Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezt menhelyekkel le lehet...

Ezt menhelyekkel le lehet beszélni vagy esélytelen?

Figyelt kérdés

A barátnőm nagyon régóta nyaggat,hogy legyen macskánk, de én annyira nem vagyok oda érte, van 3 kutyánk, elég annyi állat.

Kutya párti vagyok, de gyerekkoromban volt több macskánk is.Mint minden állatot szeretem őket is, de letudom élni az életem macska nélkül.


A lényeg, hogy karácsonyra nincs semmi ötletem, és egy macskát úgysem tuda semmi sem űberelni nála, szóval arra gondoltam hogy akkor legyen macska.

Ez esetben viszont már menhelyről hoznám, de tisztában vagyok vele hogy ezeknek a karácsonyi állatoknak milyen sors szokott jutni, így feltételezem az ünnepekre nem adnak ki állatot.

Bárhogy alakul a mi kapcsolatunk, én vállalom a macskával kapcsolatos tehendőket élete végéig, így annak ellenére hogy ajándéknak veszem ha ne adj isten ő elhagyna 3-5-8 év múlva is, akkor se lesz az utcára kitéve a macska mert állatszerető emberként én ezt nem hagynám még akkor sem ha a szívem a kutyák felé húz.

A kutyák elfogadják a macskát, az egyikük élt még macskával amikor a szüleimnél laktam, a másikat biztos hogy nem fogja érdekelni és a legfitalabb lesz aki piszkálódni fog kicsit, de személyiségéből adódóan nem fogja bántani.


Nem akarok háztól elhozni váratlan szaporulatot, ízlelgessék csak miért kell ivartalanítani.

Ha már most vagy októberben felveszem a kapcsolatot egy menhelyel akkor szerintetek van esély hogy karácsony előtt elhozhatok egy macskát vagy akkor is ugyan úgy elzárkóznak majd ez elől?



2023. szept. 17. 18:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Bemész, és 3 perc múlva elhozhatsz egy zsáknyit is.
2023. szept. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen biztos hogy karácsonykor is adnak állatot ha jó helyre kerül. Egyébként sok cica van aki nem menhelyes, mindössze azért mert nem fért már be. Ideiglenes befogadónál szoktak lenni az ilyenek. Menhelyen csak a legszerencsétlenebbek vannak, amiket a halál torkából mentettek vagy oda lettek kidobva a menhely kapujába.

Megértem hogy szaporítótól nem akarsz, de nem minden cica olyan aminek gazdát keresnek.

2023. szept. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Sintértelepre látogass majd el, ott úgy vannak vele, mindegy mi van, csak vidd.
2023. szept. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a Miskolci Második Esély Men hely Alapítványt nem rég betelt a men hely és ha nem visznek az emberek akkor kénytelenek lesznek bealtatni őket....
2023. szept. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen változó menhelyenként, hogy mennyire ellenőrzik hova kerül, mennyi idő után hozhatod ki, vagy vannak e időszakok, amikor nem adnak ki. Nálunk pl. x alkalommal meg kell látogatnod az állatot, mielőtt elhozod, de vannak olyan helyek, ahol ki is mennek megnézni, hova kerül, és olyanok is, ahol első alkalommal azonnal kiadják mindenféle előzmény nélkül. Itt pl. karácsonykor adnak ki, de halloween környékén nem vihetsz ki állatot (akkor sem, ha látogattad előtte), sátánista idióták állatáldozós baromságai miatt. Ezeket az adott helytől meg tudod kérdezni. Általában amik nagyon durván telített menhelyek, vagy sintértelep inkább, ott nem foglalkoznak vele, hogy ki viszi és hova. Viszont ezeken nem ismerik egyenként az állataikat, nem fognak tudni semmit mondani még az egészségi állapotáról sem. Egy rendezettebb menhelyen meg azért képben vannak minden egyes állatukkal.
2023. szept. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyepmesteri telepre bemész aztán kijössz egy macskával. Karácsonykor/ karácsony előtt is simán.
2023. szept. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Lehetőleg a baratnoddel menj el, hogy lássák tud róla és nem csak egy meglepi lesz, ami rosszul sülhet el. És azért na, hadd válasszon ő.
2023. szept. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%

Bármennyire szeretem a macskákat, szeretném KÖZÖSEN kiválasztani, nem az, hogy a barátom beállít egy randommal.


Te amúgy minden döntésből kihagyod a barátnődet? Mert értelmes ember egy ruhát sem ad csak úgy ajándékba a másiknak, nem egy élőlényt!

2023. szept. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Hovarju ***** válasza:
100%

Érdemes attól a menhelytől érdeklődni, ahonnan szeretnéd elhozni a macskát.


Amit mindenképp ajánlok, hogy ne te válaszd ki egyedül. (ha én szeretnék macskát, akkor szeretném kiválasztani is )


Ha mindenképp meglepetést szeretnél karácsonyra, vegyél egy cicajátékot és tegyél mellé egy "bónt", amiben leírod, hogy karácsony után a kiválasztott menhelyen választhat egye cicát magának.

Így meglepetés is lesz és ő sem marad ki a választásból.


Esetleg a kiválasztott menhelytől érdeklődd meg, hogy melyik nap tudtok bemenni hozzájuk.

2023. szept. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Hovarju ***** válasza:
* egye = egy
2023. szept. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!