Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezt menhelyekkel le lehet...

Ezt menhelyekkel le lehet beszélni vagy esélytelen?

Figyelt kérdés

A barátnőm nagyon régóta nyaggat,hogy legyen macskánk, de én annyira nem vagyok oda érte, van 3 kutyánk, elég annyi állat.

Kutya párti vagyok, de gyerekkoromban volt több macskánk is.Mint minden állatot szeretem őket is, de letudom élni az életem macska nélkül.


A lényeg, hogy karácsonyra nincs semmi ötletem, és egy macskát úgysem tuda semmi sem űberelni nála, szóval arra gondoltam hogy akkor legyen macska.

Ez esetben viszont már menhelyről hoznám, de tisztában vagyok vele hogy ezeknek a karácsonyi állatoknak milyen sors szokott jutni, így feltételezem az ünnepekre nem adnak ki állatot.

Bárhogy alakul a mi kapcsolatunk, én vállalom a macskával kapcsolatos tehendőket élete végéig, így annak ellenére hogy ajándéknak veszem ha ne adj isten ő elhagyna 3-5-8 év múlva is, akkor se lesz az utcára kitéve a macska mert állatszerető emberként én ezt nem hagynám még akkor sem ha a szívem a kutyák felé húz.

A kutyák elfogadják a macskát, az egyikük élt még macskával amikor a szüleimnél laktam, a másikat biztos hogy nem fogja érdekelni és a legfitalabb lesz aki piszkálódni fog kicsit, de személyiségéből adódóan nem fogja bántani.


Nem akarok háztól elhozni váratlan szaporulatot, ízlelgessék csak miért kell ivartalanítani.

Ha már most vagy októberben felveszem a kapcsolatot egy menhelyel akkor szerintetek van esély hogy karácsony előtt elhozhatok egy macskát vagy akkor is ugyan úgy elzárkóznak majd ez elől?



2023. szept. 17. 18:08
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet tényleg elfogult vagyok a kutyákkal, de én egy macskávan kapcsolatban nem gondolmá hogy olyan nagy különbség lehet mintha azon gondolkoznék, hogy hm, egy amstaffot vegyek neki vagy egy yorkit?

Kölyökmacskát szeretnék, gondolom nem fogja azért kevésbé szeretni mert nem vörös hanem cirmos vagy fordítva, ezen kívül mivel lőhetek mellé?Miért kéne neki is ott lennie?

Nem azért fogja szeretni vagy nem szeretni mert úgy néz ki, ahogy.Per pill egy hülyére pofozott, tépett szőrű, sebes utcakandúrt is örömmel fogadna be, nem lesz kifogás egy kiscica ellen.

Plusz aztán jön az, hogy jaj ez is milyen cuki, az is, vigyünk kettőt stb...egyszerűbb lesz az életem ha egyedül hozok el egyet.


Ezt nem támadásnak, vagy kötekedésnek szántam, én ezt gondolom, ha megtudok győzni hogy miért fontos neki is ott lennie akkor benne vagyok abban amit a 9-es válaszadó írt.


A 8-asnak meg annyit tudok mondani hogy nem te vagy a barátnőm szerencsére, így nagyon érdekesnek tartottam amit írtál magadról, csak nem érdekel, de azért köszi, hogy megosztottad.

2023. szept. 18. 18:11
 12/16 Hovarju ***** válasza:

Én nem akarlak meggyőzni semmiről. tégy úgy, ahogy szerinted jó.

Csak abból indultam ki, hogy bármennyire imádom a kutyákat, (és majd szeretnék egy kölyköt), szeretném én kiválasztani azt a lényt, akit legalább 10-15 évig fogok gondozni.


Sosem választottam macskát, bár mindegyik aranyos, nekem a kutyák jönnek be inkább.


De éppen ezért, macskás tapasztalat híján , bíznám a barátnőre a választást, hátha van valami olyan tulajdonsága amit te nem tartanál fontosnak.

2023. szept. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A cicáknak is van ám személyiségük attól függetlenül hogy első ránézésre csak színben térnek el. Szerintem is jó ötlet ha a barátnőd választ, attól az még nem kisebb ajándék. A fa alá meg teszel egy jelképes cica játékot.
2023. szept. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
8-as, te szerintem örülnél, ha egyáltalán lenne fiúd, aki vesz neked ruhád, vagy beállít egy macskával, de van egy rossz hírem: egy ilyen undok, rosszindulatú, beszólogatós némber mellett egy férfi sem fog megmaradni. Inkább vonulj kolostorba.
2023. szept. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért általánosságban én megkérdezném a barátnőm hogy amúgy milyen macskát szeretne vagy mindegy neki

Remélhetőleg mindegy, aki igazán szeretne annak az

De pont van olyan amilyet szeretne akkor azt vinnem


Normális menhely amúgy csak ellenőrzött helyre adja, szóval mindegy nekik hogy karácsony


Halloween előtt jó hogy nem adnak, ezt remelem betartják mindig


Facebookon van a macskamentő alapítvány, ők nagyon jók

2023. szept. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol tart az ugy, macskamentők alapítványnál van egy most 8 hetes cica akinek keresnek nagyon gazdát mert keveset tudnak vele foglalkozni a menhelyen

Én pont egy olyan cicát akarok majd ha nem albérletben leszek akit nehezen visznek hogy segítsek…

Nézd meg esetleg Facebookon vannak

2023. szept. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!