Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a gond a kiscicával?

Mi lehet a gond a kiscicával?

Figyelt kérdés
Pár napja befogadtunk egy 8 hetes kiscicát. Eddig kint élt a szabadban, most lakásban. Nagyon élénk, játékos, borzasztó falánk, viszont 2 napja hasmenése van. Nem olyan nagyon híg de nem is szilárd állagú. Tejet nem kapott csak kiscicának való eledelt. A másik amit észrevettünk hogy az orra fölött egy kicsivel olyan mintha sebes, varas lenne, de nem tudjuk mi az. Amúgy nem folyik az orra, a szemei is tiszták. Amikor elhoztuk jártunk orvosnál, az oltásokat még nem kaphatta meg csak féreghajtót kapott. Az orvos megnézte és egészségesnek találta. Szerintetek? 2 hét múlva amúgy is kéne visszavinni az orvoshoz, várjuk ki azt vagy menjünk előbb?
2010. okt. 17. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
8hetes a kiscica.. 2 hetet kivárni.. hát.. az nagyon hosszú idő. Ha megy a hasa könnyen kiszáradhat. Lehet férges. De szerintem jobb ha elviszitek. Ha nincs nagy baja, akkor úgysem kér sokat a doki, ha meg nagy a baj, akkor mázli, hogy elvittétek.
2010. okt. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha megy a hasa azért érdemes megmutatni orvosnak,márcsak azért is hogy megnyugodjatok,h nincs baj...
2010. okt. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mikor az enyém kölyök volt, a konzervkajától ment a hasa, próbáljatok meg csak száraztápot adni neki és mindig legyen friss vize. Amúgy orvos mielőbb, csak, hogy megnyugodjatok.
2010. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mehet a hasa a féreghajtótól is. Nálunk ugyan ez volt a helyzet, nem bírta a hasuk a tápot, Royal Canin babycatre váltottunk, egyből megoldotta a problémát. Mehet mellé főtt csirke rizzsel is. De nem lehet kizárni a betegségeket sem (pl giardia). Gyorsan váltsatok szerintem babycatre, az ilyen pici cicák emésztőrendszere nagyon érzékeny még.
2010. okt. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Pont most vettem neki royal canin babycat-et, mivel az ilyen pici cicáknak lett kifejlesztve. Az is lehet a baj hogy ahonnan jöttek ott szegények sokat koplaltak, hetente 2-szer 3-szor jártak ki megetetni őket, volt hogy napokig nem ettek. Most hogy rendszeresen kap kaját mindet befal amit a szeme lát és szerintem nem bírja a gyomra. Csökkentjük a kajaadagját és most csak szárazat meg royal canin-t kap.
2010. okt. 18. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!