Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet abból bajom ha magánszem...

Lehet abból bajom ha magánszemély kiad nekem autot kolcson, lefotozza a szemelyimet es a jogsimat. En az autot sertetlenul visszaadom? Van barmilyen csalás, stb amivel igy megfoghatnak?

Figyelt kérdés

Jo aron adjak ki. Egy regi peugeot 207.


Nekem még oke is lenne a dolog a problema az h lefotozzak a kartyaimat ami eleve egy adatvedelmi problema. Amivel visszaelhetnek? Maganszemely.


Szoval ki mit mond? Ez igy szokas? V ne engedjem h lefotozza? Nyilvan azert odaadnak egy autot.


Csak ne legyen az h ket hettel ra megkeresnek h motorhibat csinaltam benne v valami. Vagy visszaeljenek az adataimmal.


2023. okt. 3. 01:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Lehet tul ovatos vagyok de azert megkerdezlek itt titeket hogy kellene ezt.
2023. okt. 3. 01:31
 2/9 A kérdező kommentje:
Kauciot nem kernek a kocsira. Havi 50-100 kozotti osszegben adjak ki a pontos osszeget nem irom le ide.
2023. okt. 3. 01:32
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem nagyon tud ezekkel visszaélni, bár én személy szerint nem engedném, hogy lefotózzon. Pont elég két tanú előtt aláírni egy nyilatkozatot (vagy ha nagyon félős valaki, közjegyző előtt), arra elég a SZIG számot és a lakcímet ráírni mindenkinek, azok alapján mindenki beazonosítható. Visszaélni jó eséllyel nem tud vele, de mi köze van ahhoz pl. hogy milyen kategóriákra van jogosítványod, és milyen korlátozási kódok vannak? Vagy hogy mikor születtél, mikor jár le a személyid?
2023. okt. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Aláírtál valamit? Nem. Semmi bajod nem lehet.
2023. okt. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de az biztos, hogy autot es feleseget sosem adunk kolcson, mert sosem tudod, hogy milyen allapotban kapod vissza.
2023. okt. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hypno ***** válasza:
100%

Szerintem ez így kényelmes és egyszerű.

Nem adod oda senkinek az irataidat, csak készül egy fénykép.


Ha szerződést írtok, akkor is minden adatod benne van ...ha én írnék benne lenne.


Viszont ha paranoiás vagy, akkor ne kérj kölcsön így autót.

2023. okt. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt miért kell kiemelni, hogy titok az ár? Nem néznek így is eléggé madárnak már?

Ha bejeletett vállalkozás, a megfelelő szerződésekkel ad kölcsön neked valamit, akkor nem sok bajod lehet belőle. Azon kívül persze, hogy ha te okozol kárt, akkor jogosan várhatja el a megtérítését.

2023. okt. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Adatvédelmileg igen aggályos, de te odaadnád az autódat egy idegennek habira? Így ha lefalcolnál van nála valami "hivatalos" tőled ami alapján keresheti a cuccát. Lefotózott okmányokkal semmire se megy.

Napi 3000-er egy kocsiért teljesen rendben van. Gondolom fű alatt szerződés nélkül.

2023. okt. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha kauciót nem kér akkor az jó nagy lúzer.

Legalább a casco önrészét sokták elkérni ami fedezi ha baj van.

Sértetlenül vissza adod??

Na ez aztán nem biztos, sőt!!

2023. okt. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!