Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Happy Cat nevü macskaeledel...

A Happy Cat nevü macskaeledel jobb minőség, mint pl a kitekat?

Figyelt kérdés
Én egyik nap vettem Happy Cat-et, egy kisboltban, más már nem volt nyitva. A macskám olyan büdöseket fingott:D Ez egy olcsó tÁp, nem? Vagy összekeverem vmivel? Én kb 130Ft-ért vettem, most kitekat-ot kapott, kb dupla annyiért.
2010. okt. 18. 20:29
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Én is -mint az előttem válaszoló, - saját magam készítem el a cicakaját, illetve rendelek nagy mennyiségben Acanát. Így biztosan tudom, mit adok nekik. Régebben sem gagyi kajákat kaptak, mindig a fressnapfban keresgéltem nekik, komoly összegeket otthagytam, és nemegyszer romlottak voltak. Anyagilag is megéri főzőcskézni (persze csak ha szeretsz főzni), hétvégén nálunk két kis lábasban elkészül a kétfajta adag, amely két hétre elég.

Fanni

2010. okt. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket mindenkinek, utolsó, te miket szoktál nekik szoktál nekik főzni? Amúgy szeretek főzni, csak vega vagyok, így a belsőségeket nem igazán szeretem megfőzni :S De a sima húsból már készítek ételt, régen az se ment :)
2010. okt. 19. 20:14
 23/29 anonim ***** válasza:

Fanni! A főzést ugye, nem szó szerint értetted? Mert a hőkezelés elpusztítja a vitaminok jó részét!

Ráadásul azt sem lehet tudni, hogy pontosan mekkora részét, azaz nem tudható, melyik vitaminból mennyit kellene pótolni a végén. Van olyan vitamin (páldául az E), aminek a túladagolása épp olyan súlyos betegséget okoz, mint a hiánya...


A macskakaja gyártók is hőkezelik a foszló döghúst, az igaz, de ők olyan brutálisan csinálják, hogy nullára redukálnak minden vitamint, és innen már könnyű utánvitaminozni.


Én a nyershúsos menüt netes recept (catnutrition.org) alapján készítem, minden alkotórész arányát pontosan betartva. És remélve, hogy a recept készítői jól számoltak...

2010. okt. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Nekünk egy állatorvos azt mondta nem ajánlott nyers húst adni mert lehetnek benne baktériumok, meg ha nagyon rászokik az állat nem eszik meg mást.
2010. okt. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Minden macskaféle ragadozó, és mind eszik döghúst. Persze, hogy vannak benne baktériumok csak a macskák szervezete évmilliók alatt éppen az ilyen ételekre specializálódott. Az evolúció során megrövidült az emésztőrendszerük, hogy az élelem gyorsan áthaladjon rajta, és baktériumoknak ne legyen ideje elszaporodni. Viszont éppen emiatt a rövid emésztőrendszer miatt csak a könnyen és gyorsan emészthető nyershúst képesek rendesen feldolgozni, a tápokba pakolt növényi eredetű összetevőket alig. Ezek csak jórészt emésztetlenül áthaladnak rajtuk.

A nyershúsnál nem annyira a baktériumok, mint inkább a férgek jelentenének problémát, dehát ezek ellen meg ott a rendszeres féregirtás.

Ezek az érvek engem meggyőztek, hogy a macskának az a legegészségesebb étel, amit évmilliók óta esznek, amire a szervezetük specializálódott: a nyershús.


Azt az állatorvost meg lefizették az egerek!

2010. okt. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Ja, a nyershúsra rászokásról meg annyit, hogy a tápok olyan sikeresen tele vannak nyomva ízfokozó vegyianyagokkal, hogy az én macskám majd megveszik értük.

Nyershúst csak akkor eszik, ha nincs kilátásban más. A sűrű éhségsztrájkok elkerülésére nem is adok soha tápot.

2010. okt. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Nekünk fordítva van, napokig képes éhezni ha nem adunk neki nyers húst, pedig nem sz.r táp van előtte...
2010. okt. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Inkább Purina one mint happy cat.
2010. okt. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
A Happy Cat egy prémium minőségű, de megfizethető táp. Egy kutyakiállításon vettem az első zacskó szárazat, és nagyon szép lett tőle a cica, szerette is. Néha adunk még neki csirkemellet, de jobban szereti a macskaeledelt.
2011. jan. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!