Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érthető, hogy el szeretnék...

Érthető, hogy el szeretnék menni másik dokihoz is (felv/fif)?

Figyelt kérdés

A macskamnak folyt a nyala, keveset evett, elegge lefogyott par napja. Elvittuk dokihoz ahol csak az aszisztens volt ott, belenezett a szajaba, csunya gyulladt, meg latta, hogy ki van szaradva, es hogy lefogyott.


Mondta hogy ez szerinte felv vagy fif.

Ivartalanitott nosteny, max a kertbe megy ki.

Tesztet nem csinalt.

Ennyibol tenyleg lehet dg-t felallitani?

Kapott vmi antibiotikumot, meg infuziot.


Szornyen erzem magam. :(


jan. 3. 23:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szóval csak az asszisztens vizsgálta meg az állatot, a doki egyáltalán nem?? Diagnózisról kaptál papírt? A vizsgálatról számlát vagy bármit?

Ha ténlyeg bent sem volt orvos, de kifizettették veled a vizsgálati díjat, én feljelentést tennék.

(Amúgy nem, nem diagnosztizálható így, vérmintás teszttel lehet kb 5 perc alatt csekkolni, minden alap állatorvosi rendelőben kell legyen ilyen. És vidd másik orvoshoz, igen)

jan. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Rendszeres hogy nincs bent az orvos.

A kutyaimat oda oltasra sem vinnem, de mivel szukseg volt autora, igy nem en dontottem…. De holnap elszenvedem vele magam valahogy tomegkozlekedessel mashova.

jan. 3. 23:36
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy írtál!
jan. 3. 23:37
 4/12 A kérdező kommentje:
Megkerdezte, hogy szeretnénk -e meg ra penzt aldozni vagy elaltassak. Mondtam, hogy azt most itt biztos hogy nem ….
jan. 3. 23:38
 5/12 anonim válasza:
91%

Ránézésre nem lehet megállapítani.


A Fiv és a Felv is huzamosabb ideig elhúzódó betegség. A felv esetében az állat rövidebb ideig marad életben, míg fiv esetébe ha megfelelő gondozást kap, leélheti az egész életét komolyabb gond nélkül. A betegség lefolyásának vége, viszont mind a két esetben komoly fájdalmakkal jár az állatra nézve, de ez egy hosszú folyamat és nem ott abban a pillanatban fog megtörténni a vizsgálóasztalon.


A teszt nem ad teljes bizonyosságot, ha negatív az eredmény.

Ha pozitív, akkor a betegség jelenléte biztos, ha negatív, akkor attól még lehet beteg az állat, csak abban az időszakban épp nem termel ellenanyagot az immunrendszere, amikor a teszt készül, ezért lehet negatív.


Kérdés hogy a cica mióta mutatja a tüneteket. Ezeknek hónapok óta jelen kell lenniük és nem pár napja.


Az asszisztensi munkához ma Magyarországon nem szükséges még középfokú végzettség sem. Állatorvosi asszisztens OKJ képzés ugyan van, de a munkakört betöltésének nem feltétele és a rendelők sem írják elő.


Bemondásra betegséget nem állapíthat meg senki, pláne nem egy rendelőben tevékenykedő utca embere. Az ilyen nem dönthet élet és halál közt, csak az aki arra hivatott és felállította a diagnózist.


Az én macskám 14 éves, két hete már nem eszik. Nehezen nyel, komolyan lefogyott a múlt hónap alatt.


Két hete voltam vele dokinál, nyelőcső gyulladásra gyanakodott, de vélhetően nyelőcsőférges lett.


Szinte minden macskát érintő komolyabb probléma úgy kezdődik, hogy nem eszik, nem iszik és elkezd fogyni. Ennyi erővel minden cicát el lehet altatni, mert ugye biztos fiv van a háttérben.... ugyan mi más lehetne, csak nem az a további 250 lehetőség.... ugyan.... FIV csak az lehet.



Keress egy normális rendelőt!

Hová valósi vagy?

jan. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
A tünetek enyhítésére adott egyszeri kezelés elfogadható de az semmiképp, hogy orvos nem látta az meg pláne, hogy a fertőzés, gyulladás oka felderítetlen maradt. Én sem tudok mást mondani el kellene vinni másik rendelőbe. Az nem diagnózis, hogy szerintem ez, vagy az a baja ránézés alapján. Ne aggódj korántsem biztos, hogy ekkora baj van de mielőbb látnia kell egy orvosnak.
jan. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon köszönöm, hogy írtatok, és hogy megerősítettetek abban, hogy ez így tényleg gàz volt….

jan. 4. 08:50
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azért tényleg erősen tanácsolom, hogy tegyél feljelentést fogyasztóvédelemnél, esetleg egyből az állatorvosi kamarának is lehetne jelenteni, de a fogyasztóvédelem is elég.

Gondold el, hány idősebb ember viszi oda az állatát, akik nem kérdeznek majd utána neten, és egy asszisztens diagnosztizálja a kedvencüket (!), sőt, azt ajánlgathatja nekik, hogy altattassák el?! Hányat tud majd beledumálni ebbe? Szerintem lesz, akit.

Neked nem kerül semmibe a fogyasztóvédelemnek jelenteni, de állatokat és gazdikat kímélhetsz meg ettől a sarlatántól.

jan. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, az orvos nem véletlenül jár majdnem 6 évig általános szakra az egyetemen. Egy asszisztens akármennyit látott az orvos mellett, ez a tudás nem pótolható. Igaz, az asszisztensek gyakran megtanulják, hogy milyen tünetre milyen kezelést ad általánosan az orvos, vagy hogy általában mi a diagnózis, de legtöbbször nem ismerik a miértjét, felszínes a tudásuk. Én mindenképp orvost váltanék, az nem állapot hogy az asszisztens diagnosztizál, ráadásul nem is vizsgálati eredmények, hanem tünet szerinti feltevések alapján (mert az orvos is feltételezi, hiszen azért csinál mélyebb vizsgálatokat, de ha egy szakképzett orvosnak diagnosztikai eszközökre van szüksége, akkor az asszisztens sem varázsló). Emellett egyenesen az állatorvosi kamaránál lehet jelenti az orvost.

Egyébként néhány napja volt itt egy kérdés, ami szerint az asszisztens az orvost megkerülve vizsgálat nélkül vérnyomáscsökkentőt akart felírni a macskának fáradékonyság gyanújával. Nem lehet, hogy ugyanaz az asszisztens?

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__12520683-ma..

jan. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van. Ez a doki ha elmegy nyaralni az aszisztensre hagyja a rendelest, aki ha ugy iteli meg, tovabbkuldi az allatot (volt mar ilyen velunk is). De szerintem is nagyon gaz ez igy, en nem mernem egyikuk helyeben sem.
jan. 4. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!