Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szoktál beszélgetni a macskáddal?

Szoktál beszélgetni a macskáddal?

Figyelt kérdés

márc. 21. 03:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%
Nem. Nem lenne sok értelme, mivel úgysem érti, mit mondok neki.
márc. 21. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát végülis igazad van, én dícsérni szoktam.
márc. 21. 03:59
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

"Beszélgetni", ez elég durva kifejezés. Olyan, mintha megtárgyalnánk a közel-keleti helyzetet, vagy legalábbis valami török tévésorozat történéseit.

Inkább csak beszélek hozzá, aránylag halkan (és nem idióta hangon), mikor konkrétan vele foglalkozom. Azért, hogy hallja a hangomon, hogy nyugodt és barátságos vagyok, ettől ő is barátságosabb.

márc. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Szoktam. Nagyon is érti, amit mond neki az ember, és a maga módján reagál is. Kutatások bizonyítják, hogy azok a macskák, akikhez rendszeresen beszél a gazdi, maguk is sokkal közlékenyebbek.
márc. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Igen, és érti is
márc. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2%
Nem. Vannak emberek körülöttem, akikkel beszélgethetek. A macska nem érti, amit mondasz neki, hiába akarjátok az ellenkezőjét elhitetni magatokkal. Ha nincsenek működő emberi kapcsolataitok, először is gondolkozzatok el, nem veletek van-e baj.
márc. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Lehet hogy a te kinti bio egérfogód a nevét se érti de van ahol családtag a macska. Bent van a házban, foglalkozva van vele.

Ez a macska mondhatni más állatfaj a te elhanyagolt kinti macskádhoz viszonyítva. Sokkal magasabb az értelmi szintje, mint a tiéd.

márc. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
8%
Jó, akkor kezdj el mesélni a szupermacskádnak az Euro-árfolyam alakulásáról, biztos megérti, és ajánl jó befektetési lehetőségeket. Vagy küldd el a boltba bevásárolni, nyilván azt is érteni fogja és beszerez mindent, ami kell.
márc. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen és érzem hogy érti. Ha nem is a szavakat de a hangsúlyt.
márc. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Sok macska ért és felismer szavakat, ha eleget használják neki. Aztán vannak az átlagnál intelligensebb és szociálisabb, empatikusabb fajták amik ezt még külön tökélyre fejlesztik. De ha nem értené akkor is kellene beszélni vele, validáció, ő is próbál kommunikálni az emberrel különböző hangokon (pl a tipikus meow nyávogást is direkt az embernek fejlesztette ki, többi macska között nem használják). Szóval az a macskának meglehetősen frusztráló, ha a kommunikációs próbálkozásai rendszeresen ignorálva vannak. Beszélni kell hozzájuk, aztán ha még érti is az külön haszon mert nevelhető vagy részben irányítható. Egyébként főleg a hangszín, hanglejtés a kulcs itt is, mint a kutyáknál.
márc. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!