Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fülatkára vettem a macskának...

Darklord88 kérdése:

Fülatkára vettem a macskának az állatorvostól prinocate cseppet , és mp fültisztító folyadékot. Azt mondta a cseppet 3 hónapig alkalmazzam.DE a,hogy látom nem igazán hat mivel még mindig dörzsöli a fülét 1,5 hónap után.Vajon jó készítményeket adott?

Figyelt kérdés
Naponta egyszer cseppentem a fülét az mpvel mivel elég nehezen tűri a dolgot.
márc. 5. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Mosni is kell a fülét a fültisztító folyadékkal, legalább két hetente. Fülpiszkálóval naponta tisztítsd ki neki, hogy a fekete trutyi kijöjjön.
márc. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

#1 Folyadék igen, fülpiszkáló NEM!


Folyadékkal nekem is mosnom kellett a cseppentés mellett, amikor az én cicám volt fülatkás (szegénykének be is gyulladt)


De soha, semmilyen körülmények között ne dugdoss be semmit a cica fülébe, ezt hagyd a a szakemberekre (az én cicámnál is kétemberes meló volt, az asszisztens lefogta, a doki kipucolta)


A cicafül nagyon érzékeny, plusz a cica se fogja nyugodtan ülve tűrni a procedúrát. Egy rossz mozdulat bármelyikőtök részéről, és visszafordíthatatlan károkat is okozhat a fülpiszka.

márc. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A fülatka egy igen makacs dolog; légy türelemmel. És ahogyan fentebb is írták, a fület tisztogatni is kell. Többek között azért is, hogy könnyebben felszívódjon a csepp. (Meg ne viszkessen - kevésbé viszkessen - a lerakódásoktól)
márc. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

mp-vel cseppented a fülét? Ha az fültisztító folyadék, akkor miért nem a prinocate cseppet használod?

Vagy elírtad?

márc. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Állatorvosnak kéne kipucolni minimum egyszer, de inkább kétszer, utána mehet a fülcsepp. Illetve most már vannak olyan élősködő elleni spot onok, amik erre is hatnak.
márc. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta az állatorvos hogy prinocatevel cseppentsem a nyakát havonta, 3 hónapig minimum .Mpvel meg naponta 2x cseppensem a fülét és masszirozzam neki bele miután belecseppentettem.
márc. 5. 17:33
 7/7 anonim ***** válasza:
#2 Ja, ne tisztítsa ki, csak akkor épp soha nem fog meggyógyulni. Két cicát szabadítotam meg ilyen módon az atkától. Senki nem mondta, hogy könnyű feladat, de én speciel egyedül is megoldottam. Az állatpatikában is azt mondták, hogy ezért felesleges hetente állatorvoshoz rohangálni vele, mikor otthon is meg lehet csinálni.
márc. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!