Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges a macskát barátságo...

Lehetséges a macskát barátságosabbá tenni?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves, ivartalanított, lány macskánk. Félig házimacska, félig sziámi. A cica teljesen szobatiszta. Szinte arany élete van. Viszont ami nem tetszik az az, hogy ha gondol egyet azonnal lában karmol. Nem lehet mellette elsétálni mert megtámad. Eléggé antiszociális, leginkább az ablak párkányon szeret ülni és nézelődni, aludni,vagy hajgumival játszik. Simogatásra azonnal támad és fúj. Dorombolni még sosem hallottuk. Legtöbb ismerősömnél ahol van cica annyira barátságos és bújós. Formálható még a miénk is?
dec. 12. 16:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy könyv, aminek az a címe: Macskákkal ​suttogó. Miért teszik a macskák azt, amit tesznek – és hogyan vehetjük rá őket, hogy azt tegyék, amit mi akarunk?

A könyv hetedik fejezete: Agresszív macskák: fogadd el és zabolázd meg a macskádban élő vadállatot!

Ha elolvasod, remélem, fognak segíteni a leírtak. :)

dec. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Elsőnek érdemes levágni a körmeit. Egyrészt nem tud majd úgy karmolni, másrészt lakásban nem is nagyon tudja úgy lekoptatni mint kellene.
dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Párszor felrugod érteni fogja 😇
dec. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos a köröm vágás esélytelen. Támad azonnal. Ritkán marad meg a kézben is pár percre.
dec. 12. 19:29
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

#3:

Inkább téged kéne felrúgni.

dec. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Csatlakozom 5-ös!

Volt bármi trauma a cica életében? Mindig így viselkedett? Mióta van nálatok?

dec. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A bújósság személyiség kérdése is, arra nincs garancia.

Viszont a macska viselkedése itt arra utal, hogy totál szét van stresszelve. Mióta van nálatok? Felnőttként került hozzátok? Mióta áll fenn ez a helyzet?

A viselkedése alapján egy erősen traumatizált cica lesz. Ha nálatok érett ilyenné, akkor bizony tükörbe kéne először nézni, hogy mit csináltatok ilyen eszeveszett rosszul. Jackson Galaxy a könyveiben kitér sok ilyenre, ha jól emlékszem. Általában az oka az, hogy a macskát nem megfelelően tartják, nem adnak neki teret, piszkálják, és ez olyan szinte ér el, hogy a macska folyamatos "túlélő-üzemmódban" létezik, mindentől retteg a gazdái miatt. Ha már hozzátok így került, akkor már az elejétől terápiás segítségre szorult volna.

dec. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Távolról sem vagyok macskaszakértő, de már a harmadik sziámi macskám van. Kicsit mindegyik vadabb volt az átlagnál, de ugyanakkor nagyon is gazdisak voltak, a mostani annyira ragaszkodik, hogy mindenhova követ. Olykor-olykor nem kell vele úgymond semmit se csinálnom, nem kell simogatnom sem, meg semmi ilyesmi, csak legyek vele egy helyen, máskor meg állandóan bújik hozzám, ugrik az ölemben, hogy rajtam aludhasson. Ez is szokott olyat, hogy gondol egyet, és megharap, vagy megkarmol, de nem teljes erőből, csak amolyan "játékosan".


Nem olvastam utána, de eddig azt tapasztaltam, hogy a sziámik kicsit önérzetesebbek, pedig sem a családban, sem az ismeretségi körömben nem volt olyan macska, akinek ne tudtam volna a bizalmába férkőzni. Szerintem egy kicsit genetikailag is ilyenek, ez visszaüthet a te macskádban is - de ezt nálam okosabbak biztosan jobban tudják.


Az udvaron lévő kóbor macska csak úgy eldöntötte, hogy márpedig ő nálunk fog lakni. Eleinte csak vadászgatott magának, nem törődött azzal, hogy mi is adtunk neki enni. Ahogy elfogyott az elfogható préda, rá-rá járt az ételre, de ha meglátott minket 10 méterről, már menekült el. Mára oda jutottunk, hogy ha hazajövök, már a lépcsőn ülve várja, hogy megetessem, és meg is tudom simogatni. Ehhez mondjuk sok óra kellett, míg szépen közelebb mert jönni, és elfogadta a kinyújtott kezemet. Ezt a konkrét állatot csak így tudtam megszelídíteni. Nem tudom mi lehet a bevált módszer, de a szakirodalom biztos foglalkozik ilyenekkel is.

dec. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Cicáknál olyankor is agresszív és támadó lehet a viselkedése, ha valami állatorvosi bajuk lesz.

Én a helyedben elvinném kisállatorvoshoz a cicust. Az is lehet, hogy csak simán szegénykének be vannak gyulladva a fogai, és ez okozza neki az egészet.

Volt már hogy menhelyre visszaadtak cicust, mert az a gazdik elmondása szerint kezelhetetlen volt, holott csak állatorvoshoz kellett volna elvinni. Kihúztak pár cicafogat, és utána újra hepi volt.

dec. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egy ismerősnek lettek kiscicái és onnan kaptuk. Azóta a lakásban él. Szomszéd cicával már találkozott, de annyira megijedt tőle, hogy a sarokba bújt mikor véletlenül átszökött hozzájuk. Kismacskaként is volt már hogy fújt. Soha senki nem bántotta. Nyáron véletlenül felcsapodott a szúnyogháló és kiesett az ablakon. Akkor pár napig meg volt szeppenve, de amint túl tette magát a történteken azóta újra a régi lett. Nagy ritkán felugrik az ágyra és el is alszik a takarón ha ott fekszik valaki. De ha meg akarnánk simogatni azonnal támad. Viszont mintha 2 személyisége lenne mert ha támad valami miatt és elkezdünk vele játszani azonnal megváltozik és csak a játék érdekli.
dec. 12. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!