Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák milyen rendszeresség...

A macskák milyen rendszerességgel köpnek szőrcsomót?

Figyelt kérdés
Perzsa macskám van és már egy 3-4 hónapja nem köpött szőrcsomót ez így rendben van ? :s
2009. jan. 2. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A miénk még SOSE köpött, ugyanis lehet kapni ilyen kis "anti-hairball" tablettákat amitől nem keletkezik bennük szőrcsomó és mi rendszeresen adjuk neki. Nem tudom hogy hat, de lehet, hogy ti olyan összetételű ételt adtok neki ami szintén ezt váltja ki. Egyébként meg nem hiszem, hogy ez bármiféle rendellenességre utal. De ha mégis tud valaki valami pontosabbat erről, én is várom a válaszokat.
2009. jan. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia!


Ezt így nem lehet megmondani, mert nem rendszeres időközönként alakul ki. Általában a hosszabb szőrű macskáknál sűrűbben a rövid szőrűeknél ritkábban van. Szerintem nem kell aggódnod, mert például ha sokszor fésülgeted akkor kevesebb szőrt nyel le és ritkábban képződik szőrlabda. A megelőzésre én 2 módszert alkalmazom, az egyik a mindennapi fésülés és anit-hairball-t is adok neki, így nagyon ritkán fordul elő, hogy szőrlabdát hányna.

2009. jan. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én se làttam még,hogy szörlabdàt hànyna,igaz én nem is adok neki ezt az anti hair ballt se.

Viszont idöközönként fésülöm.

2009. jan. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Fésülgetem , mivel perzsa és azt általában kell.
2009. jan. 2. 12:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy perzsa macskám,ő sosem köpött szőrlabdát.

A szőrlabda köpése a szőre nyaldosásának következménye,ha túl sok kilógó szőrszála van,akkor inkább hajlamosabb erre.Ezért kell mindig kifésülni.Szerintem egyáltalán nem baj hogy már régen köpött ilyet,sőt,szerintem nem is kéne neki.Én sem adtam neki ilyen bogyókat,amik megakadályozták volna,de nekünk nem is kellett. Csak nyugodtan fésülgesd őt,és örülj hogy nem köpdös! :D

2009. jan. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!