Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacskákkal mi a teendő?

Kismacskákkal mi a teendő?

Figyelt kérdés

2 hete árokban feküdve legyengülve találtam egy macskát.

Látszott, hogy vemhes, megesett rajta a szívem így haza vittem.

Kiposztereztem a környéken hátha valahonnan megszökött, de semmi.

Elvittem orvoshoz, aki azt mondta eltekintve attól, hogy sokáig éhezett, nincs nagy gond.

Most lefialt, 6 picit. 5 fehéret, és egy feketét.


Sosem volt macskám, így nem is nagyon tudom, hogy kell e valamit tenni velük, vagy hagyjam őket.


Az anyjuk már eszik, vettem whiskas nedves tápot, meg szárazat. Kaja mindig ott van neki ha éhes lenne, jár is enni.

Vízet naponta cserélem neki, alomtálcából fedettet vettem neki, gond nélkül használja.


Panelben lakom, így a picik és anyjuk az ágyam mellett vannak.


Mit kell majd tennem a kicsikkel?

Az anyját meg egy picit megtartok, ivartalanítani szeretném mindanyiukat ha már lehet.


Minden jó tanácsot szívesen fogadok. Köszi.



2023. szept. 15. 19:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kb. ennyi, amit elmondtál. A piciknek majd keress hasonló jó gazdit. 😽
2023. szept. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan tudod!
2023. szept. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Erdemes lenne jobb minosegu kajat adni neki, igazabol ennyi.

De nincs kulonsebben teendo egyelore, jo esetben o majd gondozza a kicsiket.

2023. szept. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

Anyacicának esetleg tudsz adni whiskas helyett valami rendes cica eledelt. Nyílván ez az egy elérhető van kéznél a boltokban, de sajnos ez nem jó eledel. 4% állati származék van benne, ami igazából 0% hús hiába van oda írva. Ha elvétve van is a szőr, a bőr, a csontok meg a paták között akkor az is elenyésző, tonnányira jutnak cafatnyi maradék húsok.


Olcsóbb kategória pl netről rendelhető. Smilla például, vagy a fressnapf ".Premiere" tápja..

Fontos, hogy jól egyen a kicsik miatt is :)

2023. szept. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon jól csinálod, talán a whiskas helyett egy normális kaját vegyél majd nekik. Amit élelmiszer boltban árulnak az nem normális kaja (whiskas, friskies stb), inkább nézz szét a Fressnapf vagy Zooplus webshopban.

Majd érdemes lesz egy túrát tenni az állatorvoshoz a cicákkal féreghajtás, egyebek miatt. De egyelőre a kicsiknek az anyatej a legfontosabb.

Az örökbe adásnál figyelj arra hogy fehér cicák nem lehetnek kijárósok mert a bőrük érzékeny a napfényre, különösen a fülük elrákosodhat az UV sugárzástól. Az is gyakran előfordul hogy fehér cicák süketek, ezért sem lehetnek kintiek.

2023. szept. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket.

A doki is említette a megfelelő táplálást, így kaja szemponjából elfogadom még tanácsokat, hogy melyik táp lenne a legjobb.

Anya cica is lehet süket, mert nem reagál kb semmilyen hangra. Neki kék szeme van, fekete/fehér boci tarka cica. Próbáltam neten infókat keresni. Amit találtam, hogy majd védőoltásra kell elvinnem a piciket, de ezt az orvos is említette.

2023. szept. 15. 20:52
 7/18 anonim ***** válasza:
74%
Melyik megye? Csak mert érdekelne egy fehér. 🙄
2023. szept. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
A nedves eledel teljesen felesleges. Inkább pénztárcához mérten jó minőségű száraztápot vegyél, minél nagyobb hústartalommal. Igazából ennyi, minden mást jól csináltál. A kicsiknek majd gondosan keress felelős gazdit (2-3 hónapos korban), ne kelljen átélniük azt, amit az anyjuknak.
2023. szept. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%
(Egyébként engem is érdekelne egy kis fehér || ivartalan fekete kandúr mellé, szintén ivartalan fehérkét szeretnék)
2023. szept. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Jobb táp kell, tasakosok zselés moslékok drágák is ,facecsoportokba tedd ki a felhívást . Nem kell injekciozni, az csak üzlet es beledögölnek betegek lesznek tőle .
2023. szept. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!