Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám ma elkezdett hányni....

A cicám ma elkezdett hányni. De nem szőrcsomót hány, hanem elöször elkezd öklendezni majd vissza hánnyja azt a kaját amit nemrég megevett legyen az tej vagy macska konzerv. Mi lehet a cicám baja?

Figyelt kérdés
( egyébként 10 hetes a cica és eddig semmi baja nem volt) A féreghajtótól lehet ez?Tabláttábba tegnap adtunk neki először egy negyedet..
2008. aug. 2. 17:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihagytam hogy nem mindet hánnyja vissza amit megevett hanem csak az utolsó pár nyelést.
2008. aug. 2. 17:24
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ha csak egyszer-kétszer történt, ne aggódj, lehet, hogy csak túlkajálta/itta magát.

Ha többször előfordul ma még, akkor gyors menet az állatorvoshoz, mert még nagyon kicsi cica, és könnyen kiszáradhat. Ez esetben lehet valami fertőzés amit összeszedett (nem kell, hogy kimenjen a lakásból, akár a cipőtalpon is bevihettétek.

Tejet inkább ne adj neki, esetleg macskatejet (lehet kapni) vagy ha nagyon szeretnéd, akkor cicatápszert. A macsok ugyanis nem igazán tudják megemészteni a tejet, éppen úgy mint sok ember.

A féreghajtó biztosan nem okozta a mai hányást.

2008. aug. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2x hányt ma de mindig az után miután megette a konzervet , de adtunk neki rendes husit is és az nem jött ki.Lehet hogy nem bírja a gyomra ezt a konzerves kaját?

Van mégegy cica neki semmi baja.

2008. aug. 2. 17:56
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Tejet nem szabadna macskának adni!
2008. aug. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Előttem szólónak igaza van.Csak annyival egészíteén ki hogy tehéntelyet nem szabad adni a macskának mert attól hánynak.

Árulnak az állatboltokban cicáknak való macskatejet.

2008. aug. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De nem hányhat a tejtől ugyanis adtunk neki ennivalót és azt kiányta , és csak ezután egy olyan 5 órával késöbb adtunk neki tejet meg konzervet és uttána hányt megint!Szóval elöször nem hányhatott a tejtől mert még életében nem ivott!
2008. aug. 2. 18:38
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

De eleve tejet nem szabad adni a macskának :) Ha attól hányt, ha nem. A tejben olyan anyagok vannak.. na mindegy, nem részletezem: a lényeg, hogy ne adj neki tejet!

Egyébként én majdnem biztos vagyok, hogy a féreghajtótól hányt. Nem mondta az orvos, hogy hányhat tőle? Nekünk minden esetben mondták, amikor féreghajtóztunk. :) Ne ijedj meg! És lehet, hogy nem bírja a pocija azt a konzerves ételt, amit adtok neki. Én ilyen korban Junior kaját adjtam a cicómnak (konzerv, táp, kaja, folyadék, vitaminok stb.) A felnőtt kaját még nem bírja. Ha azt adtál neki. De hogyha holnap is hány, akkor ne adjatok neki konzervet. Ha akkor is hány, irány a doki.

Wanda •

2008. aug. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat főleg Wandáét:)Sokkal jobban megnyugodtam és hogy mindenki kielégüljön nem adok nekik több tejet:)

Köszi::)

2008. aug. 2. 20:48
 9/10 anonim válasza:
100%
Szia, nekem is épp most van kis állatom, és ha veszel egy macskás könyvet irják is benne hogy evés után hagyjuk lenyugodni, mert van hogy eszik és akkor elkezd játszani ugrálni akkor sajnos ezt kihányja, nekem is van ilyen a macskámmal, elég sokszor előfordult már, és az abaj hogy ha kaja után nem nyugszik hanem játszotok vele akkor enek elég nagy következményei is lehetnek.
2008. aug. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

ez volt az én macskámmal is

1-2 napig utána minden ment tovább

2010. márc. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!