék is a természet része, meg a rigó és a pintyőke, meg a veréb is. Ami nem "természetes" ebben a képletben, az a házimacskák (kóbor, kijáró, elvadult) száma, ezt ugyanis az ember nagyon felszaporította, ezt az ökológiai nyomást a zsákmánypopulációk nem mindig tudják ellensúlyozni.


Igaz ez a madarakra, igaz ez a kisemlősökre, csak épp az egérért nem morzsolunk el egy könnycseppet, főleg ha a másik lehetőség, hogy beköltözik a házba, kamrába, terménytárolóba, takarmányba. Piszkít, büdös, betegséget terjeszt - kárt okoz. Hatékonyan pedig csak a macskák fogják tudni kordában tartani őket. Ahol sok a macska, ott a patkányok sem fognak megjelenni. Egy kanyipatkány eséllyel megy neki a macskának, ezért nem kell megvárni, míg szépen felnőnek.


Egyébként meg a küszöbön, itt-ott megjelenő döglött állatok nem afféle kedveskedésből vannak ott, nem is egyfajta nevelési ösztönből, nem is köszönetképpen... az ott figyelmeztetés. Látod, te kétlábú konzervnyitó, hogy milyen szörnyűségek történnek errefelé? Igazán kár lenne, ha nem hoznád időben a kajámat, vagy elmaradna a cirógatás... nem szeretném, ha történne veled valami... baleset... Értjük egymást, ugye?

2023. szept. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Én inkább azért aggódnék, hogy ennyi rágcsáló van.

Nekünk is szokott hozni időnként, ez a természete, vadászik.

2023. szept. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
A madárvédő egyesületek főleg azért nyafognak a kóbor állatokra mert nem merik kimondani, hogy a szúnyogirtás következménye, hogy a rovarokkal együtt eltűntek a városokból a madarak is, főleg a költözők. Nem a macskák vadászták le az eltűnt fecskéket csak élelem híján a városok szélére szorultak. A gazdaságokat sem célszerű piszkálniuk a vegyszerezés miatt ezért maradnak a macskák és a felelőtlen állattartók mint első számú felelősök. Félreértés ne essék én nagyon szeretem a kertem madarait, kis állatait, lehetőség szerint segítem is a boldogulásukat nálam, sőt kijárós macskám sincs aki vadászna rájuk de bosszant ,hogy minden rosszat a kijárós macskákra hárítanak és gazdáikon verik el a port. Van igazság alapja annak amit állítanak de az éremnek 2 oldala van és a másikról is beszélni kell ha az egyiket felemlegetjük.
2023. szept. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!