Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat a konzerv eledelről? A tápot nem hajlandó megenni. Ő egy Francia Bulldog

Figyelt kérdés
2010. febr. 23. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Vegyél kimérve jóminősségű száraztápot vagy kérjél valakitől prémium minősséget egy kis marokkal. Azért mondom, hogy egyelőre ne vegyél, mert infarktust kapsz, ha mégsem eszi. És valami húslével vagy a nedves táp szaftjával öntsd fel.
2010. febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Attól függ mennyi idős mert ha már nagyon megszokta a konmzervet az baj mert a fogai gyengék. Nekem kicsi belgám van és már rágja a tápot meg konzervet is kap. Így jó mert mind a kettőt tudsz neki adni. Meg van egy goldenem ami is így étkezik.Volt nállunk egy kutya 2 hétig mert a gazdái elutaztak.Ő is csak konzervet evett és a tápot is akartam neki adni. A tápot összetörtem neki és konzervel és úgy megette. Utánna kezdett hozzászokni. Próbáld ezzel a módszerrel.

2010. febr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az én kutyusom még kicsi! a tenyésztőtől mikor én elhoztam azt adtam neki amit a tenyésztő ajánlott jó minőségű száraz tápot. Majd kedvességtől vettem neki konzervet, ahogy elfogyott a konzerv, hát adtam újra a tápot és ott hagyta megszaglászta és vissza rám nézet hogy "hé ez nem a húsos!". na akkor tiszta kész voltam mit csináljak, majd mentünk az állatorvoshoz az aktuális oltására, és megkérdeztem mit csináljak a kutyussal és hogy mi a gond, mire az állatorvos felvilágosított hogy a konzervbe mi van nem teljes értékű eledel csak azt adni a kutyának és hogy jó lenne ha vissza térnék a tápra de adhatok néha konzervet is. ő azt mondta hogy úgy tudom a legkönnyebben vissza szoktatnia tápra ha reggelinél kezdem (de persze mindegy) és szépen adok neki száraz tápot, ha nem eszik belőle nézzem az órát ha eltelik 15 perc szépen vegyem el előle majd jött az ebéd ha azt se újra vegyen el és így tovább. Nekünk a kutyus olyan makacs volt hogy csak másnap reggel evett egy napig nem evett semmit. de most már szépen eszik. Nyugi a kutya ennyi időt kibír kaja nélkül.
2010. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vegyél kis adagot egy jó minőségű prémium tápból. Rakd ki elé, ha nem eszi meg 15 perc után vedd el. Következő etetésnél ugyanígy, hidd el egy idő után megeszi. Én kutyám 2 és fél nap után ette meg :) Mostmár imádja.
2010. febr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam már úgy,hogy összedaráltam a tápot és hozzákevertem a konzervhez,2alkalommal evett és utána rá se nézett,aztán beáztattam,ez se hatott,úgyhogy a hajam már kezd égnek állni.Ráadásul így sem az olcsó kaját eszi,mivel allergiás a kis édesem,de már nem tudok mit kitalálni.
2010. febr. 23. 20:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Eléteszed etetésidőben a tápot, fél óra múlva elveszed, addig hafgyod, nem győzkötöd, nem kínálgatod, csak az elején mondod h tied vagy amit szoktál. Fél óra elteltével szó nélkül elveszed. A következő rendszerinti etetésig semmi nasi! Amikor újra eljön az etetés ideje, eléteszed amit meghagyott és újra fél óra. Legkésőbb 2-3 nap és jó étvággyal fogja enni a tápot, feltéve hogy nem etetsz vele túl sokat, túl gyakran és mozog eleget.
2010. febr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
miért nem próbálod ki amit tanácsoltak? ilyet még nem hallottam hogy ledarálja valaki a száraz tápot! ad neki a tápot ha nem eszi 15 perc elveszed, 1- 2 nap után tuti hogy megeszi próbáld ki! ha te nem vagy határozott. a kutyád azt eszi amit adsz neki te vagy a falkavezér!
2010. febr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket!Feltétlenül kipróbálom.A fejleményekről majd beszámolok.
2010. febr. 23. 20:29
 9/9 anonim ***** válasza:
kíváncsi vagyok neked hány napig nem eszik! sok sikert! az é n kutyám 1 napig bírta be persze én nem adtam neki plusz falatokat.
2010. febr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!