Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem egyértelmű a gazdikn...

Miért nem egyértelmű a gazdiknak, hogy amennyiben beteg a cicájuk, akkor el kell vinni orvoshoz?

Figyelt kérdés
Számtalan olyan kérdés van, hogy mit tegyen a szipogó, lázas cicával, a törött lábú cicával, a szemfolyós cicával. Gyerekek!!! Az állatok is érző lények, amennyiben bajuk van, úgy szükséges ellátni őket.
2010. okt. 19. 08:04
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
85%
Akinek nincs pénze állatorvosra az ne tartson állatot. Marha egyszerű...Én bármikor ennék zsíros kenyeret hetekig ha csak így tudnám orvoshoz vinni a beteg cicám. Ráadásul a kérdések nagyrésze nem csak "enyhe megfázás" (mellesleg honnan tudod megállapítani hogy csak az? Lehet macskanátha is, ami nem kezelve halálos lehet.), hanem törött lábak, sebek, vagy beazonosíthatatlan betegségek, amik a leírás alapján bármik lehetnek, halálosak is akár. Senkit se köteleznek állattartásra. Aki sajnálja rá a pénzt, mert inkább költi magára, meg bármi másra mint állatorvosra, az ne tartson állatot. Aki szegény, nagyon sajnálom, de neki sem kötelező...
2010. okt. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Azért, mert ez a gyakori kérdések, és itt megkérdezheti, és vannak, akik készségesen válaszolnak rá, velem is megesett már, hogy este a macska úgy jött be, hogy valami baja lett kint és sajnos én nem tudtam vele orvoshoz menni, mert abban a kis faluban, ahol lakom az állatorvos nem törődik a macskával, az neki nem állat, és nem jött ki, hiába hívtam!

Kocsim nincs, fogadni senkit nem tudtam, mert hónap közepén, nekem már kenyérre sem tellett, nem hogy doktorra.Ha lázas vagyok, sem rohangálok a dokihoz, hanem ellátom magam otthon!Főleg, mikor a doktor hétvégén nem is rendel, mert ugye a faluban nincs rendelője, a legközelebbi orvos is 45 km-re van innen.

Én ezért szoktam itt kérdezni és nem arról van szó, hogy akinek van állata, annak legyen pénze doktorra is.Megnéznék akárkit, hogyha beteg az állata és nincs pénze, hogyan vinné orvoshoz szegényt, inkább feltesz egy kérdést, hátha valaki tud olyan praktikát, amit otthon tudok neki alkalmazni és esetleg tudok így nyerni pár napot, amíg szerzek pénzt!

2010. okt. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Szegény gyereknek még fontosabb a kisállat, mint a gazdag gyereknek. Mert nincs playstation se.

Azért az embereket is nézzük már.

Szegény öregasszonynek is kell a kutya, mert ráverik a házat éjjel, és megölik egy szál kolbászért és 80 ft-jáért. És szólnia is kell valakihez.

A tengerimalacunk s ekötött biztosítást arra az esetre, ha anya munkanélküli lesz, apa meg lekötözve a pszichiátrián. De nem tettük ki a malacot, megvárta, és jöttek szebb napok.

2010. okt. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Marha egyszerű...
2010. okt. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

...amit máshol nem mertél..itt megkérdezheted.

Talán ezért.

2010. okt. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Nehogy már a macska hibája legyen, hogy megbukik a gyerek...!:D:D Ha nem tudnak róla gondoskodni nem kell állatot vinni a házhoz ennyi!
2010. okt. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Ha még csak egyszerű nátháról lenne szó vagy valami "könnyebb" betegségről, de itt lehetett olvasni magasból leesett kutyáról, epilepszia-gyanús kutyáról, aki már hónapok óta produkálja a tüneteket stb. Jó, ezek pont nem cicás dolgok, d a lényeg ugyanaz. egy törött lábat, belső vérzést nem lehet kamillateával kezelni.
2010. okt. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Hátha nem kell dokihoz vinni, és akkor ingyen van. Ha meg beoltatjuk az évente pénzben van, de hátha nem lesz beteg és akkor nem kell kezeltetni sem, meg oltást se kellett fizetni.


Anyámék nem oltattak, mert minek az, túlaggódom, 30év alatt egy macskának sem lett baja stb. Na az egyik elkóborolt összeszedett egy bélgyulladást és haza hozta a másik háromnak. 40ezerben egyszerre benne voltak mire kikezeltették őket. Ja mondom, erről beszéltem, ha az én dokim beloltja őket, akkor darabonként 3500 forintért védettek egy évig és nem egyszerre kell kifizetni hanem mondjuk egyik hónapban ezt a másikban azt. Azóta oltatnak.

2010. okt. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Ja utolsó vagyok, a 40 csak a dokinál maradt, kellett a speckó bélkímélő nedves rc kaja is nekik míg gyógyultak. Szóval szép kis tanuló pénz de legalább már egészségesek.
2010. okt. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
77%

Nem a szigorlat előtti napon kellene a tananyag nagy részét megtanulni. Ha a macskám a szigó előtti két nappal megbetegszik, azonnal viszem az orvoshoz, és igen, fehér kenyeret fogok lehet venni a hó végéig.

Macskát az tartson, aki hajlandó elfogadni annak másságát. Nem a te zöldbabfőzelékedet fogja zabálni, ráadásul nem azért pisilt a gyerekek foteljébe, mert bosszút akart állni, vagy egy jót röhögni, hanem nyilván valami gáz van ott... különben meg ne vedd a 800 forintos, sőt, semmilyen almot ne vegyél! Ritka az az eset, amikor havonta húsz ropit kell kicsengetni a dokinak. Ott már valami komoly probléma van. Te csak magaddal foglalkozz, kár csóró ínygyulladásos macskáért. Tudod milyen fájdalmas az? Ne tarts cicát ha nem tudod vállalni az ezzel járó plusz költségeket. Nem mi tehetünk arról, hogy nem vagy milliomos.

2010. okt. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!