Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska székrekedés, kemény...

Macska székrekedés, kemény széklet?

Figyelt kérdés

A cicámnak túl kemény a széklete, mit tehetnék?

Többféle pástétomot, konzervet próbáltam, allergiagyanú miatt még hipoallergént is, de nem szereti egyiket sem. Jobb esetben frissen pár falaltot hajlandó elfogyasztani, olyankor jobb állagú a széklete is.

Füvet, búzát, növényt kap rágcsálni, a malátapasztát nem fogadja el, több fajtát is próbáltam.

A kakija tele van a szőrével, attól olyan szilárd.

Az állatorvos csak annyit mondott, hogy kapjon pasztát, meg nedves eledelt.



febr. 21. 13:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy rendszeresen ürít.
febr. 21. 13:45
 2/14 A kérdező kommentje:
Főtt csirkét nem ehet, mert attól napokig durva hasmenése van.
febr. 21. 13:46
 3/14 anonim ***** válasza:
parafinolajat javasolt székrekedésre az állatorvos egyszer. az adagolást orvostól kérdezd, egyébként humán patikában lehet kapni.
febr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Malátát lehet kapni tabletta formában is, az én cicáim is jobban szeretik így: [link]


Esetleg konzerv helyett alutasak?

De az ilyeneket mindig frissen add neki, ne álljon ott órákat úgy már persze hogy nem eszi meg. Nálunk van reggel meg este egy fix időpont ami nagyjából tartva van és akkor kapnak tasakost amit egyből be is falnak. Napközben meg tápot esznek ha éhesek.

("Jobb esetben frissen pár falaltot hajlandó elfogyasztani" ebből gondoltam hogy nem mindig frissen adod amikor éhes, bocsi ha félreértettem)

febr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Van malátás jutalomfalat is, az talán jobban bejön a cicának :)


Szoktad fésülni? Ha segítesz neki a kihullott szőr eltávolításában, akkor nem fog annyit lenyelni, és talán jobb lesz majd a végterméke is

febr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megkérdezem a dokit az olajról és a tablettáról is.

Mindenféle verziója ki volt próbálva a nedves eledelnek, tasakos, konzervdobozos, kis tálkás, aszpikos, szószos és még sorolhatnám, de nem találtunk rá a megfelelőre.

Frissen sem eszi meg, az a baj. Mondhatni max 1 villányi fogy el a legkisebb kiszerelésből is.

febr. 21. 14:01
 7/14 A kérdező kommentje:

Jutalomfalatot sem szereti, de teszek vele még 1 próbát.

A maláta tablettát be kellene neki adni, mint egy gyógyszert, vagy ő kellene elrágcsálja? Mert az utóbbi esélytelen.

Próbálom fésülni, viszont folyamatosan feltöltődik és megrázza a kesztyű, ezért menekül előle. Nem hosszú a szőre, viszont van aljszőre is, fogalmam sincs milyen lenne az ideális kefe vagy fésű. A sima kicsi nem jó, nem szedi le a szőrt, a nagy furminatorhoz hasonló sérti a bőrét, a szőr pedig nem tapad bele. Eddig csak a kesztyű volt jó annyira, hogy le is szedje a szőröket.

febr. 21. 14:07
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
#7 ő kell elrágcsálja a maláta tablettát. Legalábbis amit én küldtem az elég nagy, azt nem lehet beadni neki.
febr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8 értem, köszönöm, megpróbáljuk azt is.

Egy ételt szeret csak, a sajtot, abból viszont nem tudom adhatok-e neki? ( darab sajt, csakis reszelve)

febr. 21. 14:18
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Cicatejet próbáltad? Esetleg macskaleves? Az egy tömény, sűrű, de mégis folyékony, jó ízű cucc. Én is csak hallottam addig róla, mígnem beteg nem lett az egyik cicánk. Nem evett semmit. A macskalevest az orvostól kaptuk ajándékba, és azt jóízűen kilefetyelte.

A pasztát próbálhatod a mancsára kenni, pici adagban. Amíg mosakszik, addig azt is lenyalogatja.

Illetve szőroldó paszta. Szintén a mancsára, ha nem eszi meg magától. (Bár azt szokták szeretni..) Így is végig fog menni a szőr a bélrendszeren, de már oldottabb állapotba kerül.

febr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!