Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy itassam a cicát, ha nem...

Hogy itassam a cicát, ha nem hajlandó konzerv kaját enni csak szárazat?

Figyelt kérdés
Fecskendővel? Félek, hogy vesebaja vagy hólyag baja lesz.
márc. 4. 14:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy 50ml/ttkg (=50 milliliter per testtömeg kilogramm) vízre van szüksége egy felnőtt cicának, nos őfelsége tuti nem issza meg a 3 decit.
márc. 4. 14:22
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Cseréljünk macsekot. Az enyém meg a szárazat nem eszi, az istennek se.:-D
márc. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, az én egyik cicám lassan 4 éves, és egyszer (egyetlenegyszer!!) láttam inni. Amikor hazahoztam az állatkórházból, ahol magas lázat mértek. De akkor már szemmel láthatóan dehidratált volt és a pisi olyan sűrű, sárga és tömény, hogy ijesztő volt a látványa is. (Mondjuk ő konzervet eszik)

A te cicád dehidratált? Csapzott a bundája? Nem pisis az alom?

Ha nem látod ezeket a tüneteket, úgy ne izgasd magadat. Nem kell nekik a tankönyv szerint inni. Elég eszük van ahhoz, hogy igyanak, ha szomjasak.

(A másik macskám inkább szárazat eszik, de a 3 deci víz nála sem fogy el, még egy hét alatt sem)

Tegyél ki friss vizet gyakrabban; esetleg cseréljél tányért, és bízd rá a folyadékfogyasztást.

márc. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

lehet kapni ilyen "macskaleveseket" meg "macskaitalokat"... Ezek kb hallal vagy valami más hússal ízesített levek. A legtöbb macska azt boldogan megissza.


Esetleg próbálj meg neki beszerezni ivókutat, sok macska szivesebben iszik folyó vizet, mint álló vizet. Azt kipróbálhatod elötte, hogy müködne-e úgy, hogy megnyitsz egy csapot a lakásban, amihez hozzáfér. Ha abból iszik, akkor az ivókút jó megoldás lehet.


Harmadik megoldás lehet a "macskatej". Ez igazából laktózmentes tehéntej. Arra figyelj, hogy sima tejet ne adj neki, mert a felnött macskák laktózérzékenyek, hasmenése lesz töle.

márc. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne itasd fecskendőből, értelmetlen.

Ha nem iszik szívesen, akkor lehet azzal kísérletezni, hogy veszel neki levest (macskának valót, természetesen), azt szívesen eszik/isszák, illetve megpróbálhatod, hogy többször adsz neki friss vizet (van, amelyik a frisset szereti), vagy épp hogy kevesebbszer (van amelyik az állott vizet szereti), illetve árulnak itatókat, amik csobogtatják a vizet, bizonyos macskák kifejezetten azt preferálják.

márc. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél ivókutat, azelőtt én sem láttam inni a macskát, azóta viszont minden nap látom legalább egyszer.
márc. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ivókút nagy jó! Nálunk is bevált!
márc. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

40+ évnyi macskás lét után én kifejetten aggódom, ha egy macska iszik. Jó, szárazeledel után szoktak, de keveset. Nedves táppal etetett macskák sokszor egyáltalán nem isznak és ez így normális.

Amikor egy-egy macskám látványosan többet kezdett inni, már tudtam, hogy baj van, ez ugyanis a vesebetegség fő tünete, a fokozott vízivás. Szóval én örülök, ha NEM isznak. (Persze mindig van kint víz és szárazeleséghez pár korty belefér.)

márc. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk is alig ittak, az itatókutat ellenben nem győzöm utántölteni, egy nap alatt simán elfogy 7-8 deci két macskára (mondjuk nagytestűek, de lusták). Előtte a sima vizestál kb érintetlen volt, szóval részemről még egy szavazat a kútra!
márc. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!