Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor lesz könnyebb?

Mikor lesz könnyebb?

Figyelt kérdés

Decemberben ment el a cicám a túlvilágra. Ő volt az első háziállatom, baba kora óta velem volt 13 éves koráig.

Hatalmas volt a szeretet, és még mindig nem tudtam feldolgozni hogy nincs már.

Múlt héten volt a születésnapom, és a párom egy kiscicával lepett meg.

Nagyon aranyos, a párom is olyan lelkes volt hogy nem volt szívem megmondani hogy nem igazán örülök neki.:(

Szívtelennek érzem magam mert nem tudom azt mondani hogy szeretem. Nagyon kedves, bújós és sokat foglalkozok vele mert ő csak egy ártatlan lélek, de sokszor elsírom magam közben mert csak az előző cicámra tudok gondolni.

Korai volt még az érkezése, de nem akartam megbántani a páromat.

Szerintetek jobb lesz idővel, vagy beszéljem meg vele hogy vigye vissza a cicát?


márc. 5. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Beszéld meg vele, hogy vigye vissza te meg nyugodj le végre. Ilyen tragédiát nem lehet egyik napról a másikra feldolgozni.
márc. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokat tud segíteni egy új háziállat ilyenkor, szóval én nem vitetném vissza, ha már nálatok van. Adj még magadnak egy kis időt, meg fogsz vele barátkozni, meg fogod szeretni. Normális, ha gyászolsz, de el kell engedned végre, az új cica pedig segíteni fog, hogy tovább léphess.
márc. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szolovjov ***** válasza:
8%
Az enyém pár hónappal korábban lett oda. De már nem is akarok másik macskát. Nem akarok még egyet eltemetni. Főleg, miután 2 év alatt 4 macskám halt meg. Kettőt kutyák öltek meg, egyet lelőtt az utcában egy ,,ember". Az utolsó meg leukózisos lett.
márc. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kutyával éltem át ugyanezt. 15 éves kutyámat el kellett altatni, nagyon szerettem. Nemsokra rá a családdal megegyeztünk, hogy lesz új kutya. 3 hónap telt el a kutyám halála és a kiskutya érkezése között. Az első időszakban elláttam a kicsit, tanítgattam, sokat foglalkoztam vele, de volt bennem egy korlát, vagy minek nevezzem. Nem tudtam szeretni, ürességet éreztem. Aztán ahogy telt az idő, fokozatosan megszerettem. Ehhez a kiskutya járult hozzá, sokszor megnevettetett, kis lökött volt. Az új cica nem hozza vissza szeretett cicádat, de segít enyhíteni a fájdalmad és egy idő után rá fogsz koncentrálni jobban, nem a gyászra. Mindig benned fog élni a cicád emléke, ahogy bennem is, a kutyámé. De az élet megy tovább és a benned lévő szeretetet meg tudod osztani, szeretheted az elveszített cicát és a kis kölyköt is egyszerre. ❤
márc. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A párod amúgy infantilis, hogy beállít egy élő állattal??? "Meglepetésként?"


Jézusom.

Amúgy a kiscicát ne vigyétek vissza, nem ő tehet a párod hülyeségéről, hidd el, idővel elfogadod, de a pasiddal beszélgess el, hogy azért ilyet nem csinlunk.

márc. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok macska nélkül elképzelni az életem. Sajnos az utóbbi években én is elveszítettek párat súlyos, gyógyíthatatlan betegségek miatt, de szerencsére (!) esélyem sem volt azt mondani, hogy akkor nem lesz helyette másik, mert egyszerre több cicám is volt. Most csak egy van, de ha ő elmenne (nem fiatal már, de szerencsére még nincs semmi komoly baja), biztos, hogy lenne másik, sőt, valószínűleg még életében lesz. Egyszerűen mert nem tudom elképzelni az életem macska nélkül.
márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki hozzászólt.

Már kezdek megnyugodni, annyi szeretet van ebben a kis cicában..mintha csak tudná hogy fáj a lelkem ès megakarná gyógyítani.❤️

márc. 9. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!