Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Párom karját minden előjel...

Párom karját minden előjel nélkül megtámadta a cicánk. Benti, oltott, alaptermészete szelíd, nyugodt, inkább antiszociális. Ha kézbe vesszük dorombol, ágyon fekszik mellettünk stb. De most a párom a forgószékéből felé nyúlt, hogy megsimogassa és?

Figyelt kérdés

nagyon csúnyán több helyen megharapta a cica. Fiú, ivartalanított, 3 éves.

Mi válthatta ezt ki nála? Többször is volt már " felé nyúlva", gondoltam rá hogy megijedt. Ez most nem játszási harapás volt. Egyéb ötlet? Még annyi hogy párom mondta a szék mögött ült a macska és őt figyelte. Kaja sem volt nála



2023. szept. 18. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagyok benne biztos, hogy kerek a történet. Ti mit hívtok előjelnek?
2023. szept. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
56%

Nem akarok feltételezések bocsátkozni, de biztos, hogy a párod semmi olyant nem tett az állattal, ami magával hordozhatta ezt?

Mivel az állat nem felejt, lehet, hogy érte valami behatás felőle, amit nem tolerált. Párod számára talán lényegtelen kis apróság történhetett, de az állatnak nem így jött le.

2023. szept. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

2 nem kell tenni semmit. Előfordulhat, hogy a valami szag nem tetszett neki vagy hasonló.


Nekem van 12 éve egy cicám, mindig ragaszkodott hozzám, mindig rajtam tanyázott, ha otthon voltam, és 8-9 éves kora környékén megfigyeltem, hogy néha fúj rám. Aztán megfigyeltem, hogy ez mindig akkor, amikor nem csak zuhanyzok, hanem elnyúlok a kádban hosszabb ideig, és beveszi a bőröm a fürőpsó szagát. Ilyenkor egész este került és rámfújt, ha meg akartam fogni.


A másik jelenség az volt nála, hogy az esti simogatás után ha ott akartam hagyni, akkor ilyen "szeretkitörés" jelleggel a kezem után nyúlt néha, hogy ne hagyjam abba, de néha egész mérgesen beleharapott a kezembe, hogy ott merem hagyni.


Ezekről akkor szokott teljesen, amikor jött vetélytárs egy kicsi személyében.

2023. szept. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

A macskák nagyon ösztönerősek, sokkal kevésbé beszámíthatóak mint a kutyák pl. Egy hirtelen mozdulat, vagy egy akármilyen mozdulat is felkeltheti a zsákmány ösztönét, és el akar kapni.

A mienk ha beindul simán rátámad a kezünkre lábunkra, de komolyabb sérülést még nem okozott, érdemes vágni a karmát.

Az fura hogy nagyon csúnyán megharapta, olyan erőset maradandót nem tudnak azért harapni a cicák. Engem egyszer harapott teljes erőből macska de nem volt vészes csak fájt.



Egyébként ha engem megtámad akár játékból is határozottan rászólok és abbahagyja/eltiplizik. Tudja hogy ez nem ok, sokszor van hogy ràm akar támadni aztán meggondolja magát inkább ;D

2023. szept. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
29%

Nem hiszitek el, de némelyik macska képes veszettül féltékenykedni.

Volt régebben egy hölgy ügyfelem, akinek többször is jártam a lakásán.

Neki ugyebár a macsek volt a társa.

Az ügyfelet nem dugtam meg, de volt egy kis ölelkezés, puszpusz.

Azt a fenyegető érzést, ahogy a macska nézett rám, ne tudjátok meg!

De nevettünk is rajta, a gazdája mondta is, hogy ez ilyen, konkrétan féltékeny.

2023. szept. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

Ne haragudj meg de ennél a résznél:


"Az ügyfelet nem dugtam meg, "


máshová asszociáltam: "csak a ...-t".


Rossz aki rosszra gondol.

2023. szept. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
#4 ez max azoknak tűnhet így, akik nem tudnak olvasni a jelekből.
2023. szept. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
49%

Mérnökúr, egy macskás hölgyhöz virág mellé minimum egy tonhalkonzervet is illik vinni.:D


Gondolkozzatok, szerintem is lennie kell e mögött valaminek amire hirtelen nem is gondoltatok. Nem jellemző egy szelíd macskára, hogy mindenféle ok nélkül ilyen durván reagáljon, sőt ha oka van rá akkor sem szabadna egy kézhez szoktatott állatnak odakapásnál, figyelmeztető fújásnál durvábban reagálnia.

2023. szept. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Tök mindegy,remélem kapott tetanuszt.
2023. szept. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
80%

Lehet csak játszani akart vagy figyelmet.


B, amikor nem láttad akkor a párod durva volt a cicaval. És a cicák nem felejtenek

2023. szept. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!