Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire visszatartó számotokr...

Mennyire visszatartó számotokra, egy ököbefogadásnál, hogy a menhelyek mindenféle elvárásokat támasztanak a leendő gazdik felé?

Figyelt kérdés

Szeretnék örökbefogadni egy cicát, emiatt csatlakoztam egy facebook csoporthoz, de van 1-2 tag, aki folyton leoltja, sokkszor jogtalanul azokat akik szeretnének gazdit találni. Most legutóbb olyan szöveggel, hogy a menhelyes állatok elől veszik el a gazdit. Ennyi erővel a tenyésztőket is szapulhatnák.

Nos, én meg nem szeretnék menhelyről örökbefogadni, nem is azért, mert esetleg fizetni kell, hanem megalázónak érzem az egész tortúrát, kikötik, hol tarthatom, ivartalanítsam, meg bemutatkozó levél... Na meg olvastam egy tag írását, amiben arról ír, hogy milyen lekezelően viselkedtek vele a menhelyen, és hogy inkább máshonnan fogadott ő is örökbe. 47 éves vagyok, és gyerekként mindig is volt macskánk, de soha nem voltak ilyen kikötések azoktól akiktől kaptuk, inkább örültek, hogy lesz gazdájuk.


2023. júl. 5. 09:38
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%
Ahonnan én örökbe fogadtam a kutyámat, oda én írtam egy részletes bemutatkozást, nem volt több kérdésük, a lakást sem nézték meg. Egyesülettől függ, mik az elvárások és a szokások. Egyébként szerintem is vannak, akik túlzásokba esnek. Meg vannak esetek, amikor érthetőnek tartom, hogy szigorúbbak, mert olyan az egyed. Esetleg keress egy kevésbé ismert, kevésbé támogatott, nagyobb gondban lévő egyesületet, és fogadj örökbe onnan, ne a legismertebbektől.
2023. júl. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
#1 Köszi a válaszod! Én még ezt a bemutatkozó levelet is túlzásnak tartom, mert abba is bármit be lehet írni. Az meg aztán tényleg túlzás lenne, ha megnéznék, hogy hol lakom :) , nem mintha lenne mit szégyelnem, 2 szintes házam van, tehát megfelelnék a követelményeknek biztosan, csak egy menhely nem gyáműgy, meg nem gyereket akarok örökbefogadni :D
2023. júl. 5. 10:02
 3/36 anonim ***** válasza:
93%
Fel voltam készülve a válasszal, mert láttam már hajmeresztő követelményeket, de az, hogy csak benti, hogy ivartalanítsam, meg írjak már magamról pár sort pont nem egy magas elvárás. Ezek teljesen normálisak, úgyhogy ennyi nekem nem visszatartó erő.
2023. júl. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
73%

Rengeteg alkalmatlan ember jelentkezik. Valakinek az a macskatartás, hogy kinyitja neki az ablakot azt' vagy visszajön, vagy nem. Így minek adnának például neki macskát? Hogy a következő sarkon megint össze kelljen szedni?

Nem azért mentenek, hogy utána kivasalva kelljen megtalálniuk valahol. Akkor ott is hagyhatnák őket ahol vannak, vagy ivartalanítás után szélnek is ereszthetnék őket, de ettől jobb sorsot szánnak a macskáiknak.


A másik felének az az állattartás, hogy ugyan 10-12-14 órát dolgozik, de jó lenne nem arra hazamenni, hogy üres a lakás. Szóval haza visz egy macskát amit nappal/éjszaka azért nem lát mert dolgozik, aztán meg azért mert ki kell aludnia magát. Hetente 1x szabadnapon hajlandó vele otthon lenni, persze csak annyit amennyi marad miután elintézte a munkaidőben el nem intézet teendőit a macska nélkül.

Addig az az állat sok esetben víz nélkül (megissza, a melegben elpárolog), étel nélkül (a tasakos/konzervek is megrohad 12 óra alatt, nem mindenki etet szárazzal) és koszos alommal várja haza a gazdáját. 12 óra alatt legalább 2x ürít egy macska.


Na, így te oda adnád őket? Annak tudatában, hogy 10/8 ilyen gazda jelentkezik? Én nem, akkor már mindegy ha megint csak az utcán maradnak. Ott is jobb ennél.


Tényleg sok a macera, de van oka.

2023. júl. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
20%

Az ivartalanítási kötelezettségen kívül én semmilyen más elvárást nem állítanék fel. Ugyanis a cél elsősorban az lenne, hogy a szaporulat mérséklődjön és ne az legyen, hogy a kihozott macskát valaki kint tartja és határtalanul szaporodik tovább még több kóbor macskát eredményezve.


Ezt a benti tartást, meg bemutatkozást, stb elvárásokat. csak a menhelyeket üzemeltető emberek eltorzult tudatállapotának kell "betudni".

2023. júl. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
94%
Én a bemutatkozást nem tartom irreálisnak, hiszen hozzám, a felkészültségemhez, életmódomhoz passzoló kedvencet kerestem, és az egyesület ismeri a védenceit nagyjából. Volt, ahol mondták is, hogy a kinézett kutyussal nem fogok tudni túrázni, mert ő nem bírná azt a terhelést. Nem volt ebből semmi gond. :-) Azért a macskák sem egyformák. Ismerek több kutyás-macskás gazdit is, van, akinek otthonülő lustaságok a kedvencei, és van, aki a macskát is viszi túrákra a kutyákkal együtt.
2023. júl. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
25%
Az ivartalanítási kötelezettséggel, meg a bemutatkozással stb. nem is lett volna problémám. Viszont 3-ból 3 menhely elutasított, mert kinti kutyát szerettem volna, ők viszont nagy bundás kutyát is csak bentre, vagy kizárólag panelba adnak. Kertes házzal elutasítottak. És itt nem az volt, hogy Fifikét ezért meg azért csak bentre, azt nyilván megértettem volna, hanem cakk-pakk az összes kutyát, akkoris, ha az adott kutya igényeinek, habitusának ez teljesen ellent mond. Nekem ez nagyon nem tetszett, mert ezzel pont nem a kutyáknak tesznek jót. De azért támogasd őket, meg a képedbe tolják, hogy fullon vannak a menhelyek, te mégis szar ember vagy, ha örökbe akarsz fogadni, viszont nincs helykapacitásod bent tartani a kutyát. Mintha egy pici ketrecbe zárt, kb 0 foglalkozást és legalja tápot kapó kutyának jobb lenne ott ahol van.
2023. júl. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
81%

"kinti kutyát szerettem volna"


Kinti-benti tartásra szoktak adni kutyát. Csak kintre meg okkal nem. Ezeknek a kutyáknak már van egy olyan múltjuk, ami miatt ez nem opció.

2023. júl. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
14%
#8 3 menhely összes kutyájának olyan a múltja, hogy nem lehet kint tartani akkor sem, ha hatalmas bundája van?? Kétlem... 😄 Az meg, hogy okkal nem adnak kintre, rohadt nagy baromság. Azóta lett kutyám, oltott, ivartalanított, minden nap sétáltatva van, imádja a hideg időt, prémium kaját eszik, be is jöhet néha, ha szeretne... Nem az határozza meg, hogy jó gazdi vagy vagy sem, hogy hol tartod a kutyát és ezt a menhelyeknek sem ártana tudni, mert ez az előítéletesség nem a kutyák megmentését szolgálja. Amit én 2,5 éve kinéztem kutyát az egyik menhelyen, azóta is ott van szerencsétlen, pedig nálam jó élete lett volna...
2023. júl. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
88%
Menhelyekre általában problémás múlttal kerülnek az állatok, szóval nem csak 3, az összes menhely kutyáinak olyan múltja lehet, hogy nem lehet kint tartani valami miatt, ezt szokta meg, beteg, sérült, szökős, fél, bántották, elhanyagolták, láncon élt... bármi. Ha csak kinti kutya kell, ott vannak a tenyésztők. Mentett kutyákkal ez nem opció, legfeljebb a kinti-benti tartás, azt szokták is írni, ha valamelyiknek a kinti-benti tartás megfelelő lehet.
2023. júl. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!