Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Amikor harap, karmol a macskád...

Amikor harap, karmol a macskád megvéded magad valahogy, vagy visszaadod a bantast?

Figyelt kérdés
Hogyan?

febr. 11. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Mivel én értelmesebb vagyok egy macskánál illetve egy 2 éves gyereknél, így én megtanítom a macskámat, hogy ne harapjon és karmoljon. Ha te provokálod ki a macska támadását/védekezését, illetve képtelen vagy nevelni és tanítani a macskádat, akkor ne tarts macskát.
febr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De hogy tanítsam meg? Mikor visszaadom mindig amikor ő csinálja és az meg nem tetszik neki. Mikor fog már rajonni hogy mi a probléma????!!!!
febr. 11. 19:46
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora ez a cica? Még kölyök? Meg kell tanítani, hogy ezt nem szabad. Rászólsz, abbahagyod vele a játékot, adsz neki valami mást, amit rághat/karmolhat. Pl. plüssjátékot. A kismacskák az első fél-1 évben igencsak vadócok. Nevelni kell őket.

Ha már nagyobb macska, akkor ott el lett valami szúrva, de igencsak. Talán még nem késő, de nem úgy, hogy "visszaadod" neki.

febr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem annyira kölyök már, bár nem tudom egy 9 hónapos minek számít.
febr. 11. 19:50
 5/13 anonim ***** válasza:
13%

nyakon kell vágni egyből vissza kell neki adni

Nem szabad hagyni, hogy karmoljon és harapjon de tudja a rendet azért

Ütni állandóan nem kell mert az felesleges állatbántalmazás csak ha ok nélkül karmol vagy harap

De azt tudni kell, hogy a macska egy olyan állat ami rendkívűl feszült és paranoid sok esetben és elég egy gyors vagy egy rossz mozdulat amit ő támadásnak vesz és egyből karmol vagy harap védekezésképpen tehát úgy nyúlj a macskához hozzá

Nekem is 3 évbe telt mire engedte megsímogatni a hasát addig egyből karmolt és harapott, nyilván támadásnak vette

febr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Le lehet nevelni a durva játékról, nem kell sem eltűrni, sem bántani a macskát hozzá.
febr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Rákijabálok mintha fájdalmamban tenném vagy "ráfujok" mint ahogy egymással szokták és érti a macska. Csak puha manccsal ér hozzám.
febr. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%
"Rákijabálok" --> Úristen, ide ennyire vidékiek is írnak? 😂
febr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Vidéken is van internet nem tudtad? :D
febr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

1. Durván semmiképpen nem adom vissza. Igyekszem levédekezni és blokkolni, majd elkomolytalankodva körülborzolva, érintő-tappintós reflexezéssel játékba fordítani. Ez általában sikerül is.

2. Gyakran én provokálom egy kis érintős-paskolós cicabunyóra. Aztán ilyenkor néha felbosszantkodva elméri a dolgot és durván támad vissza, akkor belép az 1-es pont.

De akárhogy is, a játék kereteibe visszaterelve, mindig hagyom, hogy ő legyen a nyertes. Egy külön élmény számomra, amint "döngő" léptekkel, győzedelmesen elvonul. 😉

Egyébként, lakásnyugalomban tartott kisragadozóként időnként szüksége és láthatólag igénye is van némi adrenalin-löketre.

febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!