Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megvan dagadva a cicám mája,...

Megvan dagadva a cicám mája, ami eléggé látszik is kívülről, vagyis nagyon. Egy hete kezeljük de semmi változás, fáj is neki ha hozzá érek, de amúgy a kozerzete jó. Hogy kezeljem ?

Figyelt kérdés
Az orvos csak 1 tablettát írt fel napi kétszer, semmi mást. Azt mondta a veseje miatt lett a mája beteg, de még a vesejere se írt most semmit . Ez már a második orvos akihez hordjuk , mert azóta ilyen beteg mióta az első félre kezelte. A városban csak ez a két orvos van. 1 oranyira van egy másik, de nem dicsérik, szóval már azért írom ide , mert mostmar tanácstalan vagyok mit tegyek.

2023. nov. 3. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Vigyétek másik orvoshoz.
2023. nov. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne adjatok neki több vodkát szerintem.
2023. nov. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Melyik város ez? A honlapon nem tudsz úgy tájékozódni, hogy beütöd az állatorvosi rendelőket a keresőbe?


Remélhetőleg nem kell mindenáron elbúcsúznod tőle - szegénykétől.


Volt már korábban olyan, hogy mentőhelikoptert javasoltam egy ilyen kérdésnél, amiből irtózatos össznépi felzúdulás lett, hogy miért egy állatot mentenék meg, miért nem embert...


1987. szeptember 12.-én (akkor 13 éves kislányként) annyira megsajnáltam egy döglött kismacskát, hogy nem bírtam sokáig túltenni magam az elvesztésén.


Ha akkor lett volna "gyakori kérdések", elmentem volna állatorvosnak. Önzetlenül tudnak szeretni az állatok. Tényleg.


Ha ez vigasz neked kérdező, akkor talán egy pici reménysugarat megvilágítok a szívedben. Talán foglalkozhatnál macskákkal és az esetleg gyógyír lehet a fájó szívednek, ha el kellene engedned mégis.

2023. nov. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2023. nov. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Honlapon kerestem utána és ott tajekozodtam a többi orvosrol és semmi jót nem írtak. De a gyógyszert amit adok neki , krónikus majkarosodasra van. És rá jöttem hogy zsír mája lett mivel most h beteg volt hirtelen le fogyott és akkor alakul ki a majbetegseg a macskaknal

Holnap hívjuk az orvost h mivan és akkor hátha kap már több kezelést is

2023. nov. 3. 18:21
 6/7 anonim ***** válasza:

A májbetegség során az alábbi táplálási alapelveket célszerű követni:


nagyon jó biológiai hasznosulású fehérjék (kutyák esetében: tej, tojás, szója; macskák esetében: baromfi- vagy nyúlhús) etetése

fehérje-mennyiség csökkentése kizárólag ha idegrendszeri tünetek jelentkeznek

az omega-3 zsírsavak arányának növelése (lazacolaj, lenmagolaj)

zsírban oldódó vitaminok adagolása állatgyógyászati készítménnyel

könnyen emészthető keményítőt tartalmazó táplálékok (burgonya, édesburgonya, zabpehely)

rostok adagolása (útifű-maghéj)

probiotikumok adagolása

etetési gyakoriság növelése (a napi adag minél több részre osztása)

2023. nov. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem sárgul a cica?

Mienk is ebben szenvedhetett. Lefogyott pár nap alatt, de a hasa kikerekedett. Étvágytalan volt, de sokat ivott. Hiába hordtuk állatorvoshoz. Sajnos végül elvesztettük. Mienk csak gyógyszert meg injekciókat kapott. Szerintem vegyétek meg neki azt a pasztát, amit javasolt előbbi válaszoló. Mindent meg kell próbálni.

nov. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!