Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Irritális bél szindróma!...

Irritális bél szindróma! Tippek, tanácsok?

Figyelt kérdés

Voltam mindenféle kivizsgáláson, negatív minden.

Pánikbeteg vagyok, ami már sokat javult a kognitív viselkedésterápiának és autogén tréningnek hála.

Egyszerűen viszont az IBS-sel nem tudok mit kezdeni. Régebb óta vannak panaszaim, de nem figyeltem fel rájuk ennyire, és nem is voltak ilyen vészesek. A sok stressztől refluxom és sok savam lett, Esomeprazol segített rajta. Rendben. De az állandó fellángolások borzasztóak. És bár azt nem nézték, kizárt szerintem a laktóz vagy glutén intolerancia, mert a tünetmentes időszakokban fogyasztok mindkettőt és semmi bajom tőle.

Ilyenkor (mint most is, székrekedéses időszak után most épp a hasmenésesben vagyok), szinte mindegy mit eszek, reggel 1 db háztartási keksztől hasmenésem volt. Emellett görcsök, puffadás, olyan érzés, mintha valami leves forrna a hasamban (hangra is olyan). Orvosom Meteospasmylt és Dicetelt írt fel, de nem szeretném állandóan gyógyszerekkel bombázni magam. Bőven elég a fogamzásgátló+Esomeprazol+Frontint kombó.

A mentális állapotom már sokkal jobb, de ilyenkor nincs kedvem se sportolni, semmi, mert borzalmasan diszkomfortos.

Máskor meg mondom semmi gond nincs vele, fehérjeturmixot iszok banánnal és tejjel és semmi gondom.

Valakinek van valami jó tippje? Esetleg gyógyszerekről vélemények, melyik segít, milyen diéta (hozzáteszem nagyon nem szeretnék lemondani dolgokról, mert a betegség miatt így is fogytam sokat, és pont a tömegnövelés a célom most)?

Aki hasonló cipőben jár, mi tette tünetmentessé, ha esetleg ez egyáltalán lehetséges?

Köszönöm előre is az értékes válaszokat. Remélem lesznek. Gooogle-ból kimásolt dolgok nem érdekelnek, mert nagyon sok cikket olvastam már, valódi emberek véleményére lennék kíváncsi.



2021. márc. 29. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem kivizsgalasra kell mennem, mert nekem is hasonloak a tuneteim. 3. Hete random el kezd menni a hasam, es nem tudom mitol. Nagyon gyanakszok az IBS-re, de lehetseges az eletallergia is. Mar mentalis gondjaim is vannak miatta, folyamatosan stresszelek, hogy mi a bajom, es mikor jon megint egy semmibol erkezo hasmormogas es abbol a hasmenes.. regebben liszt es tej erzekeny voltam (azota csakis laktozmenteset iszok), a glutenerzekenysegen elmult meg fiatalabb koromban, de elkepzelheto, hogy nem is mult el. Hat nekem ez hianyzik a vizsgaidoszakban a legkevesbe. Remelem valami kisebb interolancia, ami nem forgatja fel a mindennapjaimat.
2021. ápr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsanat, egyebkent en is tanacstalan vagyok ez ugyben. Remelem helyrejossz. Bar en a te gyogyszermennyisegednek a felet sem szedem, csakis Quamatel Mini (mivel a gyomrom is faj).. igy el tudom kepzelni, mennyivel rosszabb lehet neked is.
2021. ápr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A gluténérzékenység sohasem múlik el.
2021. júl. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!