Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacskákkal mi a teendő?

Kismacskákkal mi a teendő?

Figyelt kérdés

2 hete árokban feküdve legyengülve találtam egy macskát.

Látszott, hogy vemhes, megesett rajta a szívem így haza vittem.

Kiposztereztem a környéken hátha valahonnan megszökött, de semmi.

Elvittem orvoshoz, aki azt mondta eltekintve attól, hogy sokáig éhezett, nincs nagy gond.

Most lefialt, 6 picit. 5 fehéret, és egy feketét.


Sosem volt macskám, így nem is nagyon tudom, hogy kell e valamit tenni velük, vagy hagyjam őket.


Az anyjuk már eszik, vettem whiskas nedves tápot, meg szárazat. Kaja mindig ott van neki ha éhes lenne, jár is enni.

Vízet naponta cserélem neki, alomtálcából fedettet vettem neki, gond nélkül használja.


Panelben lakom, így a picik és anyjuk az ágyam mellett vannak.


Mit kell majd tennem a kicsikkel?

Az anyját meg egy picit megtartok, ivartalanítani szeretném mindanyiukat ha már lehet.


Minden jó tanácsot szívesen fogadok. Köszi.



2023. szept. 15. 19:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%
Pont pár órája néztem rá az Auchanban a macskakajákra egy Félix(4%-os) és egy Shelma(40%-os) teljesen egy árban van. Sőt a Félix meg talán drágább is egy százassal. Szóval tényleg nem kéne többet kiadnod egy jobb minőségű eledelre. Ezt azért fontold meg. Jobb minőség=több hasznos vitamin=egészségesebb macskák
2023. szept. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Borsodban, Miskolcon vagyok helyileg, ha valakinek kellene kiscica. Már nézegettem a zooplust, ott amit találtam, az az Almo nature tápot néztem. Elég nagy a hús tartalma. 50% körüli.
2023. szept. 16. 08:24
 13/18 anonim ***** válasza:
92%

Az Almo nature jó eledel. Szárazból olyat vegyél ami HÚS tartalommal rendelkezik. Nyugodtan adhatsz konzervet is, csak a hústartalomra figyelj. Netről simán tudsz rendelni, megbízható a Zooplus, áraik jók (Ft/kg-ra is tudsz szűrni ami nagy segítség szerintem), pontokat is gyűjthetsz amit be tudsz pl játékokra váltani. Gyakran vannak náluk próbacsomagok akciósan. Anyukám most fogadott be egy kiscicát és onnan rendelt kezdő csomagot, én pedig évek óta rendszeresen vásárolok náluk.

Ha a picik már esznek egyedül akkor lehet örökbe adni őket (3 hónaposan kb). Addig a fejlődésük szempontjából fontos nekik a cicatársaság.

Nagyon jól csinálod, gratulálok! Szerencsére (vagy nem) a fehér cicák nagyon kapósak. De kérlek jól nézd meg kinek adod! Esetleg kérd menhely segítségét a hirdetésben és gazda választásban.

2023. szept. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
89%
Annyit még elfelejtettem mondani, hogy az ablakon legyen macskaháló vagy legalább szúnyogháló. Ki ne essenek majd. Bukóra nyíló ablakba beszorulhatnak, erre is vigyázni kell.
2023. szept. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Van szúnyogháló, első emeleten lakom, az ablak meg Max bukóra szokott nyitva lenni. Mikor fialt az anya cica még a konvektor is begyújtottamy hogy legyen minnél melegebb nekik.


Természetesen megnézem kinek adom oda majd. Csakis benti cicának adom oda. Ha jól számoltam december körül lesznek 3 hónaposak, akkor a karácsony miatt még jobban oda figyelek majd, mert sokan mint a húsvéti nyuszi. Kell a gyereknek, aztán ha megunta...

Megnézem kinek adom ez a lényeg.


Irtó cukik, már a szemük is nyilladozik. :)

2023. szept. 16. 09:42
 16/18 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon szerencsések hogy hozzád kerültek!
2023. szept. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

A cicák csodálatosan növekednek.


Hosszú szőrűek lesznek állatorvos ir megerősített ebben.


2-nek már találtam felelős gazdit, de persze még a mama cicával vannak.


A 1 kislány van köztük mint kiderült, a többiek fiúk. :)

2023. okt. 23. 01:29
 18/18 NTBS ***** válasza:
100%
Nagyon helyesen jártál el. Gratulálok.
2023. okt. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!