Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem egyértelmű a gazdikn...

Miért nem egyértelmű a gazdiknak, hogy amennyiben beteg a cicájuk, akkor el kell vinni orvoshoz?

Figyelt kérdés
Számtalan olyan kérdés van, hogy mit tegyen a szipogó, lázas cicával, a törött lábú cicával, a szemfolyós cicával. Gyerekek!!! Az állatok is érző lények, amennyiben bajuk van, úgy szükséges ellátni őket.
2010. okt. 19. 08:04
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

pl:

A macskanátha cseppfertőzés útján terjed, az emberekre veszélytelen. A betegség megjelenése oltással jó eséllyel kivédhető.


Az éves kombinált oltás tartalmazza a védőanyagot, és jóval olcsóbb, mint betegség esetén a kezelés.

2010. okt. 19. 08:06
 2/29 anonim ***** válasza:

És ugyanez az összesnél.


Én megmondom, arra megy ki a játék, hogy ne kelljen a drága dokihoz vinni a kedvencüket, mert ugye a pénzt másra is el lehte költeni.


Az összes ilyet hetekig hagynám kúra nélkül influenzával tüdőgyulladással, hólyaghuruttal szenvedni, hogy tudják meg mit éreznek azok a szerencsétlen állatok!

2010. okt. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Szia!


Teljesen igazad van. Mire ide ki írják a kérdést, addigra oda érnének a cicuval az orvoshoz!


Vagy felelőtlenek, vagy úgy vannak vele, hogy hátha ír valaki valami jó kis házi praktikát, és így legalább meg ússzák ingyen, és nem kell a dokinak fizetni!


Csak ha valaki állatot vállal, az vállalja a vele járó orvosi ellátásokat is szerintem!


22/L

2010. okt. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
21%

Ha a gyermekemnek folyik a szeme, kamillával borogatom.

Ha lázas, akkor hűtőfürdőt adok. Ha náthás, teáztatom, fokhagymázom. Ha vakbélgyulladása van, akkor megműttetem.

A macskákkal pláne így van. Enyhe, otthon kezelhető betegségeket otthon kell kikúrálnunk. Pláne, hogy a macska nem fizeti a TB-t!


Különben a gyereket is azért kezdtük otthon kezelni, mert nem volt ötezer forintom a felírt gyógyszerre. De kiderült, hoyg ezekben az enyhe, mindennapi kis megfázásokban, kis kelés, gyomorontás, stb, nagyon hatékonyan tudjuk otthon gyógyítani.

Különben több szakmám, diplomám, két állásom van. Csak nem vol könnyű, pl. amikor egyedül voltam a két gyerekkel, de a lakást kellett eltartanom: a gyerekre kevés maradt. A macska, malac meg a gyerek uán áll a sorban. s nem mondd, hogy csak gazdag gyerek kapjon macskát, mert a macska boldog, habár magunk vágjuk a körmét, és ha elcsapja a gyomrát, ragadozónappal kúráljuk. Meg rág egy kis gyógynövényt, amit talál.

Pont azért kérdezik, mert " Az állatok is érző lények, amennyiben bajuk van, úgy szükséges ellátni őket.

" - és szeretnék ellátni őket.


Most i spl. a macskának ínygyulladása van, és én is megkérdeztem, hogyan segíthetnék neki. Mert most a saját fogsoromat csináltatom, és kifizettem az egyetemeket, ígyhát a macska kénytelen várni, míg összegyűlik az ő fogára való pénz is. Azért ne haragudjon, hogy magamat elébe vettem. Így is késve, mert pont a tartó fogam már letörött közben. A lány 500 ft-ból kajál naponta az egyetem mellett, de főzőcskézni nincs ideje, mert éjfélig a műhelyben van. Ő is kikúrálta a saját fertőzését doktor nélkül. A macskának is vállalni kell a ráeső részt a terhekből :)

Így is drágábban kajál, mint én. A zöldbab meg nem kell neki!

Azonkívül én nem 800 ft-os alomba trónolok!!És nem is fekszem be a macskapárna közepébe! Úgyhogy a macska csak hallgasson!

2010. okt. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:

Nincs empátia az emberekben, legalábbis nagy részükben nincs. Pedig elég belegondolni, beleérezni, hogy milyen az, mikor betegek, kiszolgáltatottak vagyunk.

Az állat szegény magától nem tud orvoshoz, gyógyszertárba menni, hogy jobban legyen.

Szerintem egyszerűen sok-sok ember nemtörődöm.

2010. okt. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Előző vok. Pl. a fiam meg a barátnője a kis pénzt, amit tőlünk meg a diákmunkán kaptak, az állatorvoshoz hordták, és ők nem ettek csak teát meg zsíros kenyeret két hétig, és a gyerek meg is bukott, mert épp szigorlat előtti napját ülte el a rendelőben. De mikor (2*)6000 a bérlet, 4000 az utazás, 30 e. a lakás, meg rezsi meg minden..a 60-80ezer forintjukból ketten nemigen tudják havonta húszezrekkel szponzorálni az állatorvost. Bocs.Ők is szeretnének néha kajálni, farmerra úgysem jutott pedig lyukas. Mondd hogy ne tartson macskát, de az utcáról mentette meg, a macska boldog. És belepisilt a gyerekek ajándékba kapott foteljébe, hálából.
2010. okt. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:

A 08.39-esre reagálva: szerintem a kérdező azokra az esetekre gondolt, amikor a "gazdi" azért nem törődik az állattal, mert tényleg nemtörődöm. Miközben minden másra van pénz: cigire, alkoholra, kávéra meg mittudomén.

Más a helyzet, amikor a macska rendesen van tartva, csak hát van fontossági sorrend.

2010. okt. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Nagyon drága az állatorvos. Nme sokan engedhetik meg maguknak. Pláne enyhe, otthon gyógyítható kis rosszulléekkel hoyg orvoshoz forduljanak. Azonkívül körülményes is. Elég messze van, megpróbáltam elvinni amacskát abicikli kosarában, de elég rossz volt, nyugtalankodott. Aztán volt hogy buszra száltam, d eátszállás volt, az is 1200 ft volt mire megfordultam, és végig féltem, hoyg elszökik a macska, hogy fogjuk meg..Azonkívül ugyebár akkor rendel, mikor nekem dolgoznom kéne - azt se veszik szívesen, ha a gyereket orvoshoz viszem, hoyg a macska miatt kérek szabadnapot, azt mégse mondhatom a főnöknek. Most rugták ki a párom kollégáját, mert szabit kért, hogy a nagyanyját dokihoz vigye. 'oszt mit képzel, hogy csak úgy odatelefonál.(jó munkaerő volt) Mit szóltak volna a macskához? Szombaton ledolgozás van, mielőtt tippeket adna valaki.
2010. okt. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Szerintem van amikor agazdi törődne, csak nem nála van a pénztárca. Pl. a gyereké a macska, az apjaáé meg a pénz, és az apu költi mundjuk cigire, de a macskára nem ad. Ilyenkor pl. a gyerek szerintem megkérdezi itt, hogy ő mit tehet, mert szeretne megoldást találni. Aki nemtörődöm, az nem írogat ide kétségbeesett kérdéseket...
2010. okt. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Az is furcsa, hogy egy gyerek miért nem a szüleitől kérdezi meg, hogy mit tehet a cicával, miért itt idegenektől.
2010. okt. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!