Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine coon cica krónikus...

Maine coon cica krónikus hasmenèse ellen tanácsok?

Figyelt kérdés
Van egy fiatal 9hónapos maine coon cicám akinek már lassan 3hónapja tart a hasmenèse( jobb esetben is nagyon lágy a szèklete ès nagyon NAGYON büdös, ezt nem nyafogásból írom sok állattal volt dolgom semmi gondom nincs a trágya szedèssel sem de ez iszonyat büdös).A kedve ètvágya jó, csoda tünemèmy egy macsek egyèbkènt. Voltam orvosnál vele többször de semmi komoly tanácsot nem kaptam. Kapott probiotikumot illetve annyit momdott a doki hogy adjak neki royal canin tápot ami èrzèkeny gyomorra van ( rettenetesen drága, 4kg gastrointernal 21ezer ft). Azóta egy ismerős ajánlására bogár fehèrjèt tartalmazó tápot kap,mostmár kèt hete. Az első 3nap majdnem tökèletes volt a szèklete de aztán újrakezdődtek a tünetek :( A cica nem fèrges,volt fèreghajtva a közelmultban. Van vele egy másik cicám (házicica)akinek semmi baja nincs. Kezdek nagyon kètsègbe esni.Most fizetès után az állatorvosi egyetemre tervezem vinni hátha ők tudnak valamit mondani.Esetleg volt valakinek hasonló tapasztalata?

2023. okt. 6. 22:56
 1/8 anonim válasza:
47%

Telik 500-1M macskára, de tápra nem? Akkor adj neki hús+krumpli kombót, meg pár napig sima, emberi széntablettát!


Az állatorvosin meg sokszor diákok viszik a rendelőt, hülyék mint a seg...

2023. okt. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
... Nem arról van szó hogy nem vettem meg neki a drága tápot mert vettem de ugyanúgy hasmenèse volt tőle ès az állatorvos nem adott neki semmit a probiotikum meg a tápon kívül.Kèrtem vèrvizsgálatot ès egyebet de nem derült ki semmi gond.Azèrt leszögezem hogy igen drága fajta de egy hobbi macska nem kerül 1millába. A kètsègbeesèsem meg leginkább a tehetetlensègből adódik hiszem költöm rá a rengeteg pènzt ( lassan 3macskát is tudtam volna venni az ő orvosi költsègeiből...) ès viszem mindenfele de semmk változás nem törtènt. Nem kell egyből rosszindulatúnak lenni. A maine connoknál sajnos előfordul az èrzèkeny gyomor ès az allergia. A kèrdès annak szólt aki tapasztalt hasonlót a cicájánál.
2023. okt. 6. 23:31
 3/8 anonim válasza:
38%
Tudom, hogy érzékeny gyomrúak. Adtam is választ 1.-ként.
2023. okt. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Giardia tesztje volt a cicának? Ha nem, mindenképp kellene csinálni.
2023. okt. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12%

"Azèrt leszögezem hogy igen drága fajta de egy hobbi macska nem kerül 1millába."


Tehát egy szaporítótól vettél egy selejtes egészséggel rendelkező cicát.

Szegény cica.


Kövesd, amit az 1-es írt.

2023. okt. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%

száraz FIP? Valami nem stimmel a FIP helyzettel. A 10000 éven át macskákról híres Cipruson idén január és július között az eredeti 1 milliós macska populációból 300 000 elpusztult. 3 hete covid gyogyszerekkel próbálkoznak. Egyes irodalmak szerint napi 10mg-mal 80% a túlélés, ami kezelés nélkül 1-2%.

Egyedül tartott szobacicák is megbetegnek és elpusztulnak, ami lehetetlen. Hacsak nem a táppal van valami gond.

És már előre bejelentették, hogy át fog terjedni Angliába.

Kapott a macskád mostanában Royal Canint vagy Whiskast?

2023. okt. 7. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

*Ja most látom, hogy Royalt kapott. Én azt a probiotikumot is bevizsgáltatnám.

Durván hangzik, de a kerge marhakór oka is őrültségnek tűnt 20 éve, aztán kiderült, hogy tehenek prionos maradványait dolgozták fel tehéntápnak.

2023. okt. 7. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Diarsanyl 14 napig
2023. okt. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!