Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha reggelente 50 gramm pástéto...

Ha reggelente 50 gramm pástétom konzervet eszik a cicám 3 evőkanál vízzel, az elég folyadék pótlás neki egy napra?

Figyelt kérdés

Ennél több konzervet nem hajlandó megenni a királylány, darabosat meg egyáltalán nem.

Inkább tápos fajta.

Ezért azt találtam ki, hogy adok hozzá vizet, kicsit villával összenyomom, így szépen felnyalogatja.

Így nyugodt lehetek a vízpótlás tekintetében?

Azért néha látom inni, de nem nagy ivó.


dec. 31. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ennyi kevés lesz. Ha nem iszik rendesen próbálj ki más tálat, hátha az zavarja, illetve figyelj, hogy gyakran cseréld a vizét, lehet, hogy csak frissen szereti

Az én cicám egy ideig csak pohárból volt hajlandó inni, ha nem volt kirakva neki akkor egyáltalán nem ivott

dec. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Létezik olyan nedvestáp, ami cicaleves (soup) jellegű. A jobb minőségűekben nem darabkák vannak, hanem kifejezetten húsfilé. Ilyen pl. a Cosma soup. Érdemes lenne megpróbálkozni vele, mert teljesen más, mint a darabos (azt a mieink sem szeretik), hátha bejönne a cicádnak. :)


A másik, ami nagyobb beruházás, de hosszú távon érdemes lehet: itatókút. Folyamatosan csobog benne a víz, a forgatás miatt friss marad, a legtöbb cica sokkal többet iszik belőle, mint egy normál itatóból.

dec. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is így szoktam, a nedves kajára még teszek neki vizet. Emellett iszik is sima vizet, több helyen is van neki kitéve mert mindig másik a kedvence. Ha kér a csapból akkor onnan is engedem inni. Szerintem elég neki, sosem volt gond a pisiléssel.
dec. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

elég folyadék pótlás neki egy napra? - nem, nyáron meg méginkább nem


Száraz táp mellé egyébként is KELL friss víz. Egy kis tálkába, aztán majd őnagysága eldönti, hogy mennyit iszik.


Száraz tápot egyébként sem szabad (rá van írva a csomagolásra) összekeverni vízzel, folyadékkal, mert ha nem eszi meg mindet, beindulnak bizonyos erjedési folyamatok a maradék ázott tápban, és vagy nem fogja megenni ez miatt és dobhatod ki, ami pazarlás, vagy megeszi, de lehet hogy ki is jön belőle.

dec. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Irigylem a problémáidat...

Legyen neki egy tálban víz. Ha szomjas, inni fog. Ez ennyire egyszerű.

dec. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, en sose feszultem ennyire ra az ivasara. 15 eves mar, eddig tulelte valahogy. Napi 2x kap friss vizet, iszik, amennyit iszik, figyelni se szoktam.
dec. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

" figyelni se szoktam"


(( na igen, egy ilyen dupla zárójelen kisbetűs részben megjegyzem, önmagában a figyelés (túlzott figyelem, szuggesztió) önmagában befolyásoló tényező, alapvető (állat)pszichológiai szinten képes befolyásolni a viselkedést... értsd: ha túlzottan koncentrálsz egy (képzelt) problémára, akkor az állat valós problémaként fogja kezelni, beláthatatlan következményekkel.))

dec. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 Ez durva.

Hát nem azt mondom, hogy egyáltalán nem iszik. Csak nem olyan sokat. Azért vizezem a NEDVES tápot, a pástétomot neki, nem a szárazat.

A vizet, ha meghallja, hogy folyik a csapból vagy a zuhanyból vagy a locsoló kannából, már menekül, szóval az itatókút valószínűleg nem jönne be neki.

Kissé víziszonyos cicc.

Azt elfelejtettem, hogy esténként kap még kb 50 ml cicatejet, azt is picit felvizezem, kb 60 ml így és kb 2 óra alatt 3szorra kijön a konyhába meginni.

dec. 31. 14:29
 9/9 anonim ***** válasza:

"A vizet, ha meghallja, hogy folyik a csapból vagy a zuhanyból vagy a locsoló kannából, már menekül, szóval az itatókút valószínűleg nem jönne be neki."


Erre miért következtetsz? A zuhanytól, a csaptól, fröcskölő víztől a mieink is félnek, az itatókutat mégis aktívan használják.

Ne úgy képzeld el, mint valami szökőkutat a kertben, hogy vadul csobog, sőt, jobb minőségű darabokban még a bugyogás magasságát is tudod állítani, hogy ne zavarja a cicát.

Szerintem a legjobb befektetés volt, amit valaha rájuk költöttünk, kellett egy-két hónap, amíg megszokták, én meg sóhajtoztam a kidobott pénzen, de azóta néhány naponta tölteni kell, láthatóan sokkal többet isznak.

jan. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!